„Laisvės piknike“ Alytuje praūžė Lietuvos gamintojų mugė

2020 m. rugpjūčio 30 d.

Rugpjūčio 29-ąją alytiškius ir miesto svečius pradžiugino idėjų festivalis „Laisvės piknikas“. Jo metu, renginio mecenatas, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, subūrė Lietuvos gamintojus, kurie svečius pasitiko su nemokamomis lietuviškos produkcijos degustacijomis ir kitomis nuotaikingomis staigmenomis.

Šiųmetis „Laisvės piknikas“ pakvietė diskutuoti apie pokoroninę Lietuvą ir jos ateitį bei pamokas, kurios padėjo įveikti pirmąjį COVID-19 krizės etapą. Vienas tokių pavyzdžių yra iniciatyva „Išvien dėl Lietuvos“. Karantino įkarštyje, kai ėmė lėtėti šalies ekonomikos augimas, prekybos tinklas „Maxima“ sutelkė didžiuosius Lietuvos gamintojus ir bendromis pastangomis sumažino populiarių lietuviškų produktų reguliarias kainas. Tai paskatino žmones dažniau rinktis Lietuvos gamintojų produkciją, o išaugusi lietuviškos produkcijos paklausa skatino vėl intensyvinti gamybą ir leido Lietuvos gamybos įmonėms išsaugoti darbo vietas.

„Ilgalaikė ir stipri partnerystė su Lietuvos gamintojais lėmė abipusį supratimą, jog ne kas kitas, o mes – lietuviški verslai – turime padėti Lietuvai kuo greičiau atsigauti ir laikytis išvien, norint įveikti COVID-19 krizės sukeltus ekonominius sunkumus“, – prabrėžia prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Į kampaniją „Išvien dėl Lietuvos“ iš viso įsitraukė net 80 šalies gamintojų: nuo mažųjų šeimos ūkių iki didžiųjų Lietuvos maisto ir kitų pramonės šakų įmonių. Skaičiuojama, kad per daugiau nei 3 mėnesius, kol vyksta kampanija „Išvien dėl Lietuvos“ pirkėjai, palaikydami Lietuvos gamintojus ir rinkdamiesi jų atpigintą produkciją, sutaupė beveik 6 mln. eurų. Didžiąją dalį – net 60 proc. – šios sumos „Maxima“ padengė savo sąskaita.

Dainų slėnyje įsikūrusiame „Maximos“ palapinių miestelyje susibūrė dalis kampanijoje „Išvien dėl Lietuvos“ dalyvaujančių Lietuvos gamintojų. Tai – lietuviškas daržoves auginanti ir didžiausią šiltnamių kompleksą Baltijos šalyse turinti „Kietaviškių gausa“, pagardų gamybos įmonė „Daumantai LT“, lyderiaujanti kepykla šalyje „Fazer Lietuva“, mėsos perdirbimo įmonė „Samsonas“, didžiausias lietuviškos vištienos gamintojas – Vilniaus paukštynas, natūralaus mineralinio vandens „Hermis“ gamintojas, viena didžiausių žemės ūkio produktų perdirbimu užsiimančių bendrovių Lietuvoje – „Kauno grūdai“, džiovintas šaltyje (liofilizuotas) uogas tiekianti „Supergarden“, seniausias lietuviškų saldainių fabrikas „Rūta“, natūralius ir ekologiškus grūdų produktus gaminantis pasvaliečių šeimos įkurtas „Ustukių malūnas“, kosmetiką Lietuvoje gaminanti įmonė „Cosmoway“ bei automobilių priežiūros priemones gaminanti įmonė „Lesta“.

Renginio metu prekybos tinklo „Maxima“ pirkimų departamento direktorius Marius Tilmantas padėkojo kampanijos „Išvien dėl Lietuvos“ dalyviams, Lietuvos gamintojams, įteikdamas simbolinius apdovanojimus už susitelkimą visai šaliai sunkiu metu.

„Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi suprasti, kad mūsų šalies ekonominį pagrindą kuria vidaus vartojimas. Rinkdamasis lietuviškus produktus ir paslaugas, jis remia savo tėvų senatvę, savo vaikų mokslus, savo medikus, prisideda prie visos šalies gerovės. Koronaviruso pandemija sukėlė krizę, apie kurią niekas nė nebūtų galėjęs pagalvoti, ji palietė mus ir kaip visuomenės narius, ir kaip gamintoją. Tikime, kad susivieniję galime ją įveikti“, – pažymi Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų generalinis direktorius Darius Gudačiauskas.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba