Nemokama infolinija (8-22 val.)
8 800 20050
„Mamų unija“
Grįžti į sąrašą

„Reikia draugų“

„Reikia draugų“ – tai socialinė iniciatyva, startavusi 2009m. Jos tikslas – padėti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, įtraukiant kiekvieną geranorišką Lietuvos žmogų, bei atsakingas, Lietuvos įmones.
Iniciatyvą pristatome drauge su „Mamų Unija“, bei tiekėjais, kurie sutiko tapti projekto dalyviais – rėmėjais.

Kuomet vėžiu suserga vaikas – suserga visa šeima. Vienam iš tėvų ir sergančiam vaikui tenka vidutiniškai 2 metus praleisti ligoninėje, todėl šeimos santykiuose įvyksta negrįžtami pakitimai į kuriuos retai kas atkreipia dėmesį. Daugeliui onkologinė liga tampa didžiausiu gyvenimo išbandymu. Todėl padedame „Mamų unijai“ kurti „Šeimos Namus“. Tai vieta, kuri suburs vėžiu sergančio vaiko šeimą ir leis visiems jos nariams būti kartu su vaiku ne ligoninėje. Čia jie kalbėsis, valgys, liūdės, žais, juoksis, sveiks. Šeima tiesiog bus kartu, nes kiekviena diena ir kiekviena akimirka šalia sunkiai sergančio vaiko gali būti paskutinė.
 

Šeimos Namų statyba – unikalus projektas Lietuvoje

Sunkių lygų gydymas trunka ilgai, kartais net iki dvejų metų. Visą šį laiką tik vienas iš tėvų kartu su sergančiu mažyliu gali būti ligoninėje, kitiems šeimos nariams gyventi kartu galimybių nėra. Išeitis – specialūs namai ne ligoninės patalpose. Tai reabilitacijos ir informacijos centras sunkiai sergantiems vaikams ir jų artimiesiems, kuris kurs saugią, jaukią, sveikti padedančią aplinką visai sergančio vaiko šeimai.

„ŠEIMOS NAMAI“ nesieks pakeisti ar dubliuoti vaikų ligoninėje teikiamų paslaugų ir gydytojų funkcijų. Tai socialinė alternatyva, suteikianti šeimoms galimybę turėti daugiau laiko kartu.

Dėl ligos keliamų problemų, emocinio krūvio ir laiko trūkumo ligonių artimieji dažniausiai užsidaro savo „skausme“. Bendravimas su kitomis, tą patį išgyvenančiomis, šeimomis padeda įveikti atskirtį ir palengvina kasdieną. Dalinimasis patirtimi, asmeninis palaikymas grąžina galimybę šeimai jaustis visuomenės dalimi.

 

2018 metų „Reikia draugų" baigiamasis renginys Santaros klinikų Vaikų onkohematologijos centre drauge su „Mamų Unija"

2017 metų rugsėjo pirmosios šventė Santaros klinikų Vaikų onkohematologijos centre drauge su „Mamų Unija"

2016 metų rugsėjo šventė Santaros klinikų Vaikų onkohematologijos centre drauge su „Mamų Unija" ir „Smegenistais"

Mūsų paslaugosVisos paslaugos

MAXIMOS dovanų kortelės ir čekiai Paskolos Bilietai į renginius Elektroninis bilietas TAX-FREE paslauga Pinigų išgryninimo paslauga
Sąskaitų išrašymas
Patogus būdas gauti sąskaitas faktūras
Plačiau
Naujienlaiškis
Užsakyti