Iššūkių metais „SOS vaikų kaimų“ ir verslo draugystė tik sutvirtėjo

2021 m. kovo 01 d.

Visapusiškai kiekvieno gyvenimą supurtę COVID-19 pandemijos iššūkiai neaplenkė ir nevyriausybinių organizacijų. Nors dabartinį laikotarpį vadina išties sudėtingu bei įtemptu, 1000 Lietuvos vaikų ir jų šeimų globojantys „SOS vaikų kaimai“, nepaisant šiandienos sunkumų, ir toliau pastariesiems teikia nuoseklią pagalbą bei paslaugas. Visgi savo veiklos tęstinumo organizacija negalėtų užtikrinti be šalies gyventojų ir verslo paramos. Todėl jau šešerius metus besitęsianti „SOS vaikų kaimai“ ir lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ draugystė šiandien – ypač svarbi. Šių partnerių kartu vykdomi projektai bei socialinės akcijos reikšmingai prisideda prie saugesnės, ramesnės ir geresnės Lietuvos vaikų ateities kūrimo.

Prisitaikė prie pokyčių

Nevyriausybinė organizacija „SOS vaikų kaimai“ yra didžiausia šeima Lietuvoje, kasdien besirūpinanti 1000 vaikų laiminga vaikyste. Šalyje ji jau veikia 30 metų, tačiau pastarieji buvo itin nelengvi. Apie tai kalbanti „SOS vaikų kaimų“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Indrė Čepulytė priduria – Lietuvoje paskelbus karantiną, organizacija turėjo sparčiai prisitaikyti prie staiga pasikeitusios situacijos.

„Esame unikalūs ir vaikams bei jų šeimoms, susiduriantiems su sunkumais, teikiame net 6 skirtingas paslaugas. Užtikriname nuolatinę ir trumpalaikę globą, turime Jaunimo namus, Vaikų dienos centrus, taip pat giname globotinių teises, vykdome šeimų stiprinimo programą. Siekiame, jog mažieji būtų ne tik pavalgę bei mylimi, bet ir užimti. Todėl vaikai lanko muzikos, baleto, šaulių, sporto būrelius, su jais dirba įvairūs specialistai: psichologai, psichoterapeutai, pedagogai, kaniterapeutai, teikiantys šunų terapiją, logopedai. Visgi dėl karantino turėjome greitai persiorientuoti bei užtikrinti paslaugas nuotoliniu būdu. Taip pagalbą vaikams ir šeimoms pradėjome teikti telefonu bei internetu arba pas juos lankytis laikantis visų saugumo reikalavimų“, – apie pokyčius pasakoja I. Čepulytė.

Jos teigimu, nepaisant karantino, organizacija ir toliau aprūpina vaikus maisto daviniais bei būtiniausiomis higienos priemonėmis, nuolat užtikrina asmeniškas specialistų konsultacijas.

„Net ir siaučiant koronavirusui randame būdų, kaip apsaugoti vaikus nuo namuose kylančių grėsmių bei padėti jų šeimoms. Paskelbus visuotinį karantiną, toliau nesustodami teikiame visas savo paslaugas bei nuoseklią pagalbą. Žinoma, viso to negalėtume padaryti be Lietuvos gyventojų ir verslo paramos. Todėl esame nuoširdžiai dėkingi kiekvienam, galinčiam prisidėti prie mūsų organizacijos veiklos ir palaikyti netgi tokiu visiems sudėtingu metu“, – sako I. Čepulytė.

Susivienijo bendram tikslui

Užsiminusi apie verslo paramą organizacijai, I. Čepulytė džiaugiasi ilgamete „SOS vaikų kaimų“ ir „Maximos“ partneryste. Anot pašnekovės, bendrovė niekada nelieka abejinga partnerių poreikiams bei nuolatos prisideda prie paramos vaikams ir jų šeimoms. Savo ruožtu „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pastebi – sėkmingas šios socialinės atsakomybės puoselėjimas nebūtų įsivaizduojamas be pirkėjų indėlio.

„Mūsų bendradarbiavimas su „SOS vaikų kaimais“ yra pareiga rūpintis Lietuvos vaikų ateitimi, kuria didžiuojamės jau daugybę metų. Ši draugystė pastaruoju laiku dar sutvirtėjo, nes šiandien ypatingai svarbu padėti tiems, kurie stokoja supratimo ir palaikymo. Visgi remti organizacijos veiklos negalėtume be savo pirkėjų. Jie, aktyviai dalyvaudami kartu vykdomuose projektuose ir socialinėse akcijose, reikšmingai prisideda prie geresnio gyvenimo kiekvienam šalies vaikui“, – akcentuoja E. Dapkienė.

Šešerius metus teikdama paramą organizacijai, „Maxima“ ir jos klientai dabartiniu laiku pastarąją tik sustiprino. Liepos 1-ąją, švenčiant „SOS vaikų kaimų“ gimtadienį, bendrovė organizacijos globojamiems vaikams padovanojo renginį, vaišes bei pramogas. Taip pat „Maximoje“ pradėta prekiauti menininkės Nomedos Marčėnaitės kurtomis iliustracijomis puoštais popieriniais pirkinių maišeliais. Juos įsigiję parduotuvių lankytojai remia „SOS vaikų kaimų“ auklėtinius – ši parama skiriama vaikų ugdymui, užklasinei veiklai, terapiniams užsiėmimams, jiems padedančių specialistų paslaugoms ir kitiems mažųjų poreikiams.

Parama – visokeriopa

Vardindama bendrus vykdomus projektus ir socialines akcijas, E. Dapkienė papildo – nuo pat partnerystės pradžios „Maximos“ parduotuvėse įrengtos aukų dėžutės, į kurias aukodami pirkėjai remia „SOS vaikų kaimų“ globotinius.

„Nuo rudens mūsų klientai tai gali padaryti dar greičiau, paprasčiau ir saugiau. Organizacijai aukoti siūlome vienu rankos judesiu: bekontakčiais įrenginiais. Jų skaičius didžiosiose „Maximos“ parduotuvėse esančiose savitarnos kasose rugsėjį išaugo iki 100. „SOS vaikų kaimams“ per pastaruosius penkerius metus mūsų parduotuvių pirkėjų gerumo dėka padėjome surinkti apie 140 tūkst. eurų. Pernai patys draugijai skyrėme papildomus 4,5 tūkst. eurų“, – teigia E. Dapkienė.

Tuo tarpu I. Čepulytė antrina – 2020-aisiais buvo vykdomas ir SOS draugų klubo narių projektas, prie kurio organizacija kvietė prisijungti Lietuvos gyventojus.

„Jie kiekvieną mėnesį tiesiogiai padeda vaikams. Tokia nuolatinė parama leidžia užtikrinti pilnavertę globą, suteikti reikiamą papildomą psichologinę, ugdymo pagalbą bei galimybę atrasti užslėptus mažųjų talentus įvairiuose būreliuose. Džiaugiamės, jog „Maxima“ priėmė mūsų savanorius į savo prekybos vietas ir tokiu būdu surinkome net 7 tūkstančius SOS draugų klubo narių“, – pabrėžia I. Čepulytė.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba