„Maxima“ primena: naujais metais saugaus apsipirkimo taisyklės išlieka nepakitusios

2022 m. sausio 10 d.

Dar visiškai neseniai džiugiai sutikti Naujieji metai netruko priminti apie senus iššūkius: pandeminė situacija vėl blogėja, užsikrėtimų koronavirusu skaičius auga. Todėl lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai primena – laikytis saugumo reikalavimų ir saugoti save bei kitus būtina kaip ir anksčiau. Lankytis parduotuvėse, atkreipia dėmesį „Maximos“ atstovai, reikia gerai pasiruošus, suplanavus vizito laiką bei pirkinius, dėvint apsaugines veido kaukes. Ko dar derėtų nepamiršti pirkėjams?

 

Atkreipti dėmesį į laiką

Naujieji metai, kaip jau įprasta, tampa dar vienu atskaitos tašku, kai keliami nauji tikslai, pasižadėjimai sau, daugelis gyvena pokyčių nuotaikomis. Tačiau toks nusiteikimas, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė, yra labiau psichologinis, o įtempta pandeminė situacija, deja, nekinta.

„Nors tik ką pasitikome 2022-uosius, į naujus metus įžengėme su senais iššūkiais, kurie pasaulį lydi pastaruoju laikotarpiu. Todėl ir toliau privalome rūpintis savo bei aplinkinių sveikata, laikytis jau įprastų saugumo reikalavimų. Pastarieji vis dar aktualūs lankantis parduotuvėse, į kurias, pirmiausia, rekomenduojame vykti ne piko metu, kuomet lengviau išvengti kontakto su kitais. Analizuodami pirkėjų srautus matome, kad jie būna mažesni būtent tik parduotuves atidarius, iki 11 valandos, ir prieš jų uždarymą, po 20 valandos“, – pažymi E. Dapkienė.

Tačiau pašnekovė pataria ne tik planuoti vizito laiką. E. Dapkienė kartu siūlo pirkinių vykti į didesnio formato „Maximos“ parduotuves. Mat jose galima užtikrinti didesnį plotą vienam lankytojui, tokiuose prekybos centruose ir lengviau laikytis saugių atstumų. Be to, pirkėjų didesnėse parduotuvėse, kaip rodo klientų apsilankymų duomenys, įprastai yra mažiau.

„Lankytojų srautą nuolatos stengiamės sumažinti dar labiau, todėl į parduotuves raginame atvykti apsipirkti vieniems, be šeimos narių ar draugų. Verčiau drauge pasiimti pirkinių sąrašą, kurį susidaryti galima namuose, padedant artimiesiems. Reiktų apsižiūrėti, kokių maisto, buities, higienos prekių dar pakanka, o kurių jau trūksta. Tuomet apsipirkti bus galima rečiau, bet tikslingai – nesiblaškant tarp lentynų, pastebimai sumažinant apsikrėtimo koronavirusu riziką“, – kalba E. Dapkienė.

 

Saugiausia – pirkti nuo sofos

Visgi, pastebi E. Dapkienė, minėto sąrašo ir vizito į parduotuvę prireikia ne visada. Norimas prekes, anot pašnekovės, galima patogiai susidėti į virtualų pirkinių krepšelį, dar patogiau įsitaisius ant sofos namuose, o rūpintis produktų atsivežimu net nereikės. Juos pristatys paslaugūs kurjeriai.

„Teigiama pandemijos pusė yra ta, jog e. prekyba vystosi milžinišku greičiu ir dabar, turint išmanųjį telefoną ar kompiuterį, galima saugiai apsipirkti būnant namuose. Tam tereikia pasinaudoti „Barboros“ paslaugomis. Tai – patogus, greitas ir kokybiškas pageidaujamų pirkinių įsigijimo būdas, o jie ir pristatomi iki pat durų. Tačiau jei produktus norima atsiimti patiems, be kontakto su kurjeriais ar kitais klientais, verta išbandyti „Barbora Express“. Dar paskelbus pirmąjį karantiną šis tinklas išplėstas į mažesnius šalies miestus. Todėl atsiimti prekes saugiai ir be didesnės rizikos dabar gali dar daugiau Lietuvos gyventojų“, – teigia E. Dapkienė.

Vis dažniau vilniečiai, norėdami įsigyti ir maisto produktų, ir aprangos, avalynės, grožio, buities pirkinių, dairosi po gausų jų asortimentą e. parduotuvėje Trobos.lt. Praėjusių metų pradžioje virtualias duris atvėręs naujas internetinės prekybos kanalas pastebimai populiarėja, o pirmajam apsipirkimui su kodu TROBOS10 dabar taiko 10 eurų nuolaidą.

 

Reikalavimai nepakito

Apsipirkti namuose – patogu, tačiau kartais neišvengiamai tenka atvykti į parduotuvę, todėl svarbu nepamiršti būtinųjų saugumo reikalavimų. Vienas pagrindinių – prekybos centruose dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines veido kaukes. Jas „Maxima“ vis dar dalina nemokamai.

Nieko nekainuoja ir kiekvienoje parduotuvėje siūlomos vienkartinės pirštinės, kurias patariama mūvėti apsiperkant, imant produktus. Savo ruožtu vaisius, daržoves bei konditerijos gaminius raginama įsidėti ne tik su šiomis apsaugos priemonėmis, bet ir pasinaudojus šalia esančiais specialiais įrankiais. Tačiau produktų, kurių neplanuojama įsigyti, prašoma neliesti rankomis be reikalo.

Jas prieš ir po apsilankymo prekybos centruose patariama dezinfekuoti specialiai tam įrengtose stotelėse. Kartu ­– laikytis saugaus, bent 2 metrų, atstumo nuo kitų lankytojų, o norint išvengti didesnio kontakto su parduotuvių darbuotojais, rinktis savitarnos kasas.

„Pastarąsias, drauge su visais dažniausiai liečiamais paviršiais, reguliariai dezinfekuojame, taip pat vėdiname patalpas. Visi mūsų darbuotojai dėvi apsaugines veido kaukes, prie kasų įrengtos saugų atstumą išlaikyti primenančios nuorodos ir organinio stiklo pertvaros. Atsakingai rūpindamiesi savo komandos bei klientų saugumu, kviečiame laikytis visų minėtų koronaviruso prevencijos priemonių. Be to, mokant už pirkinius raginame atsiskaityti banko kortelėmis ar kitomis skaitmeninėmis mokėjimo priemonėmis. Tik taip galime tikėtis, kad galbūt šie 2022-ieji yra paskutiniai metai, kai gyvename įtemptomis pandemijos sąlygomis“, – viliasi E. Dapkienė.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba