AČIŪ įmokos
Atgal

Kas yra „AČIŪ įmokos“?

„AČIŪ įmokos“ – tai nauja AČIŪ kortelės funkcija, leidžianti susieti įvairių paslaugų tiekėjų mokėtojų kodus su AČIŪ kortele. 

Kaip tai veikia?

Bendradarbiaudami su įvairiais paslaugų teikėjais, suteikiame galimybę priimti  jų klientų įmokas, naudojant AČIŪ kortelę. Pasitelkę technines galimybes, galime mokėtojo kodą susieti su AČIŪ kortele. Atlikus susiejimą, o kitą kartą perbraukus AČIŪ kortelę, kasoje matoma, kokie mokėtojo kodai jau susieti su konkrečia kortele, todėl galima pateikti informaciją apie mokėtiną sumą arba atidaryti langą, kuriame kasininkė supildys deklaruojamus skaitiklių rodmenis. 

Kodėl man tai naudinga?

Susiejus mokėtojo kodus su AČIŪ kortele, daugiau nebereiks atsinešti atsiskaitymo knygelės,  popierinio mokėjimo nurodymo ar prisiminti mokėtojo kodo. Įmokų apmokėjimas MAXIMOS kasoje yra vienas iš pigiausių rinkoje.

Už ką galiu susimokėti tokiu būdu?

Šiuo metu galima susieti ir mokėti už AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ paslaugas. Tikslus sąrašas tiekėjų, už kurių paslaugas galima sumokėti, yra nuolat pildomas naujais paslaugų tiekėjais, jį galima rasti savo AČIŪ paskyroje.

Kaip tai susieti kasoje?

Norėdami pirmą kartą susieti mokėtojo kodą su AČIŪ kortele, paduokite sąskaitą įprastai. Kasininkei nuskenavus bar kodą, kasa pati atpažins, ar kodas gali būti susietas su AČIŪ kortele. Jeigu sutiksite, kasininkė atliks susiejimą, o kitą kartą galėsite nebesinešti popierinės sąskaitos – pakaks AČIŪ kortelės.

Kaip tai susieti AČIŪ paskyroje?

Prisijunkite prie AČIŪ paskyros ir pasirinkite skiltį „Mano įmokos”, tuomet pasirinkite  pavadinimą tiekėjo, kurio mokėtojo kodą norite susieti, ir pateikite kitus reikalaujamus duomenis. Viską užpildę, spauskite „Išsaugoti pakeitimus”. Atėję į kasą, jau galėsite apmokėti su AČIŪ kortele.

Kiek tai kainuoja?

Susiejimas kasoje ar AČIŪ paskyroje nieko nekainuoja. Už įmokos priėmimą kasoje taikomas standartinis 0,21€ komisinis mokestis.

Ar galima susieti kelis to paties tiekėjo mokėtojo kodus?

Taip, galima. Pvz.: mokate už elektrą, tačiau jūsų buto ir sodo yra skirtingi mokėtojo kodai, juos abu galima susieti su viena AČIŪ kortele.

Ką daryti, jeigu noriu atsieti įmokas?

Norint atsieti įmokas, reikia prisijungti prie savo AČIŪ paskyros, pasirinkti skiltį „Mano įmokos“ ir prie atsieti  norimos įmokos spausti mygtuką su raudonu ženklu „X” arba galima kreiptis telefonu 8 800 20050 arba el. paštu aciu@maxima.lt. Jūsų įmokos bus atsietos per 2 darbo dienas.

Ką daryti, jeigu pamečiau kortelę, kurioje jau susietos įmokos?

Kreipkitės MAXIMOS infolinija 8 800 20050 arba el. paštu aciu@maxima.lt. Pranešus naujos kortelės numerį, susietos įmokos bus perkeltos į naująją AČIŪ kortelę per 2 d. d.

Ar galima už tą patį mokėtojo kodą mokėti su skirtingomis AČIŪ kortelėmis?

Taip, galima, pvz.: žmona ir vyras moka mokesčius už butą pasikeisdami, todėl abu savo skirtingose AČIŪ kortelėse gali susieti tą patį mokėtojo kodą.

Ar galiu susieti ir mokėti kito asmens mokesčius?

Taip, galite, kadangi tuos pačius mokėtojo kodus galima susieti skirtingose AČIŪ kortelėse, jokie konfidencialūs asmens duomenys, atliekant mokėjimus, nėra naudojami, todėl tokie apmokėjimai galimi. 

Ką reikia papildomai atsinešti, atėjus mokėti įmokas, kurios jau susietos su AČIŪ kortele? 

Kai įmokos jau susietos su AČIŪ kortele, kasoje paduokite tik AČIŪ kortelę, daugiau nieko atsinešti nereikia.

Ar mokant įmokas su AČIŪ, man kaupsis AČIŪ pinigai kortelėje?

Deja, ne, atsiskaitant už trečiųjų asmenų suteiktas paslaugas, AČIŪ pinigai nėra kaupiami.