Ankstukai: dalį šių metų akcijos lėšų skirsime Ukrainos ankstukams

2022 m. kovo 08 d.

9-uosius veiklos metus ir pavasario paramos akciją „Ankstukai“ šiemet pradeda su svarbiu tikslu – kviečia dalintis. Karo sekinamos Ukrainos kūdikiams „Ankstukai“ skirs dalį šių metų akcijos metu surinktų lėšų – 10 000 eurų. Pasak projekto organizatorių, kiekvienas gali rasti būdų prisidėti, tai žmonės įrodo kiekvieną dieną, o šiomis dienomis mus lydintis susitelkimas, atjauta ir palaikymas vienija bei stiprina.

 

Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ ir paramos projekto „Ankstukai“ vadovės Astos Speičytės-Radzevičienės teigimu, numatyta parama bus skirta būtiniausioms priemonėms, kurių dabar taip trūksta Ukrainos naujagimių bei intensyviosios terapijos skyriuose.

 

„Nuolat bendraujame su po užsienį dėl karo išblaškytais kolegomis ukrainiečiais, siekdami išsiaiškinti paramos poreikį. Karo niokojamose ligoninėse jau dabar trūksta būtinų priemonių, tad visų „Ankstukų“ bičiulių dėka bent nedidele dalimi galėsime prisidėti prie tų priemonių įsigijimo, kol karo nualinta šalis galės vėl stotis ant kojų“, – sako A. Speičytė-Radzevičienė.

 

Kol sprendžiama sudėtinga transportavimo situacija ir pagalbos daiktais organizavimas, „Ankstukai“ prisideda kitais būdais – Ukrainai perduotos „Ankstukų“ pagalbos linijos praktikos.

 

„Per kelias valandas padėjome rasti rusakalbius psichologus savanorius, šiuo metu budinčius Ukrainos karštojoje linijoje. „Ankstukų“ pagalbos linijoje pernai suteikėme šimtus konsultacijų Lietuvos šeimoms ir įsitikinome, koks svarbus yra emocinės sveikatos palaikymas. Ukrainoje išgyvenantiems karo siaubą tai yra gyvybiškai svarbu. Taip pat šiuo sudėtingu laiku būtina užtikrinti psichologinę pagalbą ir mamoms bei besilaukiančioms Ukrainos moterims Lietuvoje. Mokome atpažinti savo emocijas, su jomis dirbti, jautriai ir atsakingai kalbėti apie karą su savo vaikais“, – pasakoja „Ankstukų“ organizatorė.

 

Mažiausius Lietuvos kūdikius nuo pirmųjų projekto žingsnių palaikančiame tinkle „Maxima“ pavasario akcija truks iki birželio pabaigos.

 

„Šiemet „Ankstukus“ ir pavasarį pasitikome itin sudėtingu laiku, tačiau tai motyvuoja ir skatina nuveikti dar daugiau – galime padėti ir mažiausiems Lietuvos kovotojams, ir jų mažiesiems broliams bei sesėms Ukrainoje. Pirkdami „Ankstukų“ akcijos ženklu pažymėtas prekes mūsų parduotuvėse arba aukodami į specialias akcijos dėžutes, kurias rasite prie kasų, padėsite siekti svarbiausių tikslų – gelbėti anksčiau į pasaulį atskubėjusių gyvybes“, – sako tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

 

Lietuvos žmonių gerumo dėka jau daugelį metų „Ankstukai“ padeda aprūpinti neonatologijos skyrius ligoninėse visoje Lietuvoje gyvybiškai svarbia medicinos įranga, sukurta emocinės bei psichologinės pagalbos platforma, pirmosiomis dienomis netikėtai anksčiau laiko gimusio kūdikio tėvams gelbsti specialūs šeimoms įteikiami „Ankstuko šeimos kraiteliai“. Šiais metais paramos projekto „Ankstukai“ metu surinktos lėšos bus skiriamos tolimesniam šalyje vykdomų darbų palaikymui bei plėtrai ir kaimynams, kurie ne sava valia atsidūrę karo sūkuryje kenčia būtiniausių priemonių naujagimiams stygių – ankstukų medicininei ir jų šeimų psichologinei pagalbai užtikrinti. Daugiau apie paramos poreikius: https://www.ankstukai.lt/kas-mes.

 

Visos paramos akcijos metu ankstukus palaikyti taip pat galima skiriant dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM), aukojant www.ankstukai.lt/aukoti bei pavedimu. Daugiau informacijos apie projektą: www.ankstukai.lt.

Pagalba