„Maxima“ parduotuvėse prasideda tradicinė pavasarinė „Maisto banko“ akcija

2023 m. kovo 17 d.

Siekiant padėti vargingai gyvenantiems žmonėms kovo 17-18 dienomis visoje Lietuvoje vyks tradicinė „Maisto banko“ akcija. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ maisto produktus aukoti norinčių žmonių lauks 116-oje šalies parduotuvių.

„Rinkdamiesi kasdienį savo maisto produktų krepšelį turėtume nepamiršti, kad ne visi žmonės gali sau leisti įsigyti net ir pačių pigiausių ar būtiniausių produktų. „Maisto banko“ rengiamos akcijos kasmet tampa vis sėkmingesnės: nemažai gyventojų į parduotuves ateina ne tik apsipirkti, bet ir su konkrečiu tikslu – paaukoti maisto produktų skurdžiau gyvenantiems žmonėms“, – sako Renata Kežionienė, „Maximos“ Rinkodaros departamento direktorė.

„Maisto banko“ savanoriai „Maxima“ parduotuvėse geradarių lauks penktadienį ir šeštadienį, jiems bus galima perduoti ilgo galiojimo maisto produktus. Savanoriai dalins skrajutes, ant kurių bus išvardinti patys reikalingiausi produktai: makaronai, įvairios kruopos, miltai, aliejus, cukrus, konservai ir t.t. Renkantis produktus pravartu pagalvoti, ko gali prireikti skirtingose situacijose atsidūrusiems žmonėms: senjorams, šeimoms, auginančioms įvairaus amžiaus vaikus.

Paaukoti bus galima ne tik maisto produktais. Pirkėjams „Maisto banko“ savanoriai dalins skrajutes, kurias nuskenavę kasoje jie galės papildomai prisidėti prie kilnaus tikslo ir organizacijai skirti 5 eurus.

Planuojama, jog akcijoje dalyvaus ir paramą savo globojamiems žmonėms rinks 323 nevyriausybinės organizacijos. Pirkėjai, kaip ir kasmet, kviečiami skrajutes dalijančių savanorių paklausti, kokio maisto labiausiai trūksta konkrečiai organizacijai.

„Pirmosiose „Maisto banko“ akcijose didžiausia savanorių užduotis buvo paaiškinti, ką bendrai reiškia aukoti, kodėl tai svarbu. Džiaugiamės, kad praėjus daugiau nei dvidešimčiai metų, klausimų, ar reikia ir kodėl reikia prisidėti, nebekyla. Mūsų visuomenė tapo sąmoninga, atjaučianti silpnesniuosius, palaikanti šalyje veikiančias nevyriausybines organizacijas. Tikiu, jog ir šioje akcijoje žmonės liks neabejingi. Rekordiškai augant prašančiųjų paramos skaičiams, privalome vėl suvienyti jėgas“ – sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius ir priduria, kad visai nebūtina aukoti labai daug, svarbiausia, kad šios akcijos svarbą suprastų kuo daugiau žmonių.

Praėjusį pavasarį „Maisto banko“ akcijos metu paramos maistu socialiai pažeidžiamiems šalies gyventojams surinkta už daugiau nei 156 tūkst. eurų, dar 24 tūkst. eurų žmonės paaukojo paramos skrajutėmis. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai iš viso paaukojo daugiau nei 136 tūkst. ilgo galiojimo produktų.

 

„Maisto banko“ akcija vyks kovo 17 d. (penktadienį) nuo 15:00 iki 20:00 val. ir kovo 18 d. (šeštadienį) nuo 10:00 iki 20:00 val.

Savanoriai geradarių lauks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės ir daugelyje kitų šalies miestų bei miestelių įsikūrusiuose prekybos centruose „Maxima“.

„Maxima“ su „Maisto banku“ bendradarbiauja jau 20 metų. Kiekvieną mėnesį „Maisto banko“ globojamiems žmonėms prekybos tinklas skiria maisto produktų vidutiniškai už 40-50 tūkst. eurų. Taip sunkiai gyvenančius žmones kelis kartus per savaitę pasiekia įvairūs maisto produktai: duonos gaminiai, bakalėjos prekės ir kt.

  

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba