Vietos bendruomenės nariai kurs saugesnę aikštelę Pravieniškių vaikams
2016 m. rugpjūčio 11 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Kaišiadorių rajono savivaldybės pateiktas vaikų žaidimų aikštelės dangos atnaujinimo projektas Pravieniškių miestelio gyventojams tapo vienu iš 12 šiųmečio bendruomenių iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ laimėtojų. Laimėjus konkursą, Pravieniškių bendruomenė planuoja organizuoti talką ir atnaujinti apie 300 kv. m užimančios aikštelės dangą. 40 proc. projekto vertės dalinį finansavimą jos atnaujinimui skirs konkurso organizatorė bendrovė „Maxima LT“.

Pasak Pravieniškių seniūnės Galinos Jengalyčevos, teikti konkursui šį projektą nuspręsta atsižvelgiant į tai, jog prieš kelerius metus bendruomenės pastangomis įrengta vaikų žaidimų aikštelė neužtikrina mažųjų saugumo. Šiuo metu aikštelėje nutiesta betono danga, kuri galimai pavojinga joje kasdien dūkstantiems vaikams.

Įsigiję reikiamą minkštą vaikų žaidimams pritaikytą lauko dangą, bendruomenės nariai ją planuoja iškloti savo jėgomis. Pasak miestelio seniūnės, tam bus organizuojama talka, kviečiami prisidėti ir Pravieniškėse esančių pataisos namų gyventojai, mat šioje aikštelėje neretai žaidžia ir juos lankantys vaikai.

„Stengiamės sukurti miestelio gyventojams kuo gražesnę ir saugesnę aplinką. Prieš kelerius metus iniciavome jau veikiančios žaidimų aikštelės projektą, jame įrengėme krepšinio, tinklinio aikšteles, taip pat žaidimų zoną mažiesiems. Tiesa, tąkart pritrūkome lėšų specialiai dangai. Dėl to šiuo metu dedame visas pastangas aikštelę iškloti minkšta ir saugia danga, kuri nekeltų rizikos susižeisti“, – sakė Pravieniškių seniūnė.

Pasak jos, miestelyje išties netrūksta aktyvių ir iniciatyvių bendruomenės narių. Daugelis projektų čia įgyvendinti  vietos bendruomenės narių. Nors miestelis nėra didelis, jo gyventojai nuolat siekia, jog juos supanti aplinka suteiktų kuo daugiau galimybių kokybiškam ir prasmingam laisvalaikiui su šeima.

Šalies bendruomenių iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ šiemet surengtas jau antrą kartą. Šią vasarą konkurso rengėjai bendrovė „Maxima LT“ ir Lietuvos savivaldybių asociacija sulaukė 25 skirtingų šalies rajonų ir miestų savivaldybių paraiškų. Iš jų buvo atrinkti net 12 savivaldybių projektai, kuriems bus skiriamas papildomas finansavimas.

Pasak bendrovės „Maxima LT“ generalinio direktoriaus Žydrūno Valkerio, šiųmečio konkurso metu itin daug dėmesio skirta projektams, kurių tikslas – daugiafunkcinės laisvalaikio bei sveikatingumo erdvės, kurių šalies miestams ir miesteliams vis dar labai trūksta.

Tarp 12 konkurso nugalėtojų šiemet pateko Anykščių, Joniškio, Kretingos, Ukmergės, Raseinių, Radviliškio, Kaišiadorių, Švenčionių, Kupiškio, Širvintų ir Molėtų rajonų savivaldybės, taip pat Druskininkų miesto savivaldybė. 5 iš jų konkursui pateikė vietos gyventojams skirtų laisvalaikio zonų projektus, 6 – vaikų žaidimams skirtų erdvių projektus, 1 – sveikatingumo zonos projektą.

Kiekvienas iš paraiškas pateikusių dalyvių buvo vertinamas vadovaujantis 5 pagrindiniais kriterijais. Buvo vertinama jų ilgalaikė nauda ir orientacija į bendruomenių gerovės kūrimą, projektų loginis nuoseklumas bei įgyvendinimo aiškumas, efektyvus biudžeto panaudojimas ir atitikimas iniciatyvos tikslams bei prioritetinėms veikloms sritis.

Šalies bendruomenių iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ pirmą kartą surengtas 2015 m. Tais pačiais metais organizatoriai sulaukė iš viso 90 įvairių miestų ir miestelių bei kaimo bendruomenių paraiškų, iš kurių buvo atrinktos trys geriausios. Joms konkurso iniciatoriai skyrė 15, 10 ir 5 tūkst. eurų finansavimą.

Pasidalink: