Kodėl mano šuo loja?

2021 m. gruodžio 13 d.

Kai kurie šunys kelia daugiau triukšmo nei kiti, bet loja visi - ir mažyčiai čihuahua, ir suaugę vokiečių aviganiai.

Šunys loja dėl kelių priežasčių, pavyzdžiui, jei pamato ką nors, tariamai keliantį grėsmę, arba tada, kai tiesiog nori pasisveikinti!

Pabandykite išsiaiškinti, kodėl jūsų šuo loja, kad geriau jį suprastumėte.

Kodėl šunys loja?

Šuo loja, nes turi vieną tikslą – pasakyti, kaip jaučiasi. Pavyzdžiui, jei jis loja ant nepažįstamo žmogaus, jis nori jį įspėti laikytis atokiau, arba nori jums, savo šeimininkui, pranešti apie nepažįstamo žmogaus buvimą. Jei šuo nuobodžiauja, lojimu greičiausiai nori patraukti jūsų dėmesį ir su jumis pažaisti!

Kartais šunys gali loti pernelyg daug, o tai erzina. Jei manote, kad jūsų šuo loja per daug, pabandykite nustatyti priežastį. Jei problemos nepavyks išspręsti dresuojant šunį įveikti polinkį loti (pavyzdžiui, ant praeinančių žmonių) arba problemos nustatyti negalite, pasikonsultuokite su veterinaru. Kaip išvengti pernelyg intensyvaus lojimo taip pat galite paskaityti čia.

Atminkite, kad sveikas lojimas visada reiškia kokią nors reakciją.

Lojimo tipai

Nors lojimas dažnai gali skambėti vienodai, yra daug skirtingų jo tipų. Kodėl šuo loja, paprastai galite išsiaiškinti atkreipę dėmesį į jo aplinką arba pasvarstydami, ko jam gali trūkti.

Aplinka

Daugelis šunų loja ant ko nors, esančio jų aplinkoje, pavyzdžiui, pravažiuojančio triukšmingo automobilio, kitų gyvūnų ar net oro. Jei šuo loja nedaug, tai normalu, bet turėtumėte patikinti savo šunį, kad nėra ko jaudintis. Daugeliu atveju toks lojimas bus trumpas, tačiau jei taptų įpročiu, pasikalbėkite su veterinaru, kad rastumėte sprendimą.

Jei šuo loja todėl, kad bijo, yra nemažai būdų jam padėti. Šuo gali bijoti stiprių garsų, pavyzdžiui, fejerverkų ar griaustinio. Pasistenkite jam padėti sukurdami saugią aplinką. Taip pat apsvarstykite – gal verta naudoti raminamąsias priemones? Parinkti tinkamiausias raminamąsias priemones gali veterinaras.

Fiziniai poreikiai

Šuo gali loti bandydamas išreikšti fizinį poreikį, pavyzdžiui, troškulį. Tokio lojimo galite išvengti, jei pasirūpinsite, kad šuo turėtų visko, ko reikia. Taip pat gali būti, kad šuniui reikia pasivaikščioti. Lojimas šuniui yra geras būdas išleisti energijos perteklių, todėl visada pasirūpinkite, kad šuo būtų gerai pasimankštinęs.

Lodamas šuo gali reikšti džiaugsmą, smalsumą, alkį ir daugybę kitų dalykų. Jei stebėsite šuns nuotaiką ir aplinką, netrukus galėsite suprasti, ką jis nori pasakyti – galiausiai, juk tai yra šuns natūralus būdas bendrauti su jumis!

Informacija iš www.purina.lt

Pagalba