„Šimtmečio Maximalistė“ iš Plungės – mokslo pirmūnė jau dešimt metų
2018 m. spalio 01 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Septyniolikmetė plungiškė Vaiva Salytė šiemet pelnė lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtą „Šimtmečio Maximalisto“ stipendiją, už pasiekimus pažangumo srityje. Moksleivė pasakoja, kad stipendija už pažangumą skiriama tik tiems moksleiviams, kurių visų dalykų vidurkių  pažymiai – dešimtukai tris metus iš eilės. V. Salytė – mokslo pirmūnė jau dešimt metų.

Moksleivė įsitikinusi – „Maximalisto“ stipendija yra ir įvertinimas, ir paskatinimas su dar didesniu užsispyrimu ir ryžtu siekti ambicingų tikslų: „Pelnytas „Šimtmečio Maximalisto“ vardas suteikia motyvacijos ir įrodo, jog sunkiai dirbau ne be reikalo“. 

Gerų žodžių „Šimtmečio Maximalistų“ apdovanojimų metu gabiems Lietuvos moksleiviams negailėjo lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Kristinos Meidė: „16 metų iš eilės sveikiname gabius ir talentingus Lietuvos vaikus. Visi jūs jau rašote savo pirmąsias eilutes kito Lietuvos šimtmečio istorijoje. Jūsų pasiekimai ir atkaklumas įkvepia ne tik bendraamžius, bet ir suaugusius. Tad šiandien linkiu jums – puoselėkite savo talentus, stiprinkite gabumus, nesustokite siekdami savo tikslų. Nepasiduokite, kai kelyje į pergalę bus sunkių momentų, būkite drąsūs ir veržlūs. Eikite pirmyn, siekite nepasiekiamo, nes būsimas Lietuvos šimtmetis jau yra jūsų rankose“, – apdovanojimų vakarą moksleivius sveikino rekordinį, net 60 000 eurų, stipendijų fondą įsteigusio, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė K. Meidė.

Svarbiausia – sistemingas darbas

V. Salytė teigia, kad puikiai mokytis jai padeda sistemingas darbas mokykloje: „Stengiuosi nuosekliai atlikti užduotis pamokų metu, įdėmiai klausausi, kas kalbama. Per pamokas dirbu, įsimenu informaciją, todėl atsiskaitymai man nėra tokie sunkūs“, – sako mergina ir priduria, kad susikaupus mokykloje, mažiau tenka dirbti namuose.

Pavyzdinį pažangumą demonstruojanti vienuoliktokė šiuo metu visą dėmesį sutelkusi į pasiruošimą brandos egzaminams. V. Salytė A lygiu pasirinko net šešis dalykus: biologiją, chemiją, informacines technologijas, matematiką, lietuvių ir anglų kalbas.

Apie studijų planus moksleivė kalba atvirai: „Dar nesu iki galo apsisprendusi, ką studijuosiu, bet manau, kad tai bus susiję su medicina arba informacinėmis technologijomis“.

Stipendiją skirs kelionėms

V. Salytė prekybos tinko „Maxima“ įsteigtą stipendiją planuoja skirti kelionėms. Mergina svajoja su seserimi nukeliauti į Ispaniją. Nenuostabu, nes „Šimtmečio Maximalisto“ stipendijos laimėtojos V. Salytės laisvalaikis įvairius – ji mielai piešia, žiūri filmus, leidžia laiką su draugais, o vasarą bėgioja.

Norintiems pagerinti mokslo rezultatus ar laimėti „Maximalisto“ stipendiją, mergina linki: „Sutelkite dėmesį į norimą tikslą ir jo siekite!“.

Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau įmonės vykdytų švietimo paramos programų. Jos tikslas – stipendijomis paskatinti gabius ir talentingus šalies vaikus siekti užsibrėžtų tikslų bei puoselėti savo talentus. Šiais metais „Maxima“ talentingiems ir pažangiems šalies moksleiviams skyrė rekordinį, net 60 000 eurų, stipendijų fondą. „Maximalistų“ alumnais yra tokie žinomi Lietuvą garsinantys sportininkai ir menininkai kaip Giedrius Titenis, Martynas Levickis, Evelina Sašenko ir daugelis kitų.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba beveik 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: