Šimtmečio bendruomenių svajonėms išpildyti skyrė 70 000 eurų
2018 m. gegužės 02 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Daugiau nei 20 sėkmingai įgyvendintų projektų vietos gyventojų, ypač jaunimo, kokybiškam laisvalaikiui ir užimtumui: laipiojimo uolų erdvė, jachtų dirbtuvės, per dešimt laisvalaikio ir treniravimosi zonų – toks ketvirtus metus vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ rezultatas. Programos sumanytojas, socialiai atsakingas prekybos tinklas „Maxima“, skelbia šių metų programos startą ir kviečia bendruomenes registruotis. Šiemet „Maxima“ įsteigė rekordinį 70 tūkst. eurų fondą bendruomenių iniciatyvų, skatinančių skirtingų kartų bendravimą, įgyvendinimui finansuoti.

„Mūsų tinklo parduotuvės yra įsikūrusios daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, mums svarbu, kuo jie gyvena, kokius lūkesčius puoselėja jų bendruomenės. Prieš ketverius metus startavusi programa „Mes – bendruomenė“ leidžia vietos gyventojų idėjas paversti realybe. Kasmet gauname dešimtis paraiškų, kurios įrodo, kokie kūrybingi ir iniciatyvūs yra Lietuvos žmonės. Atsigręžus atgal matau – įgyvendinti bendruomenių projektai turi ilgalaikę naudą: žmones vienija ne tik naujos erdvės, bet ir pats procesas – idėjos virsmas realybe. Tikiu, jog šių metų konkursas padės stiprinti skirtingų kartų ryšius bendruomenėse, atneš dar daugiau įsimintinų patirčių“, – sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

Tai, jog projekto įgyvendinimas gali suvienyti bendruomenę patvirtina ir Aistė Tautvydienė, 2015 m. programos dalyvė, drauge su sodininkų bendrija „Šilas“ užpernai Vilniaus rajone atidariusi naują bendruomenės susibūrimų ir švenčių vietą – „Daugiafunkcinį Rėdos ratą“, tapusį bendruomenės traukos centru. „Mus visuomet siejo bendrystė – puoselėjome draugiškus, artimus santykius, tačiau projektas mus suvienijo dar stipriau. Dabar čia susirenkame ne tik paminėti švenčių, bet ir žiūrime vasaros kiną ar Olimpiados transliacijas“, – sako A. Tautvydienė.

Šių metų konkursas „Mes – bendruomenė“ yra įkvėptas atkurtos Lietuvos šimtmečio. „Šimto metų laikotarpį dalijasi kelios kartos, tad šiemet kviečiame bendruomenes skleisti pilietiškumo ir bendrystės idėjas sutelkiant skirtingų kartų žmones ir parodant, kad mūsų valstybę drauge kuria ir jaunas, ir senas“, – sako K. Meidė.

Bendruomenės kviečiamos konkursui teikti projektus, kurie atitiktų bent vieną iš šių metų prioritetinių sričių – iš bendruomenių laukiama idėjų projektams, mažinantiems barjerus tarp skirtingų kartų atstovų, kurti originalius, inovatyvius bendruomenės atminties simbolius arba įrengti ar tvarkyti bendruomenės žaliąsias erdves.

Per trejus programos metus, daugiau kaip pusė iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ laimėtojų nusprendė įsirengti laisvalaikio zonas – vaikų žaidimų ir treniruoklių aikšteles. Druskininkuose įkurta zona tapo tikra atgaiva vietos tėveliams ir jų mažyliams: „Programos dėka aikštelėje buvo įrengti du batutai, piramidė – laipynė. Zonai tampant vis populiaresnei prie iniciatyvos prisidėjo ir kitos organizacijos“, – projekto sėkme džiaugiasi Druskininkų savivaldybės atstovė Diana Sinkevičiūtė.

Šiais metais konkurso organizatoriai tikisi iš bendruomenių įvairesnių idėjų, stipriai išplečiamas konkurse galinčių dalyvauti organizacijų ratas. Bendruomenės, ne pelno siekiančios organizacijos ir bendrijos projektus konkursui gali teikti iki gegužės 28 d. Konkurso nuostatus ir paraiškos formą galima rasti „Maximos“ interneto svetainėje. Konkurso nugalėtojais birželio 18 d. bus paskelbti 6 projektai, kurių įgyvendinimui ir bus padalintas 70 tūkst. eurų dydžio programos fondas.

Apie bendrovę „Maxima LT“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 245 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: