Džiuginantis „Maximos“ pirkėjų gerumas: „Maisto banko“ akcijos metu paramos maistu surinkta už daugiau nei 156 tūkstančius eurų

2022 m. kovo 28 d.

Kovo 25-26 dienomis visoje Lietuvoje vyko pavasarinė „Maisto banko“ aukojimo akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams ir nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai paaukojo daugiau nei 136 tūkstančius ilgo galiojimo produktų, o bendra paramos vertė viršijo 156 tūkst. eurų. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 24 tūkst. eurų.

 

„Džiaugiuosi mūsų pirkėjų parodyta empatija ir vienybe – jų paaukotas maistas šiuo metu yra ypatingos vertės ir svarbos. Tikiu, jog tokios akcijos stiprina visuomenės solidarumą, bendruomeniškumo jausmą ir dar kartą įrodo, kad kartu mes galime daugiau. Mūsų visų maži geri darbai daro didelius pokyčius“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento vadovė Ernesta Dapkienė.

 

„Maxima“ savaitgalį pirkėjus prisidėti prie kilnios akcijos kvietė 128 lietuviško prekybos tinklo parduotuvėse. Dosniausiai buvo aukojama didžiosiose Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos „Maximose“ – penkiose šių miestų parduotuvėse paaukota daugiausiai vienetų maisto produktų. Gausiausiai pirkėjai aukojo makaronus, įvairias kruopas ir cukrų.

 

„Visuomenė išgirdo nevyriausybinių organizacijų kvietimą padėti sunkiau besiverčiantiems Lietuvos žmonėms ir mūsų šalies priglaustiems ukrainiečiams. Šį savaitgalį buvo surinktas didžiausias maisto kiekis, lyginant su dviem pastaraisiais pandeminiais metais. Kartu darome nuostabius darbus, paremiame ir palaikome tiek vieni kitus, tiek mūsų brolius ir seseris ukrainiečius. Esame be galo dėkingi visiems ir kiekvienam, paaukojusiems maisto produktų nepasiturintiems“, – dėkoja „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

 

Ši „Maisto banko“ akcija vyko jau 32-ąjį kartą. Akcijos metu surinkti maisto produktai bus išskirstyti po daugiau nei 330 ne pelno siekiančių organizacijų, kurios rūpinasi įvairiomis socialiai pažeidžiamomis gyventojų grupėmis: daugiavaikėmis šeimomis, mažas pajamas gaunančiais neįgaliaisiais, senoliais, bedarbiais, vienišomis motinomis, socialinėje krizėje atsidūrusiems asmenimis ir nuo karo bėgančiais.

 

„Maxima“ su „Maisto banku“ kartu jau 19-tus metus iš eilės. Kiekvieną mėnesį „Maisto banko“ globojamiems žmonėms prekybos tinklas skiria maisto produktų už daugiau nei 40 tūkst. eurų. Taip sunkiai gyvenančius žmones kelis kartus per savaitę pasiekia įvairūs maisto produktai: duonos gaminiai, bakalėjos prekės ir kita.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba