Šiaulietis „Maximalistas“: su trimitu nesiskiriu nuo penkerių metų
2018 m. rugsėjo 28 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

„Lietuvos Maximalisto“ stipendijos laimėtojui Justui Drakšui – dvylika, o jis jau dalyvavo 37-iuose tarptautiniuose trimitininkų konkursuose ir visuose tapo laureatu. Už pasiekimus muzikos srityje šiaulietis pelnė lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtą „Šimtmečio Maximalisto“ stipendiją. Moksleivis teigia, kad siekti muzikanto karjeros jį įkvėpė trimitininkas tėtis.

J. Drakšas atsiimti pelnytos stipendijos vyko į „Lietuvos šimtmečio Maximalistų“ iškilmingą apdovanojimų vakarą Vilniaus rotušėje. Joje moksleivis buvo pasveikintas kartu su kitais gabiais ir talentingais programos laimėtojais iš visos Lietuvos.

16 metų gabius ir talentingus moksleivius remiančio lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ vadovė Kristina Meidė šventinį vakarą šiemetiniams „Maximalistams“ linkėjo atkaklumo ir drąsos. „Visi jūs jau rašote savo pirmąsias eilutes kito Lietuvos šimtmečio istorijoje. Jūsų pasiekimai ir atkaklumas įkvepia ne tik bendraamžius, bet ir suaugusius. Tad šiandien linkiu jums – puoselėkite savo talentus, stiprinkite gabumus, nesustokite siekdami savo tikslų. Nepasiduokite, kai kelyje į pergalę bus sunkių momentų, būkite drąsūs ir veržlūs. Eikite pirmyn, siekite nepasiekiamo, nes būsimas Lietuvos šimtmetis jau yra jūsų rankose“, – apdovanojimų vakarą moksleivius sveikino rekordinį, net 60 000 eurų, stipendijų fondą įsteigusio, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Pirmasis koncertas – vos penkerių

Moksleivio tėtis Zigmas Drakšas atviras – stipendijos laimėjimas buvo netikėtas: „Nežinojome, ar mums pavyks. Justo pasiekimai geri, tačiau vis tiek likome maloniai nustebę – dalyviai buvo tikrai labai stiprūs. Labai džiaugiamės tokiu įvertinimu ir gauta stipendija. Ją skirsime pasiruošimui koncertams, savišvietai ir tikrai patobulėsime“.

Stipendijos laimėtojo tėtis pasakoja, kad trimitininko keliu jo sūnus pasuko anksti – konkursus Lietuvoje ir Latvijoje berniukas laimėjo dar būdamas darželinuku. O pirmasis, kalėdinis, koncertas įvyko Šiaulių dailės galerijoje „Laiptai“, kai J. Drakšui tebuvo penkeri.

„Aš pats esu trimitininkas, tad ir sūnus susidomėjo šiuo instrumentu. Jis pats parodė didelį norą groti ir po truputį jam pradėjo sektis“. Z. Drakšas pasakoja, kad moksleivis daug ir nuosekliai dirbto, žingsnis po žingsnio ruošėsi konkrečiam tikslui.

Dienotvarkėje – konkursai ir kelionės

Anot Z. Drakšo, į koncertus ir meistriškumo kursus užsienyje sūnus vyksta todėl, kad siekia gauti išminties iš viso pasaulio. Kol kas vaikinas daugiausiai vyksta į renginius Europoje, kitur dar neturi galimybės nuvažiuoti. „Stengiamės nuvykti į meistriškumo kursus su profesoriais iš kitų šalių. Norime pasimokyti ir sužinoti, kaip mums sekasi. Dalyvaudami konkursuose galime pasilyginti save su kitų šalių trimitininkais toje pačioje amžiaus kategorijoje. Štai visai neseniai grįžome iš Portugalijos, kur pažiūrėjome, kad visai neblogai ten atrodome“.

Nors moksleivio sėkmė stulbinama, apie ją berniuko tėtis kalba ramiai: „Šiuo metu konkursuose sūnus pasirodo puikiai. Visur – Grand Prix. Šiais metais taip pat ketiname aplankyti nemažai konkursų. Artimiausias – Sankt Peterburge. Jis – vienas sudėtingiausių jauniesiems trimitininkams. Žiūrėsime, kaip seksis, bet esame nusiteikę teigiamai“.

„Lietuvos Maximalistu“ J. Drakšas tampa antrąjį kartą. Pernai metais prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtą stipendiją vaikinas skyrė pasiruošimui konkursams. Šešiuose iš jų gavo aukščiausius apdovanojimus. Šiais mokslo metais Justas ketina dalyvauti Sankt Peterburge, Portugalijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje vyksiančiuose trimitininkų konkursuose.

Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau įmonės vykdytų švietimo paramos programų. Jos tikslas – stipendijomis paskatinti gabius ir talentingus šalies vaikus siekti užsibrėžtų tikslų bei puoselėti savo talentus. Šiais metais „Maxima“ talentingiems ir pažangiems šalies moksleiviams skyrė rekordinį, net 60 000 eurų, stipendijų fondą. „Maximalistų“ alumnais yra tokie žinomi Lietuvą garsinantys sportininkai ir menininkai kaip Giedrius Titenis, Martynas Levickis, Evelina Sašenko ir daugelis kitų.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba beveik 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: