Startuoja prekyba gyvomis Kalėdų eglutėmis
2015 m. gruodžio 02 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Šiandien visas prekybos tinklo MAXIMA parduotuves jau pasiekė planuotas gyvų Kalėdų eglučių asortimentas – gyvos kirstinės eglės, jų šakos bei gyvos eglės vazonuose. Metų pradžioje įvestas euras eglučių kainoms įtakos neturėjo – šiemet, kaip ir pernai, gyvų eglučių kainos svyruoja nuo 3 iki 30 eurų, priklausomai nuo jų rūšies bei dydžio, eglių šakos  – po 1,73 euro.

„Kalėdų eglučių, kaip ir daugumos kitų prekių, kainoms šiais metais euras didesnės įtakos neturėjo – jos išlieka stabilios, o kai kurios netgi mažėja. Euro įvedimas lėmė nebent geresnes pirkėjų nuotaikas  – manome, kad per šias šventes pirkėjai sau leis kiek daugiau paišlaidauti, tačiau prioritetą teiks kokybei, akyliau seks kainas ir kaip jau įprasta – ieškos nuolaidų. Eglutės ne išimtis. Vienas pagrindinių kriterijų renkantis eglutę – jos puošnumas, ne mažiau svarbi ir praktinė pusė, kad ji išsilaikytų ir atrodytų išvaizdi iki pat švenčių“, – sakė Nijolė Penkovskienė, „Maxima LT“ komercijos vadovė.

Didžiausiose MAXIMA parduotuvėse ruošdamiesi šių metų šventėms pirkėjai gali rinktis iš gausybės rūšių gyvų eglučių bei kiparisų rūšių: skintų ir vazoninių paprastųjų, sidabrinių, baltųjų, „Serbinių“ ir „Conika“ eglių, kėnių. Šiais metais tradiciškai „Maxima“ prioritetą teikia tiekėjams iš Lietuvos, taigi daugiausia eglučių užaugintos Lietuvoje, kai kurias eglutes tinklas papildomai vežasi iš Latvijos ir Lenkijos.

MAXIMA duomenimis, didžiausias eglučių pirkimo bumas būna gruodžio viduryje. Palyginimui, pernai pirmą gruodžio savaitę tinklo parduotuvėse nupirkta apie 1,5 tūkst. vienetų gyvų eglučių ar jų šakų, o trečią gruodžio savaitę – jau beveik 5 tūkst.

Daugiausia MAXIMA pirkėjai pernai nupirko eglių šakų – daugiau kaip 2 tūkst. vienetų. Populiariausia iš eglučių pernai buvo iki metro siekianti paprastoji vazoninė. Kitos perkamiausios eglutės taip pat buvo nedidelės – iki 1,5 metro. Paprastąsias eglutes vijosi kitos, įdomesnės, Kalėdų medžių rūšys – „Conika“, sidabrinės ir iš kėnio šakų supintos eglutės.

Savo populiarumą išlaiko ir eglutės vazonuose. Jų pardavimai sudaro kiek daugiau nei pusę visų eglučių pardavimų. Tai rodo, kad vis daugiau žmonių skiria dėmesį aplinkosaugai, gyvosios gamtos išsaugojimui ir tikisi, kad per šventes džiuginusią eglutę po jų pavyks sėkmingai persodinti.

MAXIMA pardavimai rodo, kad jau daugybę metų dauguma tinklo parduotuvių pirkėjų išlieka ištikimi klasikai ir renkasi tradicines, paprastąsias, eglutes. Tačiau kad ir nežymiai, kasmet daugėja pirkėjų, kurie šventes nori paįvairinti įvairesniu Kalėdų medžiu ir renkasi kitų spalvų, formų ir dydžių egles. Tikimasi, kad tokių pirkėjų bus daugiau ir šiemet.

Prekybos tinklas MAXIMA neseniai skelbė, kad žmonių nuotaikos šiais metais pasitinkant šventes – optimistiškesnės. Tačiau nors šioms šventėms lietuviai planuoja skirti daugiau, vis tik  jų šiųmetinės išlaidos neturėtų išaugti. Per metus MAXIMA parduotuvėse pagrindinių maisto produktų reguliarioms kainoms sumažėjus apie 12 proc., šventinėms visos šeimos vaišėms turėtų pakakti 120, namams papuošti – apie 65, dovanoms apie 70 eurų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 233 MAXIMA parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: