Šiemet lietuviai daugiausia dėmesio skiria kūno, sveikatos ir stiliaus puoselėjimui
2015 m. rugsėjo 16 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Praėjusiais metais itin daug maisto ruoša domėjęsi šalies gyventojai šiemet susirūpino savo išvaizda ir sveikata. Prekybos tinklo MAXIMA duomenimis, populiariausių knygų viršūnėse šiemet – kūnu, sveikata ir garderobu pasirūpinti padedančios knygos. Akivaizdus vaikų favoritas – knygelės apie Kakės Makės istorijas.

„Tinklo parduotuvėse dažniausiai prekiaujame populiariomis, daugiausia skaitytojų susidomėjimo sulaukiančiomis knygomis, kurios atspindi tam tikrus šiandieninius žmonių gyvenimo įpročius. Matome, kad praėjusiais metais gyventojai itin daug domėjosi maisto ruoša ir dažniausiai pirko receptų knygas. Šiemet daugiau dėmesio sulaukia asmeninio trenerio, gydytojų, homeopatų patarimai sveikam ir gražiam kūnui, taip pat stiliaus patarimai. Įdomu ir džiugu, kad klientai lieka ištikimi lietuvių autoriams, nes bene visos populiariausios knygos šiemet – būtent lietuvių rašytojų“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Komercijos vadovė Nijolė Penkovskienė.

Pasak jos, šiemet lyginant trijų ketvirčių knygų pardavimus ir su tuo pat metu pernai, knygų pardavimai stabilūs, tačiau šiemet kur kas daugiau knygų į krepšelius dedama joms pritaikius nuolaidas, kurios neretai siekia ir 30 proc. Būtent nuolaidos yra vienas pagrindinių veiksnių, sąlygojančių lietuvių sprendimą vis dažniau knygas įsigyti prekybos centre.

Populiariausių knygų dešimtuko viršūnėje – asmeninio trenerio Andriaus Pauliukevičiaus „Tobulas kūnas“, stilistės Agnės Giliytės „Spintologija“ ir „Daktarės Filomenos Taunytės priimamasis“ – gydytojos patarimai sveikatos klausimais, surinkti iš visų jos knygų. Į penketuką patenka ir žurnalistės Laisvės Radzevičienės knyga „Arvydas Sabonis“ apie legendinį šalies krepšininką ir žurnalisto, keliautojo Algimanto Čekuolio knyga „Iš ko šaiposi pasaulis“, rodo prekybos tinklo MAXIMA pardavimo duomenys.

Populiarumo nepraranda ir perkamiausių knygų dešimtuke jau antrus metus išsilaiko populiariosios kulinarės Beatos Nickolson „Beatos virtuvė: mamų knyga“. Praėjusiais metais iš dešimties MAXIMA prekybos tinkle populiariausių knygų net keturios buvo būtent šios kulinarės patarimų virtuvėje knygos.

Perkamiausių knygų dešimtuko naujienos – gydytojo fitoterapeuto doc. Juozo Vasiliausko knyga „12 žolininko linkėjimų ir 1000 patarimų“ ir visuomenės veikėjos Rūtos Vanagaitės knyga brandžioms moterims „Ne bobų vasara“. Vienintelė nelietuvių autorių knyga dešimtuke – amerikietės rašytojos Jean Marie Auel romanas „Pirmykštė moteris: Arklių slėnis“.

Akivaizdi šių metų tendencija vaikų knygų lentynose – nenurungiamas istorijų apie Kakę Makę populiarumas. Perkamiausių knygų dešimtuke – net dvi istorijos apie šią mergaitę: Eglės Čebatorienės bei Vaidos Dubickienės sudarytos „Kakės Makės enciklopedija“ ir „Kakė Makė groja dūdele“. Kitos dažniausiai vaikams perkamos knygos daugiausia skirtos lavinimuisi.

Per 9 šių metų mėnesius MAXIMA parduotuvėse jau nupirkta beveik 1 milijonas lietuvių bei užsienio autorių knygų.

Šiuo metu MAXIMA prekybos tinklui priklauso 231 parduotuvės Lietuvoje, kasdien jose apsiperka daugiau nei 0,5 mln. pirkėjų. Prekybos tinklą valdančioje bendrovėje „Maxima LT“ dirba daugiau kaip 16 tūkst. darbuotojų.

2015 metų populiariausios knygos  MAXIMA prekybos tinkle     

1. Andrius Pauliukevičius „Tobulas kūnas“
2. Laisvė Radzevičienė „Arvydas Sabonas“
3. Agnė Gilytė „Spintologija“
4. „Daktarės Filomenos Taunytės priimamasis“
5. Algimantas Čekuolis „Iš ko šaiposi pasaulis“
6. Kristina Sabaliauskaitė „Silva rerum III“ ir „Silva rerum“
7. Beata Nickolson „Beatos virtuvė: mamų knyga“
8. Juozas Vasiliauskas „12 žolininko linkėjimų ir patarimų:
9. Jean M. Auel „Pirmykštė moteris: Arklių slėnis“
10. Rūta Vanagaitė „Ne bobų vasara“
 

2015 metų populiariausios knygos vaikams MAXIMA prekybos tinkle

1. Kazys Jakubėnas „Abėcėlė“
2. Eglė Čebatorienė ir Vaida Dubickienė „Kakės Makės enciklopedija“
3. „Mėgstamiausios pasakaitės“
4. Spalvinimo knyga „Geriausia draugė“
5. Lipdukų ir užduotėlių knygelė „Mažajai žiniukei“
6. Spalvinimo knyga „Pažink raideles“
7. Mokomoji knyga „Peliuko raidynas“
8. „Walt Disney“ „Donaldas ir kiti“
9. Lina Žutautė „Kakė Makė groja dūdele“
10. Spalvinimo ir lipdukų knyga „Papuošk žaviąsias princeses“

Pasidalink: