Šiemet lietuviai mamas lepina ne tik gėlėmis ar saldumynais, bet ir grožio prekėmis
2016 m. balandžio 30 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Tradiciškai pirmąjį gegužės savaitgalį, artėjant Motinos dienai, šalies prekybos centruose pastebimai išauga įvairių gėlių pardavimai. Tiesa, šiemet lietuviai Motinos dienos proga mamas ketina palepinti ne tik gausesnėmis gėlių puokštėmis, bet ir įvairiais saldumynais. Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, artėjant šventiniam savaitgaliui, pirkėjai vis dažniau dairosi ne tik saldainių, bet ir įmantresnių tortų. O greta jų ir grožio prekių.

„Motinos diena – lietuviams ypatinga ir svarbi šventė. Šia proga savo mamas sveikina tiek jau suaugę, tiek dar maži, tėčių ar senelių padedami vaikai. Tarp dažniausiai šalies pirkėjų šia proga dovanojamų dovanų – įvairios skintos sezoninės gėlės, pavyzdžiui, tulpės, pavasarinės rožės ar  jų puokštės. Šiomis dienomis jų pardavimai auga apie du kartus. Šiemet taip pat pastebime tendenciją, jog daugėja pirkėjų šia proga perkančių įvairius saldumynus – ne tik lietuvių mėgstamas puošnias saldainių dėžutes, bet ir įmantresnį šokoladą, pyragus ar tortus“, – sakė prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Nijolė Penkovskienė.

Pasak jos, lyginant su įprastomis dienomis, įvairių tortų pardavimai prieššventiniu laikotarpiu šiemet šoktelėjo kone keturis kartus. Plokštainių ir saldžių vyniotinių – beveik dvigubai. Nemažiau populiarus šiemet ir šokoladas. Artėjant Motinos dienos šventei, juodojo šokolado pardavimai šoktelėjo net tris kartus, pieninio – apie pusantro karto. Saldainių dėžučių pardavimai augo apie keturis kartus.

Šiais metais taip pat daugėja pirkėjų, mamas lepinančių ir kosmetikos priemonėmis. Prieššventinėmis dienomis moteriškų veido kremų pardavimai ūgtelėjo kiek daugiau nei 50 proc., lūpoms skirtų balzamų – beveik 70 proc. Tiesa, pasak N. Penkovskienės, tam įtakos turi įvairioms grožio prekėms balandį taikytos nuolaidos ir akcijos.

Tradiciškai, artėjant Motinos dienos šventei, ūgteli ir įvairių namams skirtų prekių pardavimai. Šiemet šalies pirkėjai mamoms žada dovanoti ne tik populiarius patalynės komplektus ar praktiškus virtuvės reikmenis, bet ir namų puošybai skirtas gėles vazonuose. Tarp šį pavasarį populiariausių – kambarinės orchidėjos, fikusai, dracenos.

Įdomu tai, kad šiuo laikotarpiu ūgteli ir namų apyvokos prekių pardavimai. N. Penkovskienė pastebi, kad lietuviai vis dažniau perima užsienio šalių tradicijas – šią dieną mamoms leidžia atsipūsti ir pasmaližiauti, kol patys nudirba ne visada mėgstamus namų ruošos darbus.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 234 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: