„Maximos“ apsaugos darbuotojui Klaipėdoje nustatytas koronavirusas

2020 m. spalio 28 d.

Antradienį, spalio 27 dieną, Klaipėdoje esančios „Maxima X“ parduotuvės apsaugos darbuotojui nustatytas koronavirusas. Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau toje pačiose „Maxima X“ parduotuvėje, Taikos pr. 12A, Klaipėdoje dirbantys kolegos jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus. Parduotuvėje yra atlikta pilna dezinfekcija.

„Darbuotojas, kuriam diagnozuota COVID-19 infekcija, šiuo metu gydosi namuose. Jis artimo sąlyčio nei su pirkėjais, nei su kitais kolegomis neturėjo. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir esant poreikiui imsimės rekomenduojamų veiksmų“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Koronavirusu užsikrėtusiam „Maximos“ apsaugos darbuotojui testas dėl COVID-19 atliktas spalio 27 dieną. Paskutinįsyk darbo vietoje jis lankėsi praėjusį šeštadienį, spalio 24 dieną. Artimų kontaktų nenustatyta.

„Maxima“ parduotuvė, kur dirbo COVID-19 susirgęs darbuotojas, yra papildomai išvalyta ir atlikta pilna vidaus patalpų dezinfekcija. „Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Taip pat darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Skatiname savo darbuotojus tirtis dėl COVID-19 nustatymo profilaktikos tikslais visose savivaldybėse, kurios tik organizuoja tokius tyrimus“, – pažymi E. Dapkienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.

Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo. Nuo šiandien, spalio 28 dienos visose „Maxima“ parduotuvėse atėjusiems apsipirkti nemokamai bus suteikta vienkartinė apsauginė veido kaukė. Ši tvarka galios iki lapkričio 11 d. Savivaldybėse, kur yra įvestas karantinas, ribojamas į parduotuves įleidžiamų pirkėjų srautas.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios susirgimai COVID-19 infekcija yra diagnozuoti 41 „Maximos“ darbuotojui, iš kurių 24 darbuotojai yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 864 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 54 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba