Koronavirusas patvirtintas „Maximos“ sandėlio darbuotojui

2020 m. liepos 10 d.

Penktadienį, liepos 10 dieną, Vilniuje esančio „Maximos“ sandėlio darbuotojui diagnozuotas koronavirusas. Šis darbuotojas nuo liepos 6 dienos buvo saviizoliacijoje dėl nustatyto artimo kontakto su kita, COVID-19 sergančia darbuotoja. Pasireiškus simptomams, priėmimo rampos darbuotojui tyrimas atliktas liepos 9 dieną. Šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Vilniuje, Kirtimų gatvėje, esančio sandėlio darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus.

Apie nustatytą koronaviruso atvejį, laikantis visų taisyklių, informuoti ir atsakingų institucijų atstovai bei nuolat konsultuojamasi su Visuomenės sveikatos centru dėl tolesnių veiksmų.

Iki šiol dėl koronaviruso yra ištirta 260 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojų: 251 testas buvo neigiamas, 8 – teigiami. Penki jau pasveikę. Vieno atsakymo dar laukiama. Izoliuoti dėl kontakto su sergančiais COVID-19 – septyni.

„Sandėlį dezinfekavome liepos 6 dieną, vos sužinoję apie pirmąjį atvejį. Esame pasiruošę tokioms situacijoms ir elgiamės pagal su atsakingomis institucijomis suderintą veiksmų planą. Tiek „Maximos“ parduotuvių, tiek sandėlių darbuotojai privalo reguliariai dezinfekuoti rankas. Jiems suteiktos visos būtinos apsaugos priemonės. Ne rečiau nei kas dvi valandas dezinfekuojami visi liečiami paviršiai, darbuotojai tarpusavyje turi laikytis saugaus atstumo“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje, išmokas gaus dabartiniai bei naujai „Maximoje“ įsidarbinsiantys asmenys.


Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba