Maltiečiai ir „Maxima“ kvietė sušildyti senelių širdis: Katedros aikštėje iškilo ypatinga skulptūra, pakvipo sriuba ir pyragais

2022 m. gruodžio 12 d.

Gruodžio 10 d. vilniečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami į Katedros aikštę ne tik pasigrožėti šventiniu miestu, bet ir pasidalyti savo gerumu su vargstančiais. Šeštadienį Vilniuje vyko „Maltiečių sriubos“ akciją vainikuojantis renginys, kur skurstantiems senoliams aukojantys geraširdžiai buvo vaišinami sriuba ir generalinio akcijos rėmėjo „Maxima“ medaus pyragais. Kartu visi buvo skatinami paliesti specialią skulptūrą ir ištirpdyti širdį kaustantį ledą.

Kilni maltiečių rengiama akcija vyko jau 17-ąjį kartą. Kad kiekviena, net ir simbolinė, pagalba šiemet yra kaip niekad svarbi, maltiečiai priminė ir kelionėmis po Lietuvos miestus. Žmonės buvo kviečiami prisidėti prie orios senatvės užtikrinimo tūkstančiams senjorų, o paaukojusiesiems visos akcijos metu lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ išdalijo beveik 90 kg savo konditerijos meistrų paruoštų pyragų.

Šeštadienį, pagrindinio akcijos renginio metu, Vilniaus širdyje įsikūrė sriubų miestelis, kuriame buvo vaišinama skirtingų skonių sriubomis. Šiųmetės akcijos simboliu tapo ypatinga skulptūra – širdis lede, kurią praeiviai buvo kviečiami paliesti ir savo šiluma ištirpdyti ledinius gniaužtus.

Katedros aikštėje praeivius nelikti abejingais kvietė maltiečių savanoriai, jų organizacijos generalinis sekretorius Edvinas Regelskis, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė bei lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ Rinkodaros departamento direktorė Renata Kežionienė.

„Visi jaučia infliacijos įtaką, tačiau daugeliui karštas maistas kasdien ant stalo yra savaime suprantamas dalykas. Skaudu žinoti, kad pernelyg daug senolių šią žiemą, visgi, susiduria su dilema: nusipirkti maisto, įsigyti būtinų vaistų ar apmokėti sąskaitas? Dėkojame kiekvienam, kuris atvyko ir pagal savo galimybes prisidėjo prie senjorų gerovės kūrimo. Tik mūsų bendrystė ir vieningumas padeda vyresniems žmonėms jaustis saugiai ir oriai senti“, – dėkoja R. Kežionienė.

Maltiečių ir „Maximos“ bičiulystė tęsiasi jau daugiau nei dešimtmetį. 2014 m. prekybos tinklas ėmė remti maltiečių įsteigtą Vilniaus vaikų dienos centrą. Po kelerių metų – 2017 m. – prekybos tinklas prisijungė ir prie pagalbos „Maltiečių“ globojamiems seneliams. Pernai „Maximos“ organizacijai perduotos paramos vertė siekė 20 tūkst. eurų.

„Prekybos tinklas „Maxima“ mus remia ir palaiko ilgus metus. Kiekvieną kartą jų dovanojami skanėstai „Maltiečių sriubos“ renginius padaro šventiškesnius – po sriubos žmonės jau žino, kad laukia ir desertas. Kasmet kviečiame vaišintis ir pagalvoti, ar kiekvieno senolio stalas yra sotus, ar jį kas lanko, ar pasirūpina. Ir ne tik per šventes. Maltiečiai nori visus padrąsinti veikti – pamatykite ir ištieskite pagalbos ranką vargstančiam senoliui. Mūsų savanoriai visus metus lankys senolius su sriuba, su geru žodžiu, džiugins darbais ir dėmesiu“, – sako maltiečių lėšų pritraukimo projektų vadovė Rasa Stukienė.   

„Kasmet paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ laikotarpiu skleidžiame dalijimosi gerumu dvasią, kuri keliauja per šalį suvienydama žmonių širdis dėl bendro tikslo – pagalbos vienišiems seneliams. Dėkojame visiems prisijungusiems prie šios iniciatyvos, kurių susibūrimo dėka mus dar prieš Kalėdas aplankė bendrystės ir suartėjimo dvasia. Lai ji mus lydi visus metus. Ačiū, kad jūs kartu“, – dėkoja maltiečių organizacijos generalinis sekretorius Edvinas Regelskis.

Šiuo metu maltiečiai globoja 2800 senolių 42 šalies miestuose ir miesteliuose. Maltiečiai vieniems globojamiems senoliams veža jau paruoštą maistą, kitiems pristato maisto produktų lauknešėlius. Žmonių nuolatos yra prašoma aukoti, kad maistas ir toliau galėtų pasiekti tuos, kam jo labiausiai reikia.

Parama senoliams vien maistu neapsiriboja. Savanoriai lankydami padeda apsitarnauti (keičia patalynę, skalbia, valo, tvarko), vykdo buities darbus, atneša būtiniausių higienos priemonių, gydytojų išrašytų vaistų, rūpinasi specialistų (medikų, teisininkų, buitininkų) pagalba, ligai ar negaliai užklupus aprūpina kompensacine technika, vežioja.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba