„Laisvės piknikuose“ – iniciatyvos „Išvien dėl Lietuvos“ tiekėjų mugė

2020 m. rugpjūčio 19 d.

Šįmet net keturiuose miestuose vyksiančiuose „Laisvės piknikuose“ savo produkciją pristatys Lietuvos gamintojai. Taip šiais metais „Laisvės piknikų“ dalyvius sveikins kampanijai „Išvien dėl Lietuvos“ šalies gamintojus subūręs lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“. Tik kitaip nei įprastose mugėse, čia su savimi piniginės turėti nereikės – gamintojai savo produkcija „Laisvės piknikų“ dalyvius vaišins nemokamai.

„Ankstesniais metais „Laisvės piknikuose“ kvietėme žmones susipažinti su maistu ir maisto kultūra per žmonių patirtis, pasakojimus, įspūdžius. Šįkart siūlysime patiems pajausti skonį ragaujant šviežius ir kokybiškus produktus iš visos Lietuvos. Tam į mugę pakvietėme kampanijos „Išvien dėl Lietuvos“ dalyvius – mūsų šalies gamintojus. Dar pavasario pabaigoje kartu su jais sumažinome lietuviškos produkcijos kainas, kad smogus koronavirusui, vietinis verslas kuo greičiau atsigautų. Kovos su pandemija akivaizdoje iniciatyva „Išvien dėl Lietuvos“ buvo itin reikšminga ir, tikime, davė impulsą dar stipriau suktis Lietuvos ekonomikos varikliui,“ – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

„Laisvės piknikų“ organizatoriaus Andriaus Tapino teigimu, penktasis, jubiliejinis piknikas buvo planuotas nuo pat praėjusio rugsėjo, kuomet niekas net neįtarė, jog artinasi pasaulinė pandemija. Tačiau pasibaigus karantinui, organizuoti nemokamus renginius Lietuvoje, ypač turint labai nedaug laiko, tapo nemenku iššūkiu.

„Puikiai suprantu verslus, kurie šiemet atsiprašė, ir džiaugiuosi, kad jie žadėjo grįžti kitais metais, kai „Laisvės piknikas“ bus didžiausias kada nors buvęs. Tačiau ypatingiausia padėka keliauja „Laisvės piknikų“ mecenatui – jau trečius metus iš eilės mus palaikančiam lietuviškam prekybos tinklui „Maxima“, kad kai buvo tikrai sudėtinga ir visa šita graži, pozityvi idėja šiemet pakibo ant plauko, jie atėjo ir pasakė – remsim, padėsim, dalyvausim“, – teigia A. Tapinas.

Bent aštuoni Lietuvos gamintojai savo produkcija nemokamai vaišins arba ją demonstruos visuose keturiuose „Laisvės piknikuose“, tai – „Kietaviškės“, „Cosmoway“, „Daumantai“, „Fazer“, „Geld Baltic“, „Saldva“, „Samsonas“ ir „Ustukių malūnas“. Be to, kiekviename mieste bus vis kitų gamintojų – atskiruose miestuose prisijungs „Biovela-Utenos mėsa“, „Dzūkija“, „Geralda“, „Gudobelė“, „Hermis“, „Iceco žuvis“, „Vilniaus paukštynas“, „Kauno grūdai“, „Klaipėdos mėsinė“, „Lesta“, „Mantinga“, „Rokiškio sūris“, „Rūta“.

„Išvien dėl Lietuvos“ gamintojų mugėse taip pat vyks akcijos, žaidimai ir specialūs koncertai – Tauragėje ir Marijampolėje gerą nuotaiką užtikrins DJ Juokaz, o Utenoje ir Alytuje savo kūrinius atliks svajingoji Ieva Narkutė.

Renginių metu bus privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo. O iniciatyvos „Išvien dėl Lietuvos“ mugėse, degustuojant Lietuvos gamintojų naujienas, veido kaukę laikinai bus galima nusiimti, tačiau dalyvių bus prašoma dezinfekuoti rankas, laikytis kitų saugumo reikalavimų.

„Laisvės piknikų“ turas po Lietuvą vyks rugpjūčio pabaigoje: 26 d. Tauragėje, Vasaros estradoje; 27 d. Marijampolėje, Poezijos parke; 28 d. Utenoje, Utenos kultūros centre; o 29 d. Alytuje, Dainų slėnyje. Dėl riboto dalyvių skaičiaus, į Piknikus kviečiama registruotis iš anksto.


Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba