Tvari pakuotė

MUMS RŪPI TVARI PAKUOTĖ

 • Stengiamės mažinti perteklinį plastiko vartojimą ir taip apsaugoti plastiko atliekų patekimą į gamtą ir vandenis. Mūsų pirkėjams yra suteikiama galimybė rinktis įvairias alternatyvas, pradedant nuo kartoninių dėžių, perdirbto popieriaus maišelių ar perdirbamo plastiko. Į juos skatiname apsiperkant pakuoti vaisius, daržoves, konditerijos gaminius. Taip pat siūlome neišmesti jau turimų plastikinių maišelių, jei jie nepažeisti ir švarūs, ir panaudoti juos dar kartą.
   
 • Savo veikloje diegiame vis daugiau aplinkai draugiškų sprendimų. Pavyzdžiui, perkami nauji konteineriai su silikoninėmis tvirtinimo juostomis – taip atsisakome vienkartinės plėvelės konteineriams pakuoti.
   
 • Iki 2021 m. MAXIMA visose parduotuvėse pamažu atsisakys visų vienkartinių plastikinių produktų, kuriems rinkoje egzistuoja alternatyva (tai yra plastikiniai ausų krapštukai, stalo įrankiai (šakutės, peiliai, šaukštai, lazdelės), lėkštes, šiaudeliai, gėrimų maišikliai, prie oro balionėlių tvirtinamos ir jiems laikyti skirtos lazdelės, įskaitant jų detales, iš polistireninio putplasčio pagaminta maisto tara, iš polistireninio putplasčio pagaminta gėrimų tara, įskaitant kamštelius, gėrimų puodeliai, pagaminti iš polistereninio putplasčio, įskaitant jų dangtelius, iš aerobiškai skaidaus plastiko pagaminti produktai).
   
 • Toliau analizuojame galimybes plastikines pakuotes pakeisti į aplinkai draugiškas medžiagas, pavyzdžiui, biomedžiagas, kanapių pluoštą, krakmolą. Intensyviai bendradarbiaujame su mokslininkais, kompetentingomis institucijomis. Pirmenybę rinkdamiesi teikiame tvariems ir netoksiškiems, pakartotinai naudoti tinkamiems gaminiams ir pakartotinio naudojimo sistemoms, ne vienkartiniams gaminiams, siekiant, visų pirma, mažinti susidarančių atliekų kiekį. Ieškome įvairių alternatyvų, kurių kainos ir kokybės santykis leistų pasiūlyti mažiausią kainą mūsų klientams.
   
 • Šiuo metu mūsų prekybos centruose jau galima rasti įvairių alternatyvų, pavyzdžiui, liepą prekybos vietose atsirado iš craft popieriaus pagaminti pirkinių maišeliai. Pastebime, kad mūsų klientai dažnai renkasi maišelius iš džiuto pluošto. Iki 2025 m. sunaudojamo plastiko kiekį siekiame sumažinti 30 proc. bei užtikrinti, kad visos prekybos tinklo privačių prekės ženklų gaminių plastiko pakuotės būtų 100 proc. tinkamos perdirbti.
Pagalba