Šalies moksleiviai jau gali teikti paraiškas „Lietuvos Maximalistų“ stipendijai
2016 m. gegužės 06 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Nuo šios savaitės gerai besimokantys šalies moksleiviai jau gali pretenduoti į nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai“ stipendijas ateinantiems mokslo metams. Kitaip nei ankstesniais metais, šiemet į programos iniciatoriaus prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtas stipendijas gali pretenduoti ne tik 5–11, bet ir pradinių klasių moksleiviai. Iš viso 35 už pasiekimus įvertintiems jaunuoliams visus ateinančius mokslo metus kas mėnesį bus suteikiamos 150 arba 75 eurų vertės stipendijos. Juos šių metų rugpjūtį atrinkti padės programos globėja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Nuo šių metų į programos teikiamas stipendijas gali pretenduoti visi gerai besimokantys 1–12 klasių moksleiviai iš šalies bendrojo ugdymo mokyklų. Pradinių klasių mokiniai galės pretenduoti į visų sričių stipendijas, išskyrus nuolatinio pažangumo srities stipendijas. Būsimieji stipendininkai bus vertinami už pasiekimus aštuoniose srityse: mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo mokantis. Siekiant atrinkti būsimuosius stipendininkus bus vertinami tiek jų pateikti mokymosi rezultatai – pažymiai, įvairiuose konkursuose ar olimpiadose gauti diplomai, tiek motyvaciniai laiškai, kuriais moksleivių prašoma pagrįsti savo kandidatūrą.

„Gabių, talentingų ir motyvuotų moksleivių skatinimas – viena svarbiausių mūsų rėmimo krypčių jau daugiau nei 10 metų. Bendraudami su ankstesnių metų stipendininkais jau ne kartą turėjome progos įsitikinti, jog tai kryptinga investicija į šalies ateitį. Jos ugdymo įstaigose gausu stropių ir išties ambicingų mokinių, kuriems šis paskatinimas atveria galimybes į dar didesnius pasiekimus, leidžia drąsiau kurti ateities planus“, – sakė bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Kaip parodė ankstesnių metų „Lietuvos Maximalistų“ apklausos, didžioji dalis jomis įvertintų moksleivių gautas lėšas investuoja į tolesnį tobulinamasi. Dažnas iš jų stipendiją leidžia naujoms knygoms ar žinynams įsigyti, taip pat vykti į konkursus ar olimpiadas. Kai kurie jau dabar investuoja į būsimoms studijoms reikalingą inventorių.

2015–2016 mokslo metais bendrovės „Maxima LT“ įsteigtos stipendijos išdalintos beveik 50 pažangių mokinių, iš kurių didžioji dalis 6–11 klasių moksleiviai. Bendra jiems skirtų dar besitęsiančių mokslo metų stipendijų suma siekia daugiau kaip 47 tūkst. eurų.

Drauge praėjusiais metais sulaukta ir rekordinio paraiškų skaičiaus. Jas programos stipendijoms gauti pateikė daugiau nei 1,5 tūkst. mokinių, užpernai – beveik 500.

Kaip rodo pastarųjų metų duomenys, dažniausiai mokiniai pretenduota į stipendijas mokslo ir sporto srityse. Jau kelerius metus iš eilės paraiškas būtent šiose srityse teikia apie trečdalis visų kandidatų.

Moksleiviai, norintys dalyvauti nacionalinėje moksleivių skatinimo programoje „Lietuvos Maximalistai“, projekto anketą gali užpildyti iki š. m. liepos 1 d., bendrovės „Maxima“ interneto svetainėje. Gautas paraiškas vertins iš ŠMM, prekybos tinklo „Maxima“ ir kitų autoritetingų savo srities atstovų sudaryta komisija.

Programos nugalėtojai kiekvienoje iš 8 sričių gaus skatinamąsias, 75 eurų vertės, arba pagrindines, 150 eurų vertės, stipendijas visus ateinančius mokslo metus – nuo rugsėjo iki gegužės imtinai.

Šiemet – jau 13 metai, kai  „Maxima LT“ laikosi strateginės rėmimo krypties ir stipendijomis skatina talentingus ir pažangius šalies moksleivius. Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau įmonės vykdytų švietimo paramos programų. Jos tikslas – stipendijomis paskatinti gabiausius vaikus, kad jie galėtų siekti užsibrėžtų tikslų, puoselėti savo talentus.

Pasidalink: