„Lietuvos Maximalistai“ pradeda gabiausių ir talentingiausių vaikų paiešką visoje Lietuvoje

2021 m. birželio 21 d.

Gerai besimokantys, iniciatyvūs, sumanūs ir talentingi 1–12 klasių moksleiviai jau gali pretenduoti į rekordinį 90 tūkst. eurų „Lietuvos Maximalistų“ stipendijų fondą 2020-2021 m. mokslo metams. „Lietuvos Maximalistai“ bus apdovanoti mokslo, meno, muzikos, sporto, visuomeniškumo, inovacijų, ekologiškumo ir pažangumo srityse.

„Jau devynioliktus metus iš eilės mes skatiname jaunuosius talentus drąsiai siekti savo svajonių, nes tikime, kad taip galime prisidėti prie gražesnės ateities kūrimo. Įvairiose srityse gabius vaikus būtina ne tik finansiškai paskatinti, bet ir įvertinti jų pastangas siekti užsibrėžtų tikslų bei puoselėti savo talentus. Džiaugiamės galėdami pagelbėti jauniesiems talentams pasiekti nuostabių rezultatų, kurie vėliau džiugina ir garsina visą Lietuvą“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Iš viso „Lietuvos Maximalistų“ stipendijoms šiemet bus skirta 90 tūkst. eurų. Programos laimėtojais tapusiems moksleiviams visus mokslo metus kiekvieną mėnesį bus skiriamos 75 arba 150 eurų dydžio stipendijos.

Konkurse kviečiami dalyvauti įvairiausių gabumų turintys vaikai, todėl stipendijas moksleiviai galės gauti net 8 skirtingose kategorijose: mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo.

Moksleiviai, norintys dalyvauti programoje „Lietuvos Maximalistai“, projekto anketą gali užpildyti iki liepos 21 d. prekybos tinklo „Maxima“ interneto svetainėje. Komisija, atrinkdama būsimuosius „Lietuvos Maximalistus“, vertina ne tik objektyvius mokslo rezultatų pasiekimus – pažymius ir konkursinius įvertinimus, bet ir moksleivių motyvacinius laiškus. Juose moksleivis turėtų pagrįsti, kodėl būtent jis turėtų tapti „Lietuvos Maximalistu“, pasidalinti savo pasiekimais ir ateities lūkesčiais ar svajonėmis.

Šių metų „Lietuvos Maximalistų“ komisiją sudaro Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro meno departamento vadovė bei muzikologė Jurgita Norvaišienė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas, Lietuvos Kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Darius Šaluga, VGTU strateginės partnerystės prodekanė ir MOSTA centro Politikos analitikė Milena Medineckienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus darbuotoja Jurgita Stulginskienė ir „Maximos“ atstovai.

Vien praėjusiais metais „Lietuvos Maximalistais“ pretendavo tapti daugiau nei pusė tūkstančio talentingų ir įvairiais pasiekimais pasigirti galinčių šalies moksleivių. Anksčiau jais yra tapę tokie žinomi ir Lietuvą garsinantys menininkai bei sportininkai kaip Giedrius Titenis, Martynas Levickis ar Evelina Sašenko.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba