Maltiečių vaikų dienos centrai numargino daugiau nei 1000 kiaušinių

2021 m. balandžio 06 d.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ tęsia velykinę tradiciją – kiaušiniais, jų dažais bei kitomis lauktuvėmis paremdamas 16-ka „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ vaikų dienos centrų. Viso parama pasiekė daugiau kaip 400 vaikų.

„Šiemet tęsiame tradiciją padėti maltiečių dienos centrų vaikams švęsti šv. Velykas, prisiminti tradicines pasiruošimo veiklas. Mūsų įmonėje bendruomeniškumą ir socialinę atsakomybę suvokiame kaip neatsiejamą veiklos dalį, prie kurios prisidėti gali visi įmonės darbuotojai. Įprastai visus dienos centrus aplankydavo mūsų darbuotojai ir kiaušinius margindavo kartu su vaikais. Deja, šiemet, saugodami darbuotojus bei aplinkinius, šios tradicijos dalies turėjome atsisakyti“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Visoje Lietuvoje yra 16 „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ vaikų dienos centrų, kuriuose lankosi per 400 vaikų iš finansinius ir socialinius sunkumus patiriančių šeimų. Į šiuos centrus vaikai ateina po pamokų mokykloje. Čia jie nemokamai maitinami, ugdomi jų socialiniai įgūdžiai, vaikai supažindinami su bendražmogiškomis, krikščioniškomis vertybėmis. Taip pat centruose yra socialinių pedagogų, kurie konsultuoja ir padeda ne tik vaikams, bet ir visai jų šeimai.

„Puikia tradicija tapo kartu su „Maxima“ šv. Velykų proga pradžiuginti vaikus, lankančius maltiečių vaikų dienos centrus. „Maximos“ praktiškos dovanos centrams – kiaušiniai, dažai ir kitos šventinės dekoracijos – padeda tęsti ir puoselėti tautines tradicijas, ugdo vaikų kūrybiškumą. Tokios maltiečių ir „Maximos“ bendruomeniškos šv. Velykos vyks 16 vaikų dienos centrų visoje Lietuvoje“, – teigia „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ programų direktorė Rasa Stukienė.

Ji priduria, kad centruose skatinamas vaikų dėmesingumas kiekvienam bendruomenės nariui – margučius vaikai parsineš į šeimas, pradžiugins artimuosius, taip pat dalis jų bus saugiai perduota vienišiems seneliams, globos namams.

Pandemijos iššūkius įveikia kartu su verslu

„Maltos ordino pagalbos tarnyba“ ir per karantiną toliau rūpinosi vaikais, neįgaliaisiais bei vienišais seneliais. Nors pandemija pakeitė įprastą organizacijos veiklą ar privertė dalį jos pristabdyti, pagalbos ranka buvo ištiesta ir medikams, socialinės globos bei gydymo įstaigų pacientams. Tačiau savo darbų tęstinumo „Maltiečiai“ negalėtų įsivaizduoti be verslo paramos. Todėl nuo 2007-ųjų besitęsianti organizacijos draugystė su „Maxima“ šiandien dar labiau sutvirtėjo.

Pasak R. Stukienės, ši draugystė užsimezgė 2007-aisiais, kai bendrovė prisidėjo organizuojant antrąją „Maltiečių sriubą“. Savo ruožtu „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė antrina – vėliau, 2014-aisiais, pradėtas remti „Maltiečių“ įsteigtas Vilniaus vaikų dienos centras, o 2017-aisiais prisijungta prie pagalbos organizacijos globojamiems seneliams.

„Mūsų bendradarbiavimas visuomet buvo paremtas kilnumu, nuoširdžiu dėmesiu ir visokeriopa pagalba. Ne vienerius metus tęsiame gražią tradiciją prisidėti prie „Maltiečių sriubos“ akcijos ir pernai vėl tapome pagrindiniais jos rėmėjais. Suprasdami, jog pagalba pažeidžiamiesiems šiuo metu yra ypatingai svarbi bei būtina, stengiamės visapusiškai prisidėti prie organizacijos veiklos. Iš viso pernai „Maltiečiams“ perduotos paramos vertė siekia beveik 14 tūkst. eurų“, – priduria E. Dapkienė.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba