Šiandien Raseiniuose atidaryta nauja Prabaudos poilsio ir žaidimų zona
2016 m. lapkričio 03 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Šiandien Raseiniuose, šalia Prabaudos tvenkinio esančiame paplūdimyje oficialiai atidaryta nauja Prabaudos poilsio ir žaidimų zona, skirta pagerinti miesto gyventojams skirtą poilsio ir laisvalaikio infrastruktūrą. Daugiau kaip 14 tūkst. eurų investicijų pareikalavęs projektas įgyvendintas laimėjus šių metų vasarą skelbtą šalies bendruomenių iniciatyvų konkursą „Mes – bendruomenė“, kurį jau antrus metus iš eilės organizuoja bendrovė „Maxima LT“ kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija. Šiam projektui įgyvendinti konkurso organizatorė „Maxima LT“ skyrė beveik 4,3 tūkst. eurų.

Baigus naujosios poilsio ir žaidimų zonos įrengimo darbus, joje pastatyta žaidimų aikštelė, kuri pritaikyta tiek mažiems iki mokyklinio amžiaus, tiek vyresniems vaikams, taip pat įrengta čiuožykla, medinės supynės. Greta aikštelės sukurta ir suaugusiems skirta poilsio zona, kurioje šie galės leisti laiką prižiūrėdami dūkstančius vaikus.

Pasak Raseinių rajono mero Algirdo Griciaus, Prabaudos tvenkinys yra nuo seno miesto gyventojų pamėgta poilsio vieta, gausiai lankoma nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. „Tai svarbi mūsų miesto rekreacinė zona, kurioje miestiečiai mielai leidžia laisvalaikį, poilsiauja, maudosi. Dėl to šios teritorijos puoselėjimas ir joje veikiančios infrastruktūros gerinimas – išties reikšmingas projektas. Prieš kelerius metus buvo išvalytas tvenkinio dugnas ir pakrantės, šį pavasarį supiltas smėlio paplūdimys, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Šiandien džiaugiamės ir naujai įrengta visai šeimai skirta zona, kuri leis dar labiau pagerinti gyventojų laisvalaikį šioje vietoje“, – sakė A. Gricius.

Dalį naujosios zonos įrengimo sumos pagal šalies bendruomenių iniciatyvų konkursą finansavo bendrovė „Maxima LT“. Raseinių rajono savivaldybės pateiktas Prabaudos poilsio ir žaidimų zonos projektas šiemet tapo vienu iš 12 konkurso „Mes – bendruomenė“ laimėtojų, kuriems atiteko papildomas organizatorių skiriamas finansavimas.

„Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximų“, todėl pažįstame daugelio šalies miestų ir miestelių bendruomenes. Jų gyvenimo ir laisvalaikio sąlygų gerinimas bei galimybė prisidėti prie vietos bendruomenėms aktualių problemų sprendimo yra viena svarbiausių mūsų socialinės atsakomybės strategijos sričių. Tikime, kad stipri bendruomenė yra neatsiejama stiprios visuomenės dalis ir labai džiaugiamės, kad šalyje netrūksta aktyvių ir iniciatyvių bendruomenių“, – sakė atidarymo šventėje dalyvavęs „Maxima LT“ komunikacijos vadybininkas Justinas Petkus.

Šalies bendruomenių iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ šiemet surengtas jau antrą kartą. Šią vasarą konkurso rengėjai sulaukė 25 skirtingų šalies rajonų ir miestų savivaldybių paraiškų. Iš jų buvo atrinkti net 12 savivaldybių projektai, kuriems skirtas papildomas, iki 40 proc. projekto vertės, finansavimas.

Tarp 12 konkurso nugalėtojų šiemet pateko Anykščių, Joniškio, Kretingos, Ukmergės, Raseinių, Radviliškio, Kaišiadorių, Švenčionių, Kupiškio, Širvintų ir Molėtų rajonų savivaldybės, taip pat Druskininkų miesto savivaldybė. 5 iš jų konkursui pateikė vietos gyventojams skirtų laisvalaikio zonų projektus, 6 – vaikų žaidimams skirtų erdvių projektus, 1 – sveikatingumo zonos projektą.

Kiekvienas iš paraiškas pateikusių dalyvių buvo vertinamas vadovaujantis 5 pagrindiniais kriterijais. Buvo vertinama jų ilgalaikė nauda ir orientacija į bendruomenių gerovės kūrimą, projektų loginis nuoseklumas bei įgyvendinimo aiškumas, efektyvus biudžeto panaudojimas ir atitikimas iniciatyvos tikslams bei prioritetinėms veiklos sritis.

Pasidalink: