Kviečia susitelkti: savaitgalį įvyks kasmetinė „Maisto banko“ pavasarinė akcija

2021 m. gegužės 07 d.

Gegužės 7-8 dienomis visoje Lietuvoje vyks tradicine tapusi „Maisto banko“ akcija, kurios metu siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. „Maxima“ šį savaitgalį kviečia pirkėjus prisidėti prie kilnios akcijos, kuri vyks 130 lietuviško prekybos tinklo parduotuvių.

„Praėjusį pavasarį dėl karantino neįvykusi „Maisto banko“ akcija apsunkino pažeidžiamiausiųjų kasdienybę. Tad džiaugiuosi, kad šiemet turime galimybę susitelkti ir padėti tiems, kam to labiausiai reikia. Pastebime, kad pirkėjai vis labiau įsitraukia ir į „Maisto banko“, ir į kitas socialines akcijas. Tikiu, kad ir šįkart jie atsilieps į pagalbos prašymą“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Ši „Maisto banko“ akcija vyksta jau 30-tąjį kartą. Ji vyks 71 šalies mieste, o prie jos prisidės net 319 įvairių nevyriausybinių organizacijų. 

„Maisto banko“ akcija tapo unikaliu socialiniu reiškiniu, nes čia po viena vėliava susirenka ne tik daugiau nei trys šimtai pažeidžiamiausiais mūsų visuomenės nariais besirūpinančių organizacijų, bet ir kilniam tikslui susijungia visos Lietuvos gyventojai, kurie turi progą čia ir dabar padėti savo krašto žmonėms. Šiuo laikotarpiu pagalba stokojantiems reikalinga kaip niekada, gaunama parama maistu padeda sutaupyti lėšų kitiems būtiniausiems poreikiams: vaistams, būsto mokesčiams, mokyklinėms priemonėms. Kviečiu visus, kurie vyks į prekybos tinklus penktadienį ir šeštadienį nelikti abejingais ir paaukojant maisto produktų ar lėšų, tapti šios Lietuvą vienijančios iniciatyvos dalimi“, – kviečia „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

Penktadienį ir šeštadienį parduotuvėse „Maisto banko“ savanoriams bus galima perduoti ilgo galiojimo maisto produktų. Pirkėjų prašoma aukoti baltymais turtingo maisto: mėsos, žuvies ar analogiško augalinio maisto konservų. Taip pat akcijos metu organizacijai bus galima paaukoti 3 eurus nuskenavus specialią akcijos skrajutę.

Šios akcijos metu surinkti maisto produktai bus išskirstyti po daugiau nei 350 ne pelno siekiančių organizacijų, kurios rūpinasi įvairiomis socialiai pažeidžiamomis gyventojų grupėmis: daugiavaikėmis šeimomis, mažas pajamas gaunančiais neįgaliaisiais, senoliais, bedarbiais, vienišomis motinomis, socialinėje krizėje atsidūrusiems asmenimis.

„Maxima“ su „Maisto banku“ kartu jau 18-tus metus iš eilės. Kiekvieną mėnesį „Maisto banko“ globojamiems žmonėms prekybos tinklas skiria maisto produktų už daugiau nei 40 tūkst. eurų. Taip sunkiai gyvenančius žmones kelis kartus per savaitę pasiekia įvairūs maisto produktai: duonos gaminiai, bakalėjos prekės ir kita.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba