Talentingi moksleiviai aktyviausi didžiuosiuose Lietuvos miestuose
2015 m. birželio 17 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Nuo šių metų balandžio mėnesio talentingiausi Lietuvos vaikai galėjo pretenduoti į nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai“ stipendijas ateinantiems mokslo metams. Dėl stipendijų moksleiviai varžosi net aštuoniose srityse – mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo.

Šiais metais pažangūs moksleiviai buvo itin aktyvūs, sulaukta daugiau nei pusė tūkstančio paraiškų stipendijoms gauti, aktyviausi buvo 6-tų ir 11-tų klasių moksleiviai. Daugiausiai paraiškų tradiciškai atsiuntė didžiųjų šalies miestų moksleiviai – Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos. Aktyvumu išsiskyrė ir Radviliškio, Marijampolės bei Panevėžio moksleiviai.

„Lietuvos Maksimalistas yra didelis ir svarbus nacionalinio lygmens projektas, kuriuo galime didžiuotis. Matome, kad mūsų skiriama stipendija atveria moksleiviams daugiau kelių įsigyti reikalingų knygų ar kursų, dalyvauti įvairiuose su jų pasirinktu keliu susijusiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje – konkursuose, mokymuose, stovyklose“, – teigia Žydrūnas Valkeris, Maxima LT, UAB Generalinis direktorius.

Paanalizavus šių metų kandidatų į stipendijas paraiškas paaiškėjo, jog stipriausiai moksleiviai jaučiasi mokslo ir sporto srityse, į šios srities stipendijas pretenduoja daugiau nei trečdalis visų paraiškas pateikusių moksleivių. Aktyvumas nuolatinio pažangumo ir muzikos kategorijose vejasi kitas populiariausias sritis, į šių minėtų sričių stipendijas pretenduoja penktadalis moksleivių. Mažiausiai dėmesio šiais metais sulaukė inovacijų bei ekologiškumo kategorijos.

Visas paraiškas vertins iš Švietimo ir mokslo ministerijos, prekybos tinklo „Maxima“ ir kitų autoritetingų savo srities atstovų sudaryta komisija. Programos nugalėtojai kiekvienoje iš aštuonių sričių gaus skatinamąsias, 75 eurų vertės, arba pagrindines, 150 eurų vertės, stipendijas visus ateinančius mokslo metus.

Stipendijų nugalėtojai bus paskelbti iki šių metų rugpjūčio 15 dienos, o apdovanoti tradiciškai rudenį, prasidėjus mokslo metams.

Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“ išaugo iš dviejų anksčiau „Maxima“ vykdytų švietimo paramos projektų. Tai nuoseklios, jau daugiau nei dešimtmetį bendrovės „Maxima“ įgyvendinamos, paramos vaikų švietimui ir ugdymui dalis.

Praeitais mokslo metais bendrovės „Maxima LT“ įsteigtos stipendijos buvo mokamos trisdešimt devyniems 5–11 klasių moksleiviams, vienas jų gavo net dvi „Lietuvos Maximalistų“ stipendijas.

Pasidalink: