„Maxima“ būtiniausiais produktais aprūpino beveik 1000 senolių ir vaikų

2020 m. balandžio 11 d.

Visuomenei susiduriant su karantinu ir viruso  „Covid-19“ grėsme, pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms pagalba tapo dar reikalingesnė. Atsižvelgdamas į tai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ būtiniausių maisto produktų rinkinius nusiuntė kone tūkstančiui „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ globojamų senolių bei vaikų.

„Ne vienerius metus turėjome gražią tradiciją:  drauge su maltiečių dienos centrų vaikais visoje Lietuvoje kartu ruošdavomės Velykoms. Deja, šiais metais to padaryti negalime. Tačiau galime ir padedame tiems, kam šis laikotarpis sunkiausias”, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Prieš Velykas krepšeliai su reikalingiausiais maisto produktais pasiekė 525 maltiečių globojamus senolius bei 386 vaikus. Į krepšelius įėjo cukrus, pienas, saulėgrąžų aliejus, pyragas, kiaušiniai, dešrelės ir kiti produktai.

„Maltiečių“ ir „Maximos“ draugystė prasidėjo daugiau nei prieš dešimtmetį. O 2014 m. prekybos tinklas ėmė remti maltiečių įsteigtą Vilniaus vaikų dienos centrą. Po kelerių metų – 2017 m. – prekybos tinklas prisijungė ir prie pagalbos „Maltiečių“ globojamiems seneliams. Pernai „Maximos“ organizacijai perduotos paramos vertė siekė 29 tūkst. eurų.

 „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ programų direktorė Rasa Stukienė dalijasi, kad po draudimo vyresniems žmonėms eiti iš namų jie liko tiek fizinėje, tiek dvasinėje atskirtyje.

„Ilgametis mūsų draugas „Maxima“ pasirūpino, kad šios Velykos maltiečių globojamiems vaikams ir seneliams būtų ne tik sočios, bet ir šventiškos. Didįjį penktadienį prieš šventes beveik 1000 lauknešėlių pasiekė mūsų globojamus senjorus ir šeimas. Svarbiausia, kad visi globojami asmenys karantino pabaigos sulauktų saugūs, nestokotų maisto ir nesijaustų palikti likimo valiai“, – sako R. Stukienė.

Maltiečiai 40 Lietuvos miestų globoja daugiau nei 2,5 tūkst. senolių. Tai skurstantys, mažesnę ar vidutinę pensiją, kuri yra tokio pat dydžio kaip pernai nustatyta skurdo rizikos riba, gaunantys vieniši senjorai. 

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba