AČIŪ HEROJAMS

Apie herojus mokėmės istorijos pamokose, žavėjomės jais TV ekranuose. Bet niekada gyvai nebuvome jų matę. Iki šiandien. 

Visi jie kasdien keliasi ir eina iš namų, kad mes – likę savuose – nepritrūktumėme maisto, būtume sveiki, aprūpinti, saugūs ir išklausyti. Ne visi jie matomi ir ne apie visus rašys laikraščiai, todėl norime kuo garsiau ir iš visos širdies tarti „ačiū“. Ačiū visiems iki vieno, stovintiems priekinėse fronto linijose. Ačiū mūsų darbuotojams. Ačiū medikams, vaistininkams, policininkams, savanoriams, vairuotojams ir visiems šių dienų herojams. Jūsų visų gerumas šiuo metu yra neįkainojama dovana mums – saugiai likusiems namuose.

 

slide-savanoriai

Kad mus saugote labiau už mus pačius

slide-savanoriai2

Kad turite drąsos stovėti pačiame priekyje

slide-policija

Kad mus saugote labiau už mus pačius

slide-medikai

Kad skubate dėl kiekvieno

slide-medikai-savanoriai

Kad net nebeturėdami jėgų, vis tiek jų randate

slide-sales-darbuotojai

Kad stengiatės dėl kiekvieno stalo

slide-krovikas-vairuotojas

Kad rūpinatės, kad mums nieko netrūktų

slide-kasininkai

Kad stengiatės dėl kiekvieno stalo

slide-vaistininkai

kad pirmiausia rūpinatės kitų savijauta

slide-vairuotojai

Kad kasdien aplankote šimtus durų

AČIŪ MŪSŲ DARBUOTOJAMS

14 tūkst. 

Tiek darbuotojų apdraudėme nuo COVID-19 infekcijos

Jaučiame didžiulę atsakomybę užtikrinti savo darbuotojų saugumą. Tikime, kad prevencinės apsaugos priemonės, kurių esame ėmęsi, padės išvengti COVID-19 susirgimo plitimų, tačiau ne mažiau svarbu, kad ligos atveju būtų garantuotas ir finansinis saugumas. Todėl beveik 14 tūkst. mūsų darbuotojų nuo 2020 m. balandžio apdraudėme specialiu draudimu nuo koronaviruso. Draudimą suteikiame ir naujai „Maximoje“ įsidarbinantiems kolegoms. 

Draudimo paketas numato, kad mūsų darbuotojui susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje bus mokama fiksuota išmoka, taip pat ligonpinigiai. Maksimali draudimo išmoka sieks 1,5 tūkst. Eur.

5,7 mln. Eur

Tiek motyvacinių priedų išmokėjome per pirmąjį š. m. pusmetį

2020 m. metų pirmąjį pusmetį savo darbuotojams išmokėjome 5,7 mln. Eur skatinamųjų premijų, t. y. net 40 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Papildomi priedai vidutinį „Maximos“ darbuotojų atlygį šįmet jau kilstelėjo beveik dešimtadaliu. 

Vertiname darbuotojų pastangas ir už jas sąžiningai atlyginame. Karantino laikotarpiu be įprastų priedų papildomai išmokėjome 1,5 mln. Eur skatinamųjų premijų. Tai lėmė ir darbo užmokesčio augimą, nes premijos ir kiti įvairūs priedai sudaro reikšmingą dalį darbuotojų gaunamo atlygio. 

2020 m. pirmąjį pusmetį vidutinis mūsų prekybos tinklo darbuotojo atlygis buvo 9,6 proc. didesnis nei pernai atitinkamu metu. Skatinamųjų premijų šiuo laikotarpiu išmokėta 5,7 mln. Eur, t. y. 40 proc. daugiau nei pernai. 

Padidinti priedai karantino laikotarpiu – 3 mėnesius iš eilės – buvo mokami beveik 10 tūkst. įvairių „Maximos“ grandžių darbuotojams: prekybos, logistikos, maisto gamybos, apsaugos ir komercijos. Daugiausiai buvo premijuojami parduotuvių darbuotojai.

Paramos

santaros

Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui

Toliau gelbstime medikams. Nelikome abejingi Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centre veikiančio Vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus kolektyvo prašymui suteikti medicininių kaukių ir jiems jų padovanojome 2,5 tūkst., taip prisidėdami prie pacientų ir medikų saugumo užtikrinimo. 

Minėtame skyriuje intensyvioje terapijoje gydomi mažieji ligoniukai, kuriems atliekamos širdies operacijos ir diagnostinės bei gydomosios procedūros. Tai vienintelis skyrius Lietuvoje, kuriame teikiama ši pagalba naujagimiams ir kūdikiams. Per metus jame atliekama apie 200 širdies operacijų. 

Nuoširdžiai dėkojame visiems medicinos personalo darbuotojams. Jūs – mūsų herojai!

Virginijus Jakutis, Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas

Tariame ypatingai nuoširdų ačiū „Maximos“ prekybos tinklui už pagalbą kovoje su nekasdienėmis negandomis.

ankstukai_logo

Neišnešiotų naujagimių asociacijai „Ankstukai“

Sulaukę savo ilgamečių draugų – „Ankstukų“ – prašymo padovanoti apsaugines kaukes gimdyvėms, neišgirsti šio prašymo negalėjome. Besilaukiančioms ir ką tik mamomis tapusioms moterims padovanojome 5 000 medicininių kaukių, kad savo mažylius jos sūpuotų saugioje aplinkoje. Rūpinkimės vieni kitais ir būkime sveiki.

Asta Speičytė-Radzevičienė, Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Ankstukai“ vadovė

Ramybė ir pirmomis dienomis sukurtas ryšys su naujagimiu lemia vaiko emocinę būklę, formuoja tolimesnį santykį su tėvais bei saugumo jausmą. Galimybė priglausti, žindyti kūdikį, apsupti jį geromis emocijomis, leisti išgirsti mamos balsą padeda megzti ir išlaikyti šį ryšį. Visgi karantino laikotarpiu daugumą gimdyvių lydi ne ramybė, o baimė ir stresas siekiant apsaugoti savo kūdikį ir save.

Esame be galo dėkingi į mūsų pagalbos šauksmą parūpinti medicininių kaukių ir taip padėti užtikrinti mamų bei jų mažylių saugumą atsiliepusiam ilgamečiam mūsų partneriui, prekybos tinklui „Maxima“.

2018_invest2

Vilniaus miesto savivaldybei

Kad laikas karantine būtų lengvesnis ir įdomesnis, Vilniaus miesto savivaldybė pakvietė savyje atrasti architekto talentą ir namuose iš įvairių daiktų atkurti žinomiausius sostinės pastatus. Naminės architektūros konkurse buvo pakviesti dalyvauti vaikai ir suaugusieji, kurie bus apdovanoti mūsų įsteigtais prizais – „Lego“ konstruktoriais ir 50 Eur vertės dovanų kortelėmis! Ar jau bandėte išsiaiškinti, kuris jūsų šeimos narys gabiausias architektas?

Karolis Žukauskas, Vilniaus mero patarėjas

Ačiū „Maximai“ už konkursui „Pastatyk Vilnių namuose“ suteiktus prizus. Karantino metu Vilniaus miesto savivaldybė siekia ne tik užtikrinti miesto funkcionavimą, tačiau ir sukurti veiklų miestiečiams namuose, kad karantinas nebūtų tik kančia. Šie prizai pagelbėjo konkursą padaryti patrauklesniu.

gestai

Nacionalinio savanorių pagalbos koordinavimo centrui „Stiprūs kartu“

Šiuo laikotarpiu ne kartą savo klientų prašėme ir vis primindavome – pasirūpinkime tais, kuriems dabar labai reikia mūsų pagalbos. Visada sakėme, kad senjorai pandemijos metu yra pažeidžiamiausia grupė, todėl geriausia, jei liktų saugiai namuose, o jiems padėtų savanoriai. 

Savo paramą išreiškiame konkrečiais veiksmais. Nacionalinio savanorių pagalbos koordinavimo centrui „Stiprūs kartu“ padovanojome 10 000 Eur vertės dovanų korteles, už kurias savanoriai gali nupirkti būtiniausių maisto produktų tiems, kurie to padaryti patys šiuo metu negali.

Mykolas Markauskas, vienas iš Nacionalinio savanorių koordinavimo centro „Stiprūs kartu“ iniciatorių

Suteikta parama dovanų kortelėmis keliauja po visą Lietuvą tiems, kuriems to labiausiai reikia. Tai – socialinės rizikos grupės: senjorai, vieniši tėvai bei sunkiai besiverčiantys. Gautos dovanų kortelės – didelė parama šiuo laikotarpiu, kai stringa įprastas gyvenimo ritmas. Nacionalinis savanorių koordinavimo centras dirba kasdien bei sulaukia šimtų skambučių iš asmenų, kuriems reikia pagalbos ne tik maistu, bet ir padedant su kitais svarbiais darbais už būsto ribų tam, kad būtų užtikrintas karantino laikymasis ir pagalbos prašančiųjų sveikatos saugumas.

santaros

Santaros klinikų Infekcinių ligų centrui

Pamatę žinutę, kad VUL Santaros klinikos prašo papildyti ir atnaujinti būtinąjį inventorių, nedelsdami pradėjome rinkti reikiamas priemones. 

Galime pasidžiaugti, kad vos per keletą dienų viską pavyko paruošti: keletą tūkstančių maišų šiukšlėms, tūkstantį rankšluosčių ir beveik 150 porų batų, kurie gali būti dezinfekuojami. 

Šias priemones šiandien pristatėme į Infekcinių ligų centrą. Taip pat šalia Santaros klinikų pastatytam palapinių miesteliui atvežėme du komplektus lauko baldų, kurie bus panaudoti atvykstančiųjų pacientų patogumui.

Ligita Jančorienė, Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė

„Maxima“ nustebino savo begaliniu „mamišku“ glėbiu, pasirūpindama rankšluosčiais, apavu, lauko baldais ir net medikų poilsio kambariams skirtomis sofomis.
Mūsų kolektyvas labai dėkingas už tokį netikėtą ir malonų medikų darbo vertinimą. Ačiū!

maltieciai

Labdaros organizacijai Maltos ordinas

Kad karantino laikotarpiu vyresnio amžiaus žmonės galėtų saugiai likti namuose, rūpinamės ir kartu su maltiečiais. Mūsų parduotuvės visoje Lietuvoje kiekvieną savaitę teikia maisto produktus 24 Maltos ordino centrams, kurie aprūpina maistu beveik 1 000 vargingai gyvenančių senolių.

Rasa Stukienė, Maltos ordino pagalbos tarnybos programų direktorė

Karantino laikotarpiu vyresnio amžiaus žmonės tapo visiškai izoliuoti. Didžiuosiuose miestuose silpniausiems ir toliau vežame sriubą. Mažesniuose miesteliuose karštą maistą pakeitė lauknešėliai – tiesiog užsidarė kavinės, kurios virė sriubą. Stengiamės senoliams atnešti ilgesnio galiojimo produktų, palikti prie durų, kai kur – tiesiog ant suoliuko. Šiuo sunku laikotarpiu dėkojame mūsų ilgamečiams partneriams „Maximai“ už visą pagalbą. 

Labai džiaugiamės, kad Didįjį ketvirtadienį, prieš šventes, beveik 1 000 „Maximos“ paruoštų maisto lauknešėlių pasieks vienišus senolius ir nepasiturinčias šeimas, kurių vaikai įprastai lanko mūsų centrus, ir šių šeimų Velykos bus sočios ir šventiškos.

avevita

Vilniaus gimdymo namams

Vilniaus gimdymo namuose, konsultacinėje poliklinikoje ir priėmimo skyriuje, sumontavome organinio stiklo pertvaras. Įprastoje kasdienybėje atrodytų kas čia tokio, smulkmena! Bet dabar čia dirbantiems medikams, kurie priima į šį pasaulį dar tik ateinančius ir gydo jų mamas, šie atitvarai yra gyvybiškai svarbūs.

Ieva Girdvainienė, Vilniaus gimdymo namų akušerė-laktacijos konsultantė

Paramą gavome tuomet, kai jos labiausiai reikėjo. „Maxima“ įrengė pertvaras, dėl kurių darbuotojai, aptarnaujantys besilaukiančias moteris, gali jaustis saugesni. Mums taip pat padovanojo apsauginius skydus veidui apsaugoti, todėl drąsiau galime bendrauti su pacientėmis. Noriu padėkoti Vilniaus gimdymo namų, konsultacinio, akušerinio priėmimo skyriaus kolektyvo vardu. AČIŪ, kad rūpinatės mūsų saugumu.

kauno_greitoji

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stočiai

Karštosios koronos linijos 1808 darbuotojai ir savanoriai dirbantys Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje kasdien visą parą dirba dėl visų mūsų saugumo. Vertindami šį itin svarbų darbą, aprūpinome Karštosios linijos komandą maistu ir gėrimais, kurių, tikimės, pakaks dar ne vieną savaitę. Dar kartą norime ištarti „ačiū“ visiems dirbantiems medikams bei savanoriams ir tikime, kad šiuo laikotarpiu turime būti kaip niekada vieningi ir padėti vieni kitiems.

Rasa Markevičienė, VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties atstovė

Šis laikas toks, kada galime pasitikrinti, kiek vieningi ir pilietiški mes esame, kiek vieni kitus palaikome. Mes, VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties komanda, esame vieni iš tų, kurie pirmiausiai susiduria su koronavirusu sergančiais žmonėmis. Taip pat mūsų įstaigoje įkurta Karštoji koronaviruso linija 1808, tad susiduriame su daugybe iššūkių, kai reikia priimti gausybę sprendimų, reaguoti į besikeičiančią situaciją. Labai džiaugiamės, kad palaikymo žodžiais, iniciatyvomis, parama gavome labai daug! Esame labai dėkingi bendrovei „Maximai“, kuri viena pirmųjų mums ištiesė pagalbos ranką. Gautą gausią siuntą maisto produktais paskyrėme Karštojoje koronos linijoje 1808 neatlygintinai dirbantiems savanoriams bei mūsų GMP darbuotojams. Nuoširdžiai Jums dėkojame už jūsų geranoriškumą ir palaikymą! Mes tai labai vertiname.

maisto-bankas

Labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“

Su „Maisto banku“ bendradarbiaujame jau 17-tus metus iš eilės. Kiekvieną mėnesį „Maisto banko“ globojamiems žmonėms skiriame maisto produktų už daugiau nei 40 tūkst. Eur. Taip sunkiai gyvenančius žmones kelis kartus per savaitę pasiekia daržovės, vaisiai, duonos gaminiai ir ilgo galiojimo maisto produktai. 

O šalyje paskelbus karantiną, Maxima XX“ ir „Maxima XXX, XXXX“ parduotuvėse startavo speciali „Maisto banko“ paramos akcija. Klientus kviečiame aukoti maisto produktus išvengiant žmogiškojo kontakto – įdedant prekes į paramos akcijos dėžes už kasų.

Simonas Gurevičius, „Maisto banko“ direktorius

„Maisto banko“ ir prekybos tinklo „Maxima“ partnerystė leidžia maistu aprūpinti tūkstančius nepritekliuje gyvenančių žmonių. Esame nepaprastai dėkingi, kad ir šiuo, nepasiturintiems ypač sunkiu karantino laikotarpiu, „Maxima“ išgirdo mūsų pagalbos šauksmą ir sutiko bendradarbiauti. Didesnėse „Maximos“ parduotuvėse įrengtos dėžės skirtos paaukoti ilgesnio galiojimo maisto produktus. O šie produktai – lyg pirmoji pagalba ypač stokojantiems.

gestu_kalba

Skydeliai gestų kalbos vertėjams

Pasirūpinome gestų kalbos vertėjų saugumu. Nuolat dalyvaudami konferencijose žiniasklaidai ir kituose svarbiuose renginiuose, kurių metu reikalingas vertimas gestų kalba, šie žmonės neišvengia žmogiškojo kontakto. Nuo šiol gestų vertėjai, kuriuos matome televizijos ekranuose, yra apsaugoti specialiais, skaidriais skydais, kurių dėka vertėjo veidas išlieka gerai matomas, o žmogus – apsaugotas.

Pagalba