Konkursas tęsiasi – mokiniai gali gauti 100 arba 200 eurų kasmėnesines stipendijas, kurioms „Maxima“ skiria 110 tūkst. eurų

2023 m. rugpjūčio 29 d.

Gabūs šalies mokiniai gali gauti motyvuojančias stipendijas – daugiau nei dvidešimtmetį gyvuojantis konkursas „Lietuvos Maximalistai“ yra galimybė 1-12 klasių moksleiviams užsitikrinti 100 arba 200 eurų stipendiją visiems artėjantiems mokslo metams. Konkursą organizuojantis prekybos tinklas „Maxima“ ragina nepraleisi progos ir siųsti paraiškas – jų priėmimas pratęstas iki rugsėjo 10 dienos.

Šiemet gabiausiems moksleiviams meno, muzikos, mokslo, sporto, visuomeniškumo, inovacijų, ekologiškumo ir nuolatinio pažangumo kategorijose „Maxima“ iš viso išdalins 110 tūkst. eurų.

„Tai bene ilgiausiai įgyvendinamas „Maximos“ gabių moksleivių skatinimo projektas – jo ilgaamžiškumas, nuoseklumas ir kasmet augantis gaunamų paraiškų skaičius liudija apie šios iniciatyvos svarbą. Pernai konkurso fondą skyrėme 114-ai talentingų šalies moksleivių, o šiais metais, jį padidinę iki 110 tūkst. eurų, galėsime apdovanoti dar daugiau sumanių vaikų. Didelė laimė padėti talentams skleistis ir prisidėti kuriant palankias sąlygas jiems tobulėti, realizuoti savo gabumus bei svajones“, – sako Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė.

 

Ragina nepraleisti progos

Maximalisto stipendija leidžia mažiau galvoti apie finansus ir labiau susitelkti į rezultatus – tai suteikia laisvę kurti, mokytis ir tobulėti savo pasirinktoje srityje dar besimokant mokykloje“, – kalba pernai metais inovacijų kategorijoje pagrindinę stipendiją gavęs penkiolikmetis Ignas Cimnolonskas.

Jam antrina konkurso muzikos kategorijoje taip pat pagrindinę stipendiją gavusi septyniolikmetė Liepa Jurgutavičiūtė, pridurdama, jog džiugina ne tik finansinė pagalba, bet ir įdėto darbo bei pastangų įvertinimas, skatinantis tobulėti bei toliau siekti užsibrėžtų tikslų.

„Tikrai labai smagu sulaukti paskatinimo už savo pasiekimus, todėl raginu dalyvauti ir kitus – tai puiki proga gauti pinigėlių, kuriuos galima investuoti į savo gerovę ir judėti dar geresnių rezultatų keliu“, – sako sporto kategorijos pagrindinės stipendijos nominantė šešiolikmetė Smiltė Plytnykaitė.

 

Apdovanota jau virš tūkstančio vaikų

Vien praėjusiais metais „Lietuvos Maximalistais“ pretendavo tapti daugiau nei pusė tūkstančio talentingų ir įvairiais pasiekimais pasigirti galinčių šalies mokinių, o per visą konkurso gyvavimo laiką „Maxima“ jau skyrė daugiau kaip 0,7 mln. eurų daugiau nei 1000-io Lietuvos vaikų talentams ir motyvacijai auginti.

Moksleiviai, norintys dalyvauti konkurse „Lietuvos Maximalistai“, registracijos anketą dar gali užpildyti iki rugsėjo 10 d. (imtinai) prekybos tinklo „Maxima“ interneto svetainėje:  https://www.maxima.lt/maximalistai.

Komisija, atrinkdama būsimuosius Maximalistus, vertins ne tik objektyvius moksleivių pasiekimus – pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bet ir jų motyvacinius laiškus. Juose moksleivis turėtų pagrįsti, kodėl būtent jis turėtų gauti stipendiją, pasidalinti savo pasiekimais ir ateities lūkesčiais ar svajonėmis.

Šių metų konkurso komisiją sudaro dėstytoja, ekologė Laima Česonienė, VILNIUS TECH universiteto docentė ir Strateginės partnerystės centro direktorė Milena Seržantė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro meno departamento vadovė bei muzikologė Jurgita Skiotytė-Norvaišienė, menininkė Agnė Kišonaitė, buvęs Olimpinio švietimo direkcijos direktorius, Lietuvos gimnastikos federacijos prezidentas Algimantas Gudiškis, istorikė, LRT laidos „Vardan tos“ vedėja ir Raudonojo kryžiaus organizacijos komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė, Lietuvos inovacijų centro specialistas Artūras Jakubavičius ir „Maximos“ atstovai.

 

Darbuotojų vaikams – „Maxima“ palaikymas 

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ rūpinasi ir savo darbuotojų šeimų gerove ir įvairioms papildomoms naudoms vaikus auginantiems kolegoms per metus skiria beveik ketvirtį milijono eurų.

I. Trakimaitė-Šeškuvienė pasakoja, kad pagalba vaikus auginantiems darbuotojams yra svarbi ne tik šeimos finansams, bet gali būti ir naudinga papildoma priemonė vaiko ugdymo procese. Pavyzdžiui, „Maxima“ skiria stipendijas geriausiai besimokantiems darbuotojų vaikams, siekdama įvertinti jų pastangas ir imlumą.

„Daugelį metų nuosekliai puoselėjame išties svarbią socialinių projektų kryptį – vaikų ir jaunimo švietimą. Įgyvendiname ne tik „Lietuvos Maximalistų“ projektą, bet ir specialią iniciatyvą pažangiems mūsų darbuotojų vaikams. Visi, kurie semestrus ar trimestrus baigia devintukais ir dešimtukais, gauna „Maximos“ stipendiją. Praėjusiais metais mūsų darbuotojų vaikų stipendijoms skyrėme beveik 20 tūkst. eurų“, – pasakoja I. Trakimaitė-Šeškuvienė

Be to, pirmokams ir jų lengvesnei mokslo metų pradžiai mokykloje įmonė dovanoja ir „sklandaus starto“ dovanas. Nuo kanceliarinių reikmenų, sportinių krepšių – kasmet atrenkama tai, ko darbuotojų vaikams reikia labiausiai. Rugsėjo pirmosios proga prekybos tinklas savo daugiavaikėms šeimoms įteikia ir „Maximos“ dovanų korteles.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba