Verslininkas Ilja Laursas: karjera yra kaip indas į kurį pirmiausia reikia sudėti lyg akmenis tvirtus pagrindus
2017 m. spalio 16 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

 „Linkiu, kad atrastumėte džiaugsmą, atrastumėte užsiėmimą ir vietą, kur būtumėte patys geriausi ir, kad eidami į priekį, dalintumėtės tuo ir su kitais, dalintumėtės tuo su Lietuva“, - nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai“ apdovanojimų vakarą gabiausiems ir talentingiausiems šalies moksleiviams linkėjo LR Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.


Jubiliejinį penkioliktus metus žyminčios programos „Lietuvos Maximalistai“ šventinį vakarą apdovanodama talentingus šalies vaikus „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė akcentavo, jog skatindami jaunąją kartą siekti aukštumų, kuriame bendruomenišką ir socialiai atsakingą visuomenę: „remdami gabiausius Lietuvos moksleivius mes įgaliname jaunąją, valstybės ateitį kursiančią, kartą. Skaitant jaunuolių motyvacinius laiškus, matyti, kad vaikams ši stipendija yra ne tik finansinė pagalba, siekiant savų tikslų, bet ir įvertinimas, suteikiantis pasitikėjimo savimi. Gera matyti, jog prieš dešimtmetį į „Lietuvos Maximalistų“ sceną apdovanojimų atsiimti žengę jaunuoliai šiandien yra pripažinti savo srities specialistai, garsūs muzikantai ir sportininkai, savo pavyzdžiu mokantys jaunąją kartą. Neabejoju, kad šiandien taip pat pagerbėme ateities lyderius ir mūsų pagalba padės jiems žengti tvirtą žingsnį į priekį“, – sakė K. Meidė.

Šeštadienio vakarą gabiems jaunuoliams iš visos Lietuvos susibūrus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose, kai kurie iš šiųmetinių laimėtojų jau dalijosi įspūdžiais iš pirmųjų mokslo metų dienų universitete. Mokslo srityje antrą kartą stipendiją laimėjęs klaipėdietis Gilbertas Umbražūnas sveikinimus „Lietuvos Maximalistams“ siuntė jau iš Kembridžo universiteto. Čia vaikinas pradėjo gamtos mokslų studijas, po kurių planuoja grįžti į Lietuvą ir tęsti savo mokslinę karjerą.

Atsiimti apdovanojimo už visuomeniškumą žengė aštuoniolikmetė Monika Kiriejevaitė gimtuosiuose Kuršėnuose globojanti programą „Kas iš Kuršėnų?!“, skirtą ryšio tarp esamų ir išvykusių kuršėniškių stiprinimui. Sporto kategorijoje laureatu tapo kaunietis Deividas Kizala kartu su partnere užsiimantis dailiuoju čiuožimu. Lietuvą Jaunimo Olimpinėse žaidynėse Norvegijoje šiemet atstovavę lietuviai puoselėja viltį dalyvauti ir suaugusiųjų Žiemos olimpiadoje.


12-metis akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi iš Palangos – instrumentu groti pradėjo 6-erių ir jau po metų dalyvavo pirmajame tarptautiniame akordeono muzikos konkurse. Šiandien jaunuolio sąskaitoje jau per keturiasdešimt laureato titulų tarptautiniuose ir vietiniuose konkursuose. Ekologiškumo srityje apdovanotas ornitologas Lukas Kodis fotografuoja gamtą ir rūpinasi gyvūnų teisėmis. Jaunuolis, jau antrą kartą tapęs „Lietuvos Maximalistu“, rengia savo darbų parodas, planuoja leisti fotografijų knygą ir svajoja apie interaktyvią paukščių parodą.

Šventinį šeštadienį „Lietuvos Maximalistai“ pasitiko nuo ankstaus ryto: moksleiviai dalyvavo ekskursijoje Jono Žemaičio karo akademijoje, kartu su menininke, jubiliejinės „Maximos“ programos „Karta25. Įkvėpti rinktis“ ambasadore Jolita Vaitkute plušėjo kūrybinėse dirbtuvėse, kur mokėsi ne tik maisto meno, popietę praleido konstruodami robotus.


Vakare į Nacionalinį muziejų sugužėjo gausybė garbingų svečių, moksleivių ir jų artimųjų. Iškilmingos šventės metu buvo apdovanoti 60 gabiausių Lietuvos vaikų, šių metų „Lietuvos Maximalistų“. Juos sveikino ir savo mintimis dalijosi verslininkas Ilja Laursas, žurnalistas, nepriklausomos „YouTube“ televizijos „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas, kiti garbūs svečiai. Šventinę programą koncertu pabaigė Dominyko Vaitiekūno ir „Mikroorkéstra“ pasirodymas, kurio paskutinį kūrinį dirigavo „Lietuvos Maximalistų“ alumnas Martynas Levickis.


„Įsivaizduokite, kad jūsų išsilavinimas ir karjera lyg didelis indas. Pirmiausia į jį turite sudėti didelius, tvirtus akmenis. Tada, kur liko vietos, galite suberti mažesnius akmenėlius, žvyrą. Dar po to lieka vietos įžerti smėlio, kurio smiltys užpildys ir siauriausias indo ertmes. Bet klysime manydami, kad indas – jau visiškai pilnas. Jei įpilsime stiklinę vandens, jis susigers, bet net ir tada indas nebus visiems laikams užildytas, jame visada liks vietos. Taip ir su mokslais, žiniomis ir karjera – svarbu įsisąmoninti, kad pirmiausia reikia padėti tvirtus pagrindus, o vėliau – nesustoti ir visą gyvenimą tobulėti“, - dalijosi vienas labiausiai įkvepiančių šalies verslininkų I. Laursas, savo karjerą pradėjęs kaip anglų kalbos korepetitorius.

Šiais metais dėl „Lietuvos Maximalistų“ vardo varžėsi beveik 500 vaikų nuo 1 iki 12 klasės. 25 laimėtojai antrą kartą iš eilės įrodė esantys verti stipendijų, o vienas jaunasis talentas „Lietuvos Maximalistu“ tapo jau trečiąjį kartą. Šių metų stipendijų fondas yra rekordinio dydžio – moksleivių talentams ugdyti „Maxima“ skiria 50 000 eurų.


Renginio metu pranešimą skaitęs A. Tapinas atskleidė penkis patarimus, kurie jauniems ir veržliems jaunuoliams turėtų padėti „sudaužyti savo stiklinį stogą“ – padėti panaikinti ribas, trukdančias eiti į priekį. „Mokykitės anglų ir kitų užsienio kalbų – baigę mokyklą, turite laisvai kalbėti angliškai. Nepaisant savo amžiaus, nesustokite mokytis – man keturiasdešimt ir aš ką tik baigiau magistro studijas. Skaitykite – knygos ir skaitymas – vienas geriausių būdų lavinti kritinį mąstymą. Tai, jog jūs esate apsiskaitęs, pastebės visi – jūsų draugai, jūsų kolegos, jūsų darbdaviai. Kurkite savo prekės ženklą – savo pasiekimais ir sugebėjimais dalinkitės socialiniuose tinkluose ir internete, būkite pastebimi. Bei išmokite planuoti laiką – pamatysite, kiek daug jo sutaupysite ir galėsite skirti norimiems dalykams“ – kalbėjo žurnalistas A. Tapinas

Nacionalinę moksleivių skatinimo programą „Lietuvos Maximalistai“ „Maxima“ organizuoja jau 15 metus. Tai viena seniausių socialinės atsakomybės programų šalyje. Per visą šį laiką gabių vaikų talentams lavinti ir pasiekimams remti bendrovė yra skyrusi jau daugiau nei 700 tūkst. eurų, o stipendijas yra gavę daugiau nei 5 tūkst. vaikų. „Maximalistų“ stipendijos karjeros laipteliais yra padėję kopti Martynui Levickiui, Evelinai Sašenko, Giedriui Titeniui ir kitiems garsinantiems Lietuvos vardą jauniems žmonėms. Programą, kurios tikslas – stipendijomis paskatinti gabiausius vaikus siekti užsibrėžtų tikslų ir puoselėti savo talentus, globoja LR Švietimo ir mokslo ministerija.

Apie bendrovę „Maxima LT“

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ šiemet mini savo 25-erių metų veiklos sukaktį. Tradicinės „Maximos“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena iš didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausias darbo vietų kūrėjas Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 238 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau kaip 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: