Atsakingas vartojimas

MUMS RŪPI ATSAKINGAS VARTOJIMAS

 • Kadangi didžioji dalis mūsų parduotuvių parduodamo asortimento yra maistas, nuolat ieškome galimybių kuo plačiau panaudoti pasibaigusio galiojimo maisto produktus ir jaučiame didelę atsakomybę kaip įmanoma efektyviau sumažinti išmetamo maisto kiekius. Tris kartus per savaitę vartojimui tinkamus maisto produktus atiduodame organizacijai „Maisto bankas“, padedančiai sunkiau gyvenantiems žmonėms.
   
 • Vartoti nebetinkamus produktus perduodame šalies ūkininkams ir specializuotai perdirbimo įmonei. Baigę galioti maisto produktai naudojami kaip gyvulių pašaras, komposto, biomasės, elektros ir šilumos gamyboje.
   
 • Bendradarbiaujame su „Maisto banku“ – kiekvieną mėnesį „Maisto banko“ globojamiems žmonėms skiriame maisto produktų už daugiau nei 40 tūkst. eurų.
   
 • Siekdami, kad neparduotas maistas neatsidurtų sąvartynuose, vartojimui nebetinkamus produktus perduodame įmonei „Horeca sprendimai“, kuri juos verčia biomase, o ši virsta biodujomis. Per mėnesį priduodame apie 700 tonų augalinės kilmės atliekų, 30 tonų riebalų ir 190 tonų šalutinių gyvūninių produktų, iš kurių ši įmonė gamina biomasę.
   
 • Bendradarbiaujame su aukštos kokybės veiklos sertifikatą turinčia įmone „Bionova“, kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo surinkti naudotą aliejų ir jį esterifikuoti.
   
 • Apie 200 tonų maisto atliekų per metus – daržovių, vaisių, duonos – visoje Lietuvoje susirenka ūkininkai, kurie nebetinkamais žmonių maistui produktais šeria gyvūnus, paukščius ar daro kompostą.
Pagalba