„Mes – bendruomenė“

2021 m. laimėtojai

Viešoji įstaiga Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras

Viešoji įstaiga Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras. Pavėžėjimo paslauga neįgaliesiems

Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro tikslas – įvairių socialinių, sociakultūrinių paslaugų teikimas garbaus amžiaus, socialiai remtiniems, negalią turintiems žmonėms bei kitiems Vilniaus miesto Vilkpėdės seniūnijos gyventojams. Vykdydami bendrovės MAXIMA LT bendruomenių projektą „Mes – bendruomenė“ išspręsime: 1. Neregių, silpnaregių bei garbaus amžiaus bendruomenės narių pavėžėjimo paslaugą vykstant į užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitas įstaigas. 2. Suteiksime Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro saviraiškos meno kolektyvams galimybę nuvykti ir dalyvauti kultūriniuose renginiuose įvairiose Vilniaus miesto vietose ir kitose savivaldybėse. 3. Sudarysime galimybę bendruomenės nariams išvykti į ekskursijas, aplankant pažintinius takus, muziejus. Įgyvendintas projektas ženkliai pagerins pagalbą ir socialines paslaugas asmenims dėl neįgalumo, amžiaus ar kitų socialinių problemų negalintiems pasirūpinti savimi ir dalyvauti visuomenės gyvenime bei leis sėkmingai vykdyti kultūrinę, visuomeninę, organizacinę veiklą, mažinant regėjimo neįgaliųjų socialinę atskirtį. Neturėdami transporto priemonės, jaučiamės taip, kaip jaustųsi žmogus be kojų. Mums tai labai svarbu, net galima pasakyti, kad tai išgyvenimo klausimas. Nenorime užsidaryti tarp savų sienų.

Asociacija „Pilsota“

Asociacija „Pilsota“. Kuršių genties muziejaus steigimas

Asociacija „Pilsota“ (įsikūrusi 2015 m.) užsiima kuršių genties rekonstrukcija. Kuršiai – vienintelė mūsų krašto gentis, neretai pavadinama baltų vikingais, dėl savo marinistinės kultūros mus įtraukianti į jūrinių valstybių šeimą. Deja, būtent dėl to neretai kuršiai įsivaizduojami tik kaip pajūrio gyventojai, užmirštant, kad jų archeologinis paveldas aptinkamas visoje vakarų Žemaitijoje. Mūsų tikslas – įrengti Kuršių genties istorijos ir materialinio paveldo muziejų Mosėdžio miestelyje. Įrengus Kuršių muziejų, būtų įveiklinta vietos bendruomenė, atsirastų erdvė vietos renginių ciklui, kurių metu Mosėdžio miestelio gyventojams ir gimnazijos moksleiviams būtų pristatoma jų krašto istorija, materialinis ir kultūrinis paveldas. Tokio tipo muziejaus su tokio lygio ekspozicija nėra visoje Lietuvoje, tai būtų pirmasis muziejus, kuriame eksponuojamos prabangios ir tikslios archeologinių komplektų rekonstrukcijos. Muziejuje vyktų ekskursijos Skuodo rajono bendruomenėms, turistams iš Lietuvos ir užsienio. Muziejaus unikalumas garsintų miestelį ir jo bendruomenę šalies ir, tikėtina, tarptautiniame lygmenyje. Kadangi viskas vykdoma entuziastų rankomis be jokio finansavimo jau ketvirtus metus, darbai yra pasiekę tą tašką, kai reikalingos investicijos medžiagoms ir darbams, kurių savarankiškai atlikti negalime. Papildomos lėšos leistų užbaigti projektą ir jį prisistatyti visuomenei.

Tėviškės namų bendruomenė

Tėviškės namų bendruomenė. „Tėviškės“ kiemelio įrengimas ir pritaikymas bendruomenės veikloms

Alytus – idealus miestas šeimai: žalias, jaukus, tarsi kurortas su miesto privalumais. Tačiau Ulonų seniūnaitijoje gyventojams trūksta viešų erdvių, kur galėtų vykti bendruomeninės veiklos. Daugų g. 5A esantis pastatas NVO iniciatyvų dėka įgauna naują veidą ir pastaraisiais metais šiose patalpose įsikūrė naujos nevyriausybinės organizacijos – Neįgaliųjų sporto klubas „Alytupis“, „Tėviškės namų“ bendruomenė, Všį „Tėviškės namai“, VšĮ „Lietuvos hospisas“ Alytaus filialas. Dabar šią viešąją erdvę bandoma prikelti naujam gyvenimui ir projekto metu „Tėviškės namų“ bendruomenės narių iniciatyva bus įrengtas „Tėviškės“ kiemelis – puiki pramoga ir mažiems, ir dideliems miesto gyventojams, seniūnaitijoje veikiančioms NVO organizuoti sportines, kultūros bei sveikatinimo ir užimtumo veiklas. Šiuo projektu būtų sprendžiama Alytaus miesto Ulonų seniūnaitijos bendruomenės užimtumo, kokybiško poilsio, laisvalaikio, pramogų praleidimo problema, taip pat projektas prisidėtų prie „Alytus-Myliu" miesto vizijos plėtojimo ir populiarinimo, kad taip Lietuva iš naujo atrastų šeimos, meilės miestą – Alytų.

VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“

VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“. Negalią turintiems vaikams – daugiau galimybių tobulėti

Autizmo spektro ir kitų raidos sutrikimų turintys vaikai nuo pat ankstyvo amžiaus susiduria su sunkumais, kurie jų tipinės raidos bendraamžiams yra tik nesudėtinga kasdienė veikla. Negalią turintys vaikai sunkiau atlieka kasdienes užduotis, jiems nelengva sportuoti, sunku greitai išmokti naujų dalykų, dalis jų nekalba, bendrauja tik alternatyvios komunikacijos priemonėmis. VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“ padeda negalią turintiems vaikams ir jų šeimoms, organizuodama sporto, kūno terapijos užsiėmimus. Tikime, kad šis projektas, kurio metu bus įsigyta naujos terapiniams užsiėmimams reikalingos įrangos, o 20 raidos sutrikimų turinčių vaikų grupė projekto metu dalyvaus individualiuose kūno terapijos užsiėmimuose, padės vaikams pasiekti tai, kas atrodė neįmanoma. Projekto veikos skirstomos į du etapus: 1 etapas. Veiklos: kūno terapijos užsiėmimams skirtų priemonių įsigijimas, individualizuotos programos: 1.) Balansavimo priemonių rinkinys. 2.) Masažo priemonė, skirta sensorinių problemų turinčių vaikų nusiraminimui 3) Kojų ir rankų judesių koordinavimo lavinimo priemonė slidės. 4) Balansavimo priemonė, pripildyta spalvotų kamuoliukų. 5) Važinėjimo lenta su ratukais ir apsaugos 6) Priemonės smulkiajai motorikai lavinti. 2 etapas. Įsigijus įrangą 20 vaikų grupė tris mėnesius dalyvaus individualiuose kūno terapijos užsiėmimuose, kurių metu bus naudojama įsigyta įranga. Vienas vaikas dalyvaus užsiėmime 1 kartą per savaitę, viso 12 užsiėmimų per 3 mėnesius. Viso 20-čiai vaikų bus organizuota 240 užsiėmimų.

Visagino miesto neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis“

Visagino miesto neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis“. Žingsnis į priekį – viskas įmanoma

Dėl motyvacijos trūkumo ir dažnai dėl išsigalvotų slenksčių neįgalieji patiria didžiulę socialinę atskirtį. Šiuo projektu supažindinsime miesto bendruomenę su NSK „Visaggalis“ veikla bei neįgaliųjų sportu, suteikiant galimybę visiems norintiems išbandyti įvairias sporto šakas. Tikime, kad tokio plataus mąsto projektas sudomins miesto bendruomenę ir motyvuos neįgaliuosius žengti žingsnį pirmyn, nes viskas yra įmanoma. Viena priemonių, galinčių paspartinti neįgaliųjų integracijos procesą, yra fizinė veikla. Neįgalieji, dalyvaudami sportinėje veikloje, geriau vertina save, savo galimybes, labiau pasitiki savo jėgomis. Vienintelis Visagino miesto neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis“ vykdo veiklą, susijusią su neįgaliųjų socialine integracija per kūno kultūrą ir sportą. Visagino miesto neįgalieji sporto paslaugų kitur gauti negali. Klubo nariai aktyviai dalyvauja kitų organizacijų neįgaliųjų sporto renginiuose, draugiškose tarpklubinėse varžybose. Treniruotės ir varžybos yra neatsiejama sporto dalis, skatinanti užimtumą. Tokiomis išvykomis neįgalieji asmenys integruojasi į bendruomenę ir mažina socialinę atskirtį. Šiuo projektu siekiame informuoti miesto bendruomenę apie neįgaliųjų sportinę ir kultūrinę veiklą, pritraukti daugiau neįgalių asmenų į šią veiklą. Šis projektas padėtų mažinti socialinę atskirtį, didinti neįgaliųjų užimtumą ir savarankiškumą.

Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius

Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius. Projektas „Suteik mano sielai sparnus“

Šeimos namų teritorijoje norime sukurti patrauklią poilsio ir laisvalaikio erdvę, kuri būtų pritaikyta vaikams ir jų tėvams aktyviai leisti laiką gryname ore, komunikuoti tarpusavyje, skatinti bendruomeniškumą. Poilsio zona turės ne tik estetinę, bet ir edukacinę paskirtį, skatins bendruomenę būti kartu. Norime, kad aplinka džiugintų akį, teiktų dvasinę ramybę ne tik mūsų Šeimos namų Krizių centro gyventojoms, Vaikų dienos centro lankytojams, bet ir visai Rožyno gyventojų bendruomenei. Šis projektas svarbus, nes skatins susiburti įvairaus amžiaus žmones, stiprins žmonių bendrystę, savanorystę. Projekto pagrindinis tikslas – atnaujinti vaikų žaidimo aikštelę, treniruoklius, kurių būklė šiuo metu yra kritinė. Aikštelėje bus sumontuoti nauji saugos reikalavimus atitinkantys žaidimų įrenginiai. Bus sudarytos sąlygos Šeimos namų bendruomenės nariams pagerinti savo sveikatą sportuojant. Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus visos bendruomenės poreikiams. Pirmasis projekto etapas: veiklų planavimas, inventoriaus paieška, savanorių paieška, atidarymo šventės planavimas, sklaidos numatymas. Projekto vykdymas: įrangos pirkimas ir įrengimas, plakato sukūrimas ir informacinio stendo paruošimas, atidarymo šventės organizavimas.

Skuodo rajono kultūros centras

Skuodo rajono kultūros centras. Mobili kultūros ir meno erdvė

Kultūra yra kiekvienos valstybės vertybių pamatas, todėl reikia ją saugoti. Mums svarbu tinkamai reprezentuoti tiek dvasines, tiek materialines vertybes ir pristatyti jas gyventojams. Norime, kad mūsų žiūrovai renginiuose jaustųsi gerai, kad būtų jauku, gražu, estetiška ir kokybiška. Skuodo rajonas yra unikalus kraštovaizdžiu, tad įvairiose erdvėse kultūra atsiskleistų dar kitomis spalvomis, būtų lengviau įgyvendinti sumanymus. Nors savivaldybė maža savivaldybė, tačiau su didele širdimi. Norime būti stipriu kultūros židiniu, suburiančiu visus gyventojus! Projekto veiklos. Pirmu projekto etapu, birželio mėnesį, būtų įsigyjama scenos pakyla (24 m2), perkamos sulankstomos lauko kėdės (apie 30 vnt.) ir lauko burbulinės lempos (apie 20 m). Įsigijus visas šias priemones, lieposrugpjūčio mėn. planuojama surengti 3 susitikimus-mokymus „Įkvėpk pozityvo“ su žinomais Lietuvos aktoriais, visuomenės veikėjais. Žmonės yra išsiilgę muzikos, koncertų, susiėjimų, tad vienas vakaras būtų skirtas pasiklausyti koncerto ir pašokti (rugpjūtįrugsėjį). Šios paramos gavimas ir inventoriaus įsigijimas palengvintų bei žymiai pagerintų mažesnių renginių organizavimo kokybę Skuodo rajono savivaldybėje. O vykstantys susitikimai-mokymai ir koncertas pagyvintų rajono žmonių kasdienybę, didintų užimtumą ir mokymąsi, sustiprintų emocinį intelektą, suteiktų teigiamų emocijų, geros nuotaikos. Su įsigytu inventoriumi kultūra keliautų ne tik miesto erdvėse, bet ir rajone.

Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“

Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“. Projektas „Herojų kava – įkrauk supergalias“

Gyventojai įdomiomis projektinėmis veiklomis (pasivaišinę kava, išmėginę sensorines erdves, pabendravę, susipažinę su bendruomenės atstovais ir savanoriais), labiau įsitrauks į NVO veiklą ir taip didės gyventojų aktyvumas, pilietiškumas. Svarbu formuoti teigiamą požiūrį į autizmą – autizmo nereikia slėpti, apie jį būtina kalbėti, dalytis informacija ir tokiu būdu suteikti reikiamas paslaugas autistiškiems asmenims ir jų šeimoms, specialistams. Šis projektas būtent ir skatina tokią komunikaciją. Pagrindinės projekto veiklos apima reikalingų priemonių įsigijimą ir komunikaciją. Planuojama įsigyti lengvai pastatomus kavos įrenginius, siekiant vaišinti gyventojus kava ar arbata, taip pat 3 skirtingas palapines su atitinkamomis sensorinėmis priemonėmis, kuriose galima nusiraminti arba kaip tik įsitraukti į stimuliuojančią veiklą, taip pat poilsio, edukacijos zonos. Projekto veiklas galima skirstyti į pagrindinius etapus: 1. įsigyti nešiojamą sensorinę įrangą, greitai sumontuojamą viešosiose erdvėse. Sukurti „Herojų kavos„ dizainą, prekės ženklą, paruošti priemones (lankstinukus, kavos puodelius, stendus); 2. apmokyti savanorius, kurie pagelbės prižiūrėti vaikus, vaišinti kava; 3. komunikacija – projekto ir jo naudos pristatymas, bendradarbiavimo tinklų užmezgimas su kitomis bendruomenėmis, edukacinių susitikimų, renginių plano sudarymas; 4. dalyvavimas renginiuose, edukacijose, šventėse, susitikimai viešosiose erdvėse; 5. komunikacija viso projekto metu. Planuojama kas antrą savaitę paruošti ir nufilmuoti laidą „Herojų kava – įkrauti supergalias“, kurios turinys – pokalbiai apie bendruomenę, toleranciją, socialines paslaugas, kasdienines šeimų problemas ir iššūkius.

Jaunųjų mokslininkų akademija, VšĮ

VšĮ Jaunųjų mokslininkų akademija. Nacionalinė vaikų mokslinė konferencija

VšĮ Jaunųjų mokslininkų akademija (JMA) siekia organizuoti pirmąją Lietuvoje Nacionalinę mokslinę vaikų konferenciją „Technologinių pasiekimų laboratorija“, kuri skatins mokslo ir švietimo populiarinimą Jaunųjų mokslininkų akademijos bendruomenėje ir visuomenėje. Nacionalinė mokslinė vaikų konferencija „Technologinių pasiekimų laboratorija“ vyks 2021 m. liepos 10 d. Vilniuje. Konferenciją sudarys dvi dalys: 1. moksliniai pranešimai; 2. atviros technologinės-mokslinės dirbtuvės. Mokslinius pranešimus pristatys Lietuvos aukštųjų mokyklų mokslininkai-tyrėjai ir JMA bendruomenės vaikai. Mokslinius pranešimus, tyrimus ir projektinius darbus vaikai ruošia savarankiškai. Pranešimų recenziją parengia JMA ekspertai. Atviros technologinės dirbtuvės yra skirtos JMA bendruomenei ir visuomenei. Dirbtuvėse vaikų lauks moksliniai eksperimentai ir bandymai, technologiniai, edukaciniai robotų valdymo ir robotikos užsiėmimai. Registracija į dirbtuves – atvira. Bendras planuojamas dalyvių skaičius – 200. Iki 2021 m. spalio 31 d. JMA parengs ir išleis konferencijos pranešimų knygą. Konferencijos pranešimų knygoje bus atspausdinti vaikų ir mokslininkų pranešimai, išsamiai pristatyti svarbiausi edukologinių inovacijų kūrimo aspektai bei pedagogų inovatyvi veikla siekiant ugdyti vaikų mokslinį mąstymą.

Joniškio rajono savivaldybės administracija kartu su Joniškio autizmo asociacija „Lietaus vaikai“

Joniškio rajono savivaldybės administracija kartu su Joniškio autizmo asociacija „Lietaus vaikai“. Projektas „Laimingi vaikai – laiminga bendruomenė“

Gavus paramą, nedelsiant bus pradėti projekto „Laimingas vaikas laiminga bendruomenė“ įgyvendinimo darbai: paruošta vieta vaikų žaidimų aikštelės įrengimui, perkeliant į kitą vietą jau  nusidėvėjusias vaikų sūpynes, pradėtos paslaugos tiekėjų paieškos, paslaugos pirkimo procedūros ir aikštelės įrengimo darbai. Planuojama, kad vaikų žaidimų aikštelės įrengimas bus baigtas iki 2021-10-01. Joniškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai turi didelę patirtį įgyvendinant infrastruktūros ir kitus projektus, todėl net neabejojama, kad projektas bus įgyvendintas greitai ir sėkmingai. Sutvarkius vaikų žaidimo aikštelę jos priežiūra ir toliu rūpinsis Joniškio rajono savivaldybė. Projekto ilgalaikė nauda – neabejotina. Vaikų žaidimo aikštelės pagrindas bus daromas liejant guminę dangą, jis bus ilgaamžis ir praktiškas. Žaidimų įrenginiai taip pat bus perkami aukštos kokybės, sertifikuoti, atitinkantys visus saugumo reikalavimus. Joniškio rajono savivaldybė vykdys kokybišką aikštelės priežiūrą, siekiant išlaikyti jos ilgaamžiškumą. Kadangi aikštelė bus įrengiama tankiausiai apgyvendintame miesto kvartale, neabejojama, kad ji bus paklausi ir džiugins jau esamus, būsimus ir naujus miesto gyventojus. Žaidimai, buvimas lauke, tinkamas užimtumas duos ilgalaikę naudą vaikų emocinei, psichinei ir fizinei sveikatai, gerės sveikatos rodikliai, mokymosi pasiekimų rezultatai, mažės nusikalstamumas.

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras. Projektas MINTIs

Projektas MINTIs yra skirtas suteikti galimybę VAJC lankytojams dalyvauti aktyvioje fizinėje veikloje, kurioje veikti reikia ne tik noro, bet ir galimybių, t. y. priemonių. Stengiantis pasiekti pagrindinį projekto tikslą – stiprinti jaunuolių fizinę ir psichologinę sveikatą – centro lankytojams bus suteikta galimybė aktyviai leisti laiką dviračių žygiuose, stiprinti savo kūną laisvalaikiu, pažinti gimtąjį kraštą, daugiau bendrauti su naujais žmonėmis, būti iniciatyviais ir kūrybiškais bei ugdyti pasitikėjimą savimi. Gavus finansavimą iš karto bus įsigyjamas reikalingas inventorius – dviračiai, šalmai bei spynos. Įsigyti dviračiai bus pažymėti MAXIMOS, „Mes bendruomenė“ ir VAJC logotipais. Jaunuoliai bus kviečiami registruotis į suplanuotus jiems patrauklius gimtojo krašto pažinimo dviračių žygius. Prieš pirmąjį žygį centre bus suorganizuotas informacinis susitikimas su Marijampolės apskrities Vilkaviškio policijos komisariato pareigūnu apie kelių eismo taisykles. Susitikimas skirtas išmokyti arba priminti jaunuoliams dviratininkams reikalingas taisykles, ženklų reikšmes, aptarti dviratininko kaip eismo dalyvio elgesį, atsakomybes. Visų žygių metu stiprės bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijos, kūrybiškumas, pasitikėjimas savimi ir pilietiškumo jausmas. Sugrįžus po kiekvieno žygio aptarsime, ar viskas vyko taip, kaip norėjosi, ką galima keisti, tobulinti, ko atsisakyti, kas pavyko geriausiai.

Asociacija „Sūduvos regiono kultūros ir sporto centras“

Sūduvos regiono kultūros ir sporto centras. Muzikos alėja

Šia idėja siekiame pagyvinti atokesnę Marijampolės vietą ir ugdyti muzikinį raštingumą, primenant, kad Marijampolė yra ne tik raiškaus žodžio, bet ir muzikos talentų kalvė. Marijampolėje gražiai įprasminti kraštui svarbūs muzikos momentai: *paminklinis suolelis Marijampolės lakštingalai V. Urmanavičiūtei-Urmanai; * paminklinis akmuo V. Kernagio nemariajai dainai „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“. *grafienės Pranciškos Butlerienės kačių kiemelis įvairiems muzikos renginiams. Tačiau visa tai pasyviam stebėjimui, o tokios erdvės, kurioje būtų galima laisvai improvizuoti, nėra. Apčiuopiamas projekto rezultatas įrengta sezoniškumui atspari muzikos alėja: integruoti lauko muzikos instrumentai ir informacinis stendas. Projekto vyksmo eiga. I techninė dalis: lauko instrumentų pirkimas, montavimas, betonavimas (iki 2021 m. rugpjūčio 1 d). II pristatymo visuomenei, viešinimo dalis: parodomasis atidarymo renginys (iki 2021 m. rugsėjo 1 d). Projekto rėmuose ketinama parengti informacinę žinutę (ir popieriniu, ir skaitmeniniu formatu), skirtą ugdymo institucijoms. Pristatoma Muzikos alėja, kviečianti į pamokas po atviru dangumi (pvz. MAXIMA LT mums įdavė įrankius įgalinkime juos, sukurdami įdomesnes pamokas). Taip pat planuojama organizuoti konkursą, kviečiantį bendruomenės narius sugroti ir nufilmuoti klipą (Taip skamba miestas prie Šešupės mano versija).

Domeikavos kaimo bendruomenės centras

Domeikavos kaimo bendruomenės centras. Domeikavos diskgolfo parkas

Šiuo metu, kai pasaulis ir mūsų šalis sukaustyta pandemijos, žmonės yra pasyvūs, neaktyvūs, daug laiko praleidžia namuose prie televizorių ar kompiuterių, tad labai svarbu, kad jie turėtų sąlygas kuo aktyviau leisti savo laisvalaikį, kad kuo daugiau laiko praleistų gamtoje. Pasaulyje labai populiarus laisvalaikio praleidimo būdas yra diskgolfo žaidimas. Šis laisavalaikio praleidimo būdas pritraukia labai daug žmonių, nes jie ne tik aktyviai leidžia laisvalaikį, bet ir bendrauja tarpusavyje, dalyvauja varžybose. Domeikavos kaimas yra didžiausias kaimas Lietuvoje, kuriame ne mažą dalį gyventojų sudaro jaunimas, jaunos šeimos su vaikais, tad labai svarbu pasirūpinti jų užimtumu, laisvalaikio praleidimu. Domeikavoje nėra vietų, kur gyventojai galėtų aktyviai leisti savo laisvalaikį. Įrengus diskgolfo parką, turėtume tam pritaikytą zoną. Šis parkas būtų atviras visiems. Domeikavos seniūnijoje esančiame parke Parko g. ir Joninių g. norime įrengti 18 krepšių tarptautinius standartus atitinkantį diskgolfo parką. Kol kas tokių parkų Lietuvoje yra tik du visai visuomenei prieinamų – Vilniuje ir Panevėžyje.

Asociacija „Raudondvariečių bendruomenė“

Asociacija Raudondvariečių bendruomenė. Poilsio erdvė skaitymui ir kūrybai

Dalyvavimas konkurse „Mes – bendruomenė 2021“ gali padėti išpildyti mūsų bendruomenės svajones. Suteikiama galimybė lengviau pasiekti iškeltus bendruomenės narių tikslus 2021 metams. Sukursime esamoje laisvalaikio ir poilsio zonoje naują erdvę, kurioje pastatysime namelį-bibliotekėlę, įrengsime patogius gultus poilsiui ir skaitymui. Šioje zonoje galės rinktis tie bendruomenės nariai, kurie norės skaityti po atviru dangumi, taip pat dalytis įspūdžiais apie perskaitytas knygas. Knygų namelyje bendruomenės nariai galės palikti savo jau perskaitytas knygas, nemokamai pasiimti knygą, kurią norės paskaityti. Bendradarbiaudami su ne pelno siekiančia organizacija Dalinkis knyga, namelį užregistruosime, taip įsitrauksime į nemokamą knygų mainų tinklą Lietuvoje ir už jos ribų. Patogūs gultai suteiks galimybę skaityti po atviru dangumi, būti kartu su kitais bendruomenės nariai vienoje erdvėje. Atsiradus tokiai erdvei, galėsime rengti skaitymo vakarus po atviru dangumi bendradarbiaujant su Raudondvario biblioteka. Taip pat organizuosime mažiesiems mūsų bendruomenės nariams pasakų skaitymą su personažais kiškiuku ir ančiuku. Kviesime kuriančius ir rašančius bendruomenės narius dalytis savo kūryba bei patirtimi.

2020 m. projektai laimėtojai

domeikavos-kaimo-bendruomene

Domeikavos kaimo bendruomenės centras. Projektas „Domeikavos širdis skveras, jungiantis kartas

Antrasis kvėpavimas Domeikavos kaimo bendruomenei ypač svarbus, nes daugelis naujų gyventojų yra jaunos šeimos su vaikais, o Domeikavos kaimas yra didžiausias kaimas Lietuvoje, šiuo metu neturintis įgalintos žaliosios zonos, kur domeikaviečiai galėtų aktyviai leisti savo laisvalaikį.
Norisi sujungti Domeikavos kartas į vieną skverą, kuris įgytų antrąjį kvėpavimą ir sujungtų seną Domeikavos kartą su naująja.

Sigutenu-kaimo-bendruomene

Sigutėnų kaimo bendruomenė. Erdvė krašto paveldo puoselėjimui

Renovavus pačių sigutėniečių prieš 15 metų pastatytą pavėsinę, jos prieigas bei elektros bazę, būtų sudarytos sąlygos gaminti ir prezentuoti senovinius šio krašto valgius. Patraukliai įrengta seklytėlė, kurioje kulinarinio paveldo skanautojus sutiktume su muzika, padėtų išsaugoti krašto savitumą, lietuviško vaišingumo, neformalaus bendravimo, etnografines, kitas senojo kaimo kultūros vertybes. Bendruomenė užsidirbtų lėšų veikloms, o iniciatyvūs provincijos žmonės pajustų savo pastangų prasmę ir vertę.

MEILES-LABIRINTAS

Alytaus miesto savivaldybės administracija kartu su Alytaus miesto vietos veiklos grupe. „Meilės labirintas

Alytus – idealus miestas šeimai – žalias, jaukus. Tarsi kurortas su didelio miesto privalumais. Tačiau alytiškiams trūksta pramogų. Alytuje yra unikali erdvė – Jaunimo parkas. Kadaise tai buvo didelis traukos centras. Tačiau ilgainiui parkas buvo pamirštas ir apleistas. Dabar Jaunimo parką bandoma prikelti naujam gyvenimui – jį paversti parku visai šeimai, kur galėtų ilsėtis ir pramogauti vaikai, tėvai ir seneliai. „Meilės labirintas – puiki pramoga ir mažiems, ir dideliems. Jis lavina erdvinį mąstymą, skatina vaizduotę, o kartu kalba apie tai, kas žmogui svarbiausia – mylėti ir jaustis mylimam. Maža to, „Meilės labirintas papildytų „Alytus-Myliu miesto viziją. Miestiečiai jau įvertino ir pamėgo vaikščioti meilės pėdsakais po Alytų, skaičiuoti žingsnius meilės metru, fotografuotis prie širdies iš nerūdijančiojo plieno ant Baltosios rožės tilto, važinėtis viešuoju transportu, pažymėtu „Alytus-Myliu ženklu. Šiemet gyventojus ir miesto svečius įvažiuojant į miesto teritoriją turėtų pasitikti ir „Alytus-Myliu vartai.

berciunu-ateitininku-stovykla

VšĮ Berčiūnų ateitininkų stovykla. Berčiūnų ateitininkų stovyklavietė: vakar, šiandien, rytoj!

Beveik trisdešimtmetį Berčiūnų ateitininkų stovykloje skamba vaikų juokas. Kasmetinėse stovyklose vaikai užauga, tampa vadovais ir toliau dalijasi džiaugsmu. Ne vieną kartą užauginusi ir toliau jas burianti stovyklavietė nestokoja džiaugsmo, tačiau vis labiau jaučia laiko poveikį. Stovyklavietė sensta, todėl ruošiantis trisdešimtmečiui, metas suteikti jai antrą kvėpavimą! Projekto metu bus atliekami aplinkos tvarkymo darbai, o pagrindinis tikslas – atnaujinti pagrindinės salės stogą, kurio būklė šiuo metu yra kritinė.

draugystes-kiemas

Lauksargių globos namai. Draugystės kiemas

Mūsų bendruomenė labai atvira, kūrybiška, darbšti ir socialiai atsakinga. Norime būti bendrystėje ir draugystėje su vietos bendruomene. Turime sukaupę daug gyvenimiškos ir profesinės patirties, todėl norime dalytis. Amžius, sveikatos būklė mūsų senjorams nėra kliūtis gyventi aktyviai, sveikai ir džiaugsmingai. Kada, jei ne dabar, galime sukurti aplinką, kurioje gera gyventi, sveikai ir oriai senti? Tikime, kad Draugystės kiemas įgaus antrąjį kvėpavimą ir suteiks naujų galimybių, patyrimų.

Margioniu

Margionių kaimo bendruomenė bendradarbiaujant su Varėnos rajono savivaldybe. Projektas „Išsaugokime šilinių dzūkų kultūros židinį Margionių klojimo teatrą“

Margionių klojimo teatre telpa visas Margionių kaimo gyvenimas! Tik čia kaimo vaikai ir anūkai, senieji ir naujieji gyventojai, tęsdami unikalaus, jau 90 metų gyvuojančio klojimo teatro tradiciją, iki šiol vaidina. Tik čia etnografinio ansamblio dainininkės ir muzikantai dainuoja ir groja. Tik čia vyksta teatrų festivalis „Citnaginė“. Tik čia bendruomenė smagiai švenčia tradicines šventes. Tik čia susirenka parepetuoti, pabendrauti ir aptarti įvairius reikalus. Ir visa tai mes norime išsaugoti!

ceklio

VšĮ Ceklio kuršiai“. Partizanų troba“

Projekto tikslas – šimtametėje medinėje troboje (esančioje Salantų miesto centre) įkūrtai „Partizanų trobai“ suteikti antrąjį kvėpavimą, plėtoti laisvės kovų atminimo veiklą. Įgyvendinus projektą būtų įveiklinta ir pati bendruomenė, sukurtos sąlygos tradicijų tęstinumui, aktyvių bendruomenės narių iniciatyva bus atkurtos partizanų daiktų rekonstrukcijos: uniformos, ginkluotė ir t. t., parengta kilnojama šio krašto partizanų fotografijų paroda. Paroda bus skirta bendruomenės nariams ir miesto svečiams.

Edukacija-Antano-Vienuolio

Ažuožerių obelų bendruomenė. Edukacija rašytojo Antano Vienuolio tėviškėje

A. Vienuolio tėviškėje lankosi mokiniai su mokytojais iš visos Lietuvos, šeimos su vaikais, atvyksta kitų įvairaus amžiaus turistų. Kadangi rašytojas A. Vienuolis-Žukauskas yra kilęs iš Ažuožerių, norėtume, kad jo tėviškė būtų estetiškai ir šiuolaikiškai pristatoma tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Mes didžiuojamės, kad toks žymus lietuvių rašytojas gimė ir augo Ažuožeriuose.

audzia-duzgia-musu-stakles

Kareivonių kaimo bendruomenė. Projektas Audzia dūzgia mūsų staklės

Staklių atnaujinimo projektas svarbus visai bendruomenei. Senoliai džiaugiasi, kad jų vertybės yra branginamos. Siekiama išsaugoti mažiems galimybę pabūti kelių kartų susibūrimuose ir matyti jaunus žmones, besidominčius savo krašto tradicijomis, siekiančius jas išsaugoti. Taip pat svarbu kurti naujus ryšius su tautodailininkais, šiais tautodailės paskelbtais, bet savo situacija jiems labai nepalankiais metais.

Daugeliskio-krasto-bendruomene

Daugėliškio krašto bendruomenė. Projektas „Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi“

Jau 100 metų Naujajame Daugėliškyje gyvuoja tradicija per Onines (liepos 26 d.) kepti šviežio derliaus ruginę duona. Iki tos datos buvo nupjaunama dalis rugių, sustatomi į gubas, tada spragilais iškuliami, džiovinami. Akmeninėmis girnomis sumalami miltai išsijojami, o ąžuoliniame duonkubilyje užmaišoma tešla ir krosnyje iškepama duona. Mūsų bendruomenei yra labai brangi ši tradicija ir mes ją norime įprasminti organizuodami dvi edukacines „Duonos kelio“ programas Naujajame Daugėliškyje (liepos 26 d. Oninių šventė) ir Stripeikiuose (rugpjūčio 15 d. Bitininko ir Žolinių šventė).

draugija-veikiam

Draugija „Veikiam.Lt“. Projektas  „Mūsų kaimas dalelė Lietuvos: surask, pažink ir vertink“

Kol kas Giliogirio kaimo žmonės yra izoliuoti nuo Rietavo savivaldybės daugelio paslaugų infrastruktūros, kultūrinio gyvenimo, jiems sudėtinga nuvykti į darbą, įsigyti prekių, apsilankyti bibliotekoje, patekti į koncertus, maldos namus, susimokėti mokesčius, ypač vasarą, kai nekursuoja mokyklinis autobusiukas. Čia nėra autobusų, tampa atskirti nuo kultūrinio gyvenimo. Todėl mes norime įsigyti 3 elektrines transporto priemones bendruomenės reikmėms. Išsprendus susisiekimo ir judėjimo problemas, skatinsime Giliogirio kaimo gyventojus domėtis savo krašto kultūra, aplinka, tradicijomis, ekologija, burtis prasmingiems darbams bei iniciatyvoms. Viena jų rodyti savo kaimą svečiams. Tai privers pasitempti, susitvarkyti, fiksuoti įdomius žmones, dvarus, piliakalnius. Kaupti informaciją apie savo kraštą, didžiuotis savo gyvenviete, savo kaimu, savo žmonėmis.

Alantas

Plungės rajono Kulių krašto bendruomenė Alantas. Projektas Istorija ateičiai

Virš 50 metų muziejininkystės istorijos, saugant unikalių eksponatų pasakojimus ateities kartoms tik gerų žmonių dėka buvo atsikūręs Kulių krašto muziejus. Muziejus beveik 4 metus gyvena be šildymo. Jo 230 metų senumo pastato rūsiuose paprasčiausiai nėra. Nuo eksponatų šluostomos ne dulkės, o pelėsis, atsiradęs nuo didžiulės drėgmės. Jūs galite padėti priartėti prie šildymo muziejuje įrengimo, tiesiog palaikydami šį projektą ir už jį balsuodami. Juk tautos istorija prasideda nuo tėviškės slenksčio.

Muziejus-bendruomenes-siela

Šukionių bendruomenė. Muziejus bendruomenės siela

Biržų r. Šukionių bendruomenė vedama a. a. Nijolės Šatienės 2002 m. įkūrė Šukionių krašto etnografinį muziejų. Sunešta, surinkta virš 600 mūsų protėvių kažkada naudotų daiktų. Turime senų alaus ąsočių kolekciją. Muziejus buvo gausiai lankomas, iki šiol vedamos edukacijos, ruošiamos parodos. Praėjo 18 metų, patalpų būklė, eksponatų kokybė blogėjo. Labai trokštame buvusiose bibliotekos patalpose mūsų krašto muziejui suteikti antrą gyvenimą. Juk šis muziejus bendruomenės pasididžiavimas ir siela.

sakiu-rajono-centras

Šakių rajono Plokščių mokykla-daugiafunkcis centras. Projektas „Suteikim antrąjį kvėpavimą vaikų žaidimų aikštelei Plokščiuose“

Plokščių vaikų žaidimų aikštelė, gavusi antrąjį kvėpavimą, taps nauju traukos centru vietos bendruomenei. Aikštelėje bus sumontuoti nauji, saugos reikalavimus atitinkantys žaidimų įrenginiai, patiesta minkšta danga. Ši nauja erdvė pasitarnaus ne tik čia veikiančio darželio ugdytiniams, bet ir pradinių klasių mokiniams, kurių nemaža dalis po pamokų laiką leidžia vaikų dienos centre, ir mokiniams, kurie šioje erdvėje ilsėsis, pramogaus, mokysis, tyrinės ir kurs. Be to, čia vaikai galės žaisti, kol jų šeimos nariai lankysis daugiafunkcio centro neformaliose veiklose.

zelkunu-kaimo-bendruomene

Želkūnų kaimo bendruomenė. Projektas „Kaimas gyvuos, kol bus gyvos tradicijos“

Antrojo kvėpavimo suteikimas mūsų bendruomenei ypač svarbus tuo, kad dažnai kaime žmonės „gyvi“ tuo, ką patys pasidaro. O tai, ką pasidaro, priklauso nuo galimybių, kurias jie turi. Šis projektas suteiktų naujas galimybes bendruomenei puoselėti savo tradicijas kuriant, bendraujant ir bendradarbiaujant...

2019 m. projektai – laimėtojai

melkio-mokykla-1

VŠĮ „Melkio mokykla“. Melkio mokyklos sporto aikštynas „Žingsnis po žingsnio“

„Mes – bendruomenė“ programos lėšos padės sukurti sporto aikštyną Melkio mokyklos Vilniaus rajone vaikams, tėvams ir aplinkinių gyvenviečių žmonėms.
Gamtos apsupty vaikai kur kas geriau įsisavina žinias, nei gyvendami nuolatiniame šurmulyje. Stebėdami gamtą, besikeičiančius sezonus, suvokiame, kad žmogus turi mokėti derintis prie nutinkančių įvykių, netikėtumų. To nuolat mokomės patys ir mokome vaikus. Tai atsispindi mūsų kasdienėje veikloje. Tėvai jungiasi prie rytinio bėgimo ir mankštos, dalyvauja pamokose, šventėse, išvykose. Toks mokymasis – tai kasdienis sąmoningas gyvenimas.

paramos-vaikams-centras-2

VšĮ Paramos vaikams centras. Projektas „Visi mokomės būti tėvais: mokymų centras šeimoms ir specialistams“

Vilniuje įsikūręs paramos vaikams centras sieks padėti tėvams ir vaikams rasti bendrą kalbą bei suteiks žinių, kaip elgtis įtemptose stresinėse situacijose bei išvengti tarpusavio nesutarimų.
Vieni tėvai iš aplinkinių patiria didelį spaudimą būti tobuli, todėl neretai jaučiasi sutrikę ir nežino, kaip elgtis. Kiti nori keisti bendravimo su vaikais stilių ir įpročius, atsisakyti fizinių bausmių, susivaldyti įtemptose situacijose, tačiau nežino, kaip tai daryti. Įvairių sričių specialistai, kasdien dirbantys su vaikais, dažnai nežino, kaip atpažinti, kad vaikas galėjo būti seksualiai išnaudojamas, patirti fizinę ar emocinę prievartą. Paramos vaikams centro ekspertai yra parengę moksliniais tyrimais pagrįstas mokymo metodikas, kuriomis padės kurti saugesnę, atviresnę, bendradarbiaujančią visuomenę.

ateities-kodas-3

VšĮ „Amici Art“. Projektas „Ateities kodas“

Všį „Amici Art“ įtraukdama mokytojus, mokslininkus, inovacijų kūrėjus ir verslininkus sieks sukurti unikalią terpę Kauno miesto moksleivių švietimui.
Šio projekto autoriai kviečia 12–18 m. moksleivius pasirinkti visuomenei kylančią problemą ir ją išspręsti netradiciniais ir novatoriškais įrankiais, technologijomis, į ugdymą įtraukiant mokytojus, mokslininkus, inovacijų išradėjus – verslininkus, inžinierius, tėvus ir visuomenę. Vietos bendruomenėje šis projektas sukurs išskirtinę terpę ne tik Kauno miesto moksleiviams, bet ir jaunimui, kuris patiria socialinę atskirtį, dienos centrų ir vaikų globos namų vaikams. Jiems projektas gali pakeisti ateitį ir pastūmėti rinktis geresnę profesiją, atrasti save komandiniame darbe bei suprasti savo gebėjimus ir galimybes įvairiose užduotyse, taip pat naujame problemų sprendėjo amplua, prisidedant prie visos bendruomenės gerovės kūrimo.

steam-centras-4

Rokiškio šiuolaikinė mokykla. „STEAM centras“ – erdvė tobulėti bendruomenės nariams

„Mes – bendruomenė“ programos lėšomis bus įrengta išmanioji STEAM užsiėmimų erdvė Rokiškyje, kuri padės ugdyti kūrybingą ir inovatyvią bendruomenę. Ši organizacija ir bendruomenė dega noru mokytis. Statydami bokštus bei tiltus iš makaronų žaidžia „inžinierius“, kuria robotus. Tėvus nustebina LED atvirutėmis. Kuria elektroninę muziką kišdami šaukštelį į braškinių ledų stiklinę. Besimokydami jie tobulėja, atidaro kelius progresui. Besimokanti visuomenė yra pilietiškos, sąmoningos ir ekonomiškai stiprios valstybės pagrindas.

maximalus-uzimtumas-5

Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centras. Projektas „Maximalus užimtumas“

Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centre besilankantiems įvairių socialinių grupių vaikams finansavimas suteiks galimybę pažinti virtualius žaidimus ir konstruoti „Lego“ robotukus, didins jų užimtumą ir užklasinės veiklos galimybes.
Nesvarbu, kur gyveni, turi stengtis neatsilikti nuo viso pasaulio. Provincijos vaikai tik projektai gali gauti paslaugas, atitinkančias globalaus pasaulio poreikius. Verpimo rateliai labai gražu muziejuose ir etnokultūrinėse veiklose, bet jie nepadės integruotis į darbo rinką ar suprasti naujų technologijų, be kurių jau nebeįsivaizduojamas šiuolaikinis pasaulis. Žmogus tol jaunas, kol sugeba mokytis ir stebėtis. Norime būti jauna bendruomenė ir tam turėti tinkamus įrankius.

smelio-pilys-6

VšĮ „Smėlio pilys“. Inovatyvių ugdymo metodų centras „Remida“

Všį „Smėlio pilys“ iniciatyva siekiama vystyti inovatyvių ugdymo metodų centrą „Remida“. Jame įsitraukiant bendruomenės nariams organizuojamos parodos ir kūrybinės dirbtuvės, kurių tikslas prisidėti prie aplinkosaugos gerinimo, suteikti vertę nenaudojamiems daiktams ir ugdyti vaikų bei suaugusiųjų sąmoningumą, pagarbą aplinkai, daiktams ir žmonėms. Nuolatinis patirties įgijimas, bendradarbiavimas ir žinių keitimasis yra svarbiausios bendruomenės vertybės.

skuodo-savisvietos-klubas-7

Skuodo savišvietos klubas. Projektas „Skuode mokomės visą gyvenimą“

Skuodo savišvietos klubas „Mes – bendruomenė“ programos lėšas panaudos kurdamas geresnes mokymosi sąlygas, galimybes ir didindamas prieinamumą Skuodo gyventojams.
Siekiant motyvuoti žmones mokytis, lektoriais kviečiami gerai visuomenėje žinomi žmonės. Galimybės mokytis mažas pajamas gaunantiems žmonėms didinamos skirtingais būdais: investuojama į NVO lyderių kompetenciją, ieškoma išorinių finansavimo šaltinių kuriant bendruomeninius verslus, pritraukiami savanoriai, kuriamos mokymosi nuotoliniu būdu tradicijos. Visos šios veiklos padidins mokymosi paslaugų prieinamumą ne tik projekto metu, bet ir vėliau.

akademijos-bendruomenes-centras-8

Akademijos bendruomenės centras. Pavėsinė „ABC Maximali studija“

Kauno rajone veikiantis Akademijos bendruomenės centras programos lėšas panaudos modernios daugiafunkcės pavėsinės statyboms. Ši pavėsinė taps vieta bendruomenės susibūrimams, edukaciniams užsiėmimams, kūrybinėms dirbtuvėms, kino filmų peržiūroms.
Akademijoje mokslo dvasia tiesiog tvyro ore – gyvenvietė buvo įkurta LŽŪA dėstytojams, todėl bendruomenei mokslo šaknys visai nekarčios. Įkūrus „ABC Maximalią studiją“ planuojama įgyvendinti daug idėjų ir edukacijų, sujungiančių skirtingas kartas. Per mokymąsi ir neformalų ugdymą bus skatinamas žingeidumas ir atsakomybė. Auginama sąmoninga bendruomenė, pajėgi puoselėti ir palaikyti vertybinį, kultūrinį ir tautinį tapatumą.

aukstelkes-mokykla-9

Šiaulių rajono Aukštelkės mokykla-daugiafunkcis centras. Aukštelkės bendruomenės edukacijos klasteris

Šiaulių rajono Aukštelkės bendruomenė panaudojusi programos lėšas įrengs laisvos edukacijos erdves šiuo metu veikiančiame daugiafunkciame bendruomenės centre.
Aukštelkės bendruomenė vienija skirtingo amžiaus ir interesų žmones. Todėl svarbu skatinti mokymąsi kaip skirtingo amžiaus žmonių grupių, kultūrų ir žmonių iš skirtingų aplinkų solidarumo puoselėjimo priemonę. Svarbu išplėtoti mokymosi arčiau namų galimybių teikimą, mažinti socialinę atskirtį, ugdyti socialinius bendruomenės narių įgūdžius. Infrastruktūros sukūrimas įgalintų nuolatinį bendruomenės mokymąsi ir jos socialinį atsparumą.

2018 m. projektai laimėtojai

1-Rokiskio-Velkykalnis-min

Bendruomenė „Velykalnis“. Projektas „100-mečio kartos“

Projektas „100-mečio kartos“ – vienintelė Rokiškyje esanti funkcionali ilgalaikė erdvė, pritaikyta įvairių kartų užimtumui, skatinanti skirtingų kartų bendravimą per bendrą veiklą, bendroje erdvėje bei kurianti tvarią, ilgalaikę naudą miestui ir gyventojams. Įrengtos patogios maudyklos vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, suoliukai su atlošais, vaikų žaidimų aikštelės, smėlio dėžės, sūpuoklės, dviračių laikikliai, lauko treniruokliai. Įrengtas įkasamas batutas, speciali rampa, skirta patogiam pasiplaukiojimui valtimis, vandens dviračiais. Paplūdimių, žaidimų aikštelių įrengimui panaudota daugiau nei 100 tonų plauto balto smėlio. Įgyvendinus šį projektą, Rokiškyje atsirado daugiafunkcė erdvė prie vandens telkinio, pritaikyta vyresnio amžiaus žmonėms, šeimoms auginančioms vaikus bei jaunimui.

2018 metų Mes bendruomenė nugalėtojo „Velykalnio" bendruomenės projekto „Šimtmečio kartos" atidarymo akimirkos

1-Ukmerges-bendruomene-min

VšĮ Jaunimo laisvalaikio centras (projektas „Ateis šventė“)

Projekto metu „Ateis šventė“ buvo atnaujintos Jaunimo laisvalaikio centro kiemelio erdvės, kuriose nuo šiol bet kuris ukmergiškis, nesvarbu kokio amžiaus jis bebūtų – galės rasti sau patrauklią veiklą.

Kieme buvo įrengtas alpinariumas, nugriauta sena ir jos vietoje pastatyta nauja, didesnė pavėsinė – scena, kuri atitinka visos bendruomenės poreikius. Įrengti nauji takeliai, atnaujinti apgriuvę kiemo statiniai, pastatytos šiukšliadėžės. Sutvarkytoje erdvėje bus saugu ir patogu pasistatyti naujai įsigytus stalus, kėdes ir sėdmaišius, pasikabinti hamakus. Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus visos bendruomenės poreikiams.

1-Kalvariju-choras-min

Asociacija „Skambėjimas" (projektas „Mums C H O R A S svarbus, kaip O R A S“)

Muzika sutelkė tris kartas po vienu vardu – „Sonantem" – tai choras, kuriame dainuoja ir dvylikametis, ir septyniasdešimt šešerių metų atstovas! Laimėjęs „Mes – bendruomenė 2018“ konkursą choro kolektyvas įgyvendino kelias svajones: leidosi kelionėn į Italiją, įsigijo choro laiptus, reikalingus koncertams, ir naują pianiną choristams akomponuoti. Šio projekto teikiama nauda - turiningas laisvalaikis ir savirealizacija 26 įvairaus amžiaus žmonėms muzikos pagalba; kartų dialogas, kuriame skirtingi kuria visumą; meno, muzikos bei kultūrinės pasiūlos plėtimas provincijoje; tarptautiniai, kultūriniai, meniniai mainai, kurie ugdo ir augina žmogų; jaunimui-žalingų įpročių prevencija; motyvacijos ir noro veikti didinimas; galimybių būti aktyviems plėtra.

1-Bonsai-Alytus-min

VšĮ „Bonsai studija“ (projektas „Kultūra suvienijanti kartas!“)

„Kultūra suvienijanti kartas!“ projektu buvo siekiama ne tik užmegzti dialogą tarp skirtingų Alytaus miesto bendruomenės kartų, bet ir didinti šių dviejų socialinių grupių – jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių – užimtumą, skatinti mokymąsi visą gyvenimą, naujų įgūdžių įgijimą ir akiračio plėtimą. Projekto metu, jo dalyviams buvo organizuojami mokymai susiję su rytų kultūra. Įgyvendintos 5 mokymų temos: jogos užsiėmimai, paskaitos apie Japoniją ir rytų kultūrą, arbatos gėrimo ceremonijos pristatymas, medžių formavimo dirbtuvės. Rytų kultūros tema suartino Alytaus miesto bendruomenę – nuo mažiausio iki vyriausio jos nario.

1-Skautai-min

Asociacija Lietuvos skautija (projektas „Nuspalvink Lietuvą“)

Lietuvos skautija – didžiausia skautiška organizacija, jungianti jaunimą iš visų Lietuvos regionų. Kas dieną skautai daro gerus darbus savo aplinkoje, nes jų tikslas palikti pasaulį gražesnį negu rado. „Mes – bendruomenė“ programa skyrė lėšas trečius metus vykdomam projektui „Nuspalvink Lietuvą“, kurio pagrindinė idėja – skatinti jaunesnių bendruomenės narių rūpinimąsi kitais, padedant, tvarkant namus, suteikiant daugiau spalvų Lietuvos miestams ir rajonams. „Nuspalvink Lietuvą“ projekto metu 2018 metais šimtmetį minintys skautai pagelbėjo 4 vargingai gyvenančioms šeimoms ir senoliams, kurie gyvena mediniuose namuose. Atliko namo renovaciją - nudažė namus ir taip skatino savanorystę ir kartų bendravimą. Bendruomenės, kuriose vyko projektas, aktyviai jungiasi prie kitų siūlomų akcijų ir toliau vykdo savo aplinkos tvarkymą.

1-Anyksciu-Nauju-veju-min

Anykščių Naujų vėjų" bendruomenė (projektas „Gyvenimo ratas“)

Projekto „Gyvenimo ratas“ metu vietoje daugiametės nenaudojamos pievos, Anykščių miesto parko dalyje, sukurtos tvarkingos, ornamentiškos, baltų simbolika ir gamtine žemdirbyste paremtos centrinės kompozicijos - žaliosios erdvės – pakeltos lysvės, kurių centre buvo pastatytas tipis, kuri stapo bendruomenės susibūrimo vieta. Taip pat įrengti Kneipo refleksoterapiniai sveikatingumo takai, leidžiantys minimaliomis priemonėmis pagerinti miesto bendruomenės sveikatą. Prie viso šio komplekso pastatyti keturi suoliukai ir įrengta viena šiukšliadėžė. Įgyvendintas pagrindinis projekto tikslas - sukurti žalią, neformalią susitikimų/veiklos erdvę Anykščių miesto bendruomenei, skirtą bendrauti, kurti bei suburti įvairių kartų atstovus, gerinti jų sveikatą bei ryšį su gamta.

2018 metų Mes bendruomenė nugalėtojo Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenės projekto atidarymo renginys

1-Kauno-Parakas-min

Asociacija „Kauno tvirtovė“. Projektas „Šviesa Parake“ dar vykdomas...

Projekto tikslas yra elektrifikuoti caro statytos Kauno tvirtovės Parako sandėlį. Esant šviesai, būtų galimybė tvarkyti ir lauką, ir vidų. Šaudmenų sandėlis yra didžiajai daliai aplinkinių gyventojų svarbi vieta nuo pat vaikystės. Sovietiniais laikais tai buvo uždara teritorija, saugoma kareivių. Parako sandėlis yra Kauno tvirtovės dalis, pastatytas 1894 m. Daugiau kaip 20 metų jis buvo užmirštas, šiukšlinamas ir nenaudojamas. Kauno savivaldybei perėmus iš Turto banko ir patikėjimo teise perdavus Kauno tvirtovės parkui, dabar asociacija turi galimybę tvarkyti Parako sandėlį. Tvarkymosi darbai suvienijo visas Šančių bendruomenės grupės, aplinkiniai gyventojai nori kaip galima greičiau šią įstabią vietą paversti tinkama naudojimui.

1-Rumsiskiu-fontanas-min

Rumšiškių veiklos centras „Kokalnis“. Projektas „Mus vienija fontanas“ dar vykdomas...

Šis projektas sprendžia Rumšiškių miestelio gyventojų bendruomenės sutelktumo, skirtingų kartų bendravimo problemą. Miestelio centre, šalia kultūros centro, Rumšiškių buities muziejaus administracinio pastato, mokyklos ir seniūnijos yra didelė centrinė aikštė, kurioje prieš dvidešimt metų veikė nuostabus fontanas, tačiau šiandien jis neveikia, o aikštė yra apleista ir mažai lankoma miestelėnų. Taigi, šio projekto tikslas yra sukurti traukos objektą, kuris ne tik simboliškai perteiks miestelio išskirtinumą, bet ir sukurs epicentrą, kuris burs visų kartų gyventojus į miestelio centrinę aikštę bendrauti, švęsti įvairias bendruomenės šventes. Fontano poreikis miestelio gyventojams nėra atsitiktinis. Už „Mes – bendruomenė“ 2018 metų konkurse laimėtas lėšas bus restauruotas Rumšiškių miestelio centre esantis fontanas.

Pagalba