„Maximos“ darbuotojų premijų fondas išaugęs beveik trečdaliu

2021 m. spalio 21 d.

Didžiausias šalies darbdavys, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ per devynis šių metų mėnesius savo darbuotojų skatinimui jau išmokėjo daugiau nei 12,8 mln. eurų premijų, t. y. 27 proc. daugiau nei pernai. Kiekvieną mėnesį 9 tūkst. „Maximos“ darbuotojų skiriamos skatinamosios premijos augina ir vidutinį darbo užmokestį, kuris yra padidėjęs dešimtadaliu lyginant su pernai.

Šiemet skatinamųjų premijų daugiau išmokėta visų prekybos tinklo „Maxima“ grandžių darbuotojams. Parduotuvių darbuotojų premijų fondas yra išaugęs 30 proc. ir šįmet jau perkopė 9 mln. eurų. Logistikos padalinio darbuotojams išmokėta 2,2 mln. eurų premijų – 15 proc. daugiau nei pernai. Skatinamųjų premijų 43 proc. daugiau nei pernai išmokėta maisto gamybos cechų darbuotojams, administracijos darbuotojams – 21 proc., atitinkamai 0,8 mln. eurų ir 0,6 mln. eurų.

„Motyvacinė atlygio sistema kiekvieną mėnesį mūsų darbuotojams už jų pasiektus komandinius ir individualius tikslus sudaro galimybę papildomai užsidirbti. Vertiname darbuotojų indėlį, siekiant geresnių verslo rezultatų, ir už šias jų pastangas atsilyginame“, –  pažymi prekybos tinklo „Maxima“ vadovė Jolanta Bivainytė.

Pagal „Maximos“ įgyvendinamą atlygio politiką darbuotojų darbo užmokestis susideda iš bazinio atlygio ir skatinamosios premijos, kuri vidutiniškai sudaro apie 15 proc. darbo užmokesčio.

Skatinamosios premijos yra susietos su konkrečios „Maxima“ parduotuvės ar kitų padalinių rezultatais. Taip pat „Maxima“ darbuotojams premijos skiriamos ir už individualius pasiekimus.

Rugsėjo mėnesį skatinamąsias premijas gavo 62 proc. „Maximos“ darbuotojų – šiek tiek mažiau nei ankstesniais šių metų mėnesiais, nes įsigaliojus ribojimams dėl Galimybių paso sumažėjo didžiųjų „Maxima“ parduotuvių apyvarta, kuri yra tiesiogiai susieta su darbuotojų atlyginimų priedais.

Vidutinis rugsėjo mėnesio „Maximos“ darbuotojo atlyginimas, išdirbus visą darbo laiko normą, siekė 1215 eurų ir jis yra beveik 10 proc. didesnis nei pernai rugsėjo mėnesį.

Šiemet prekybos tinkle „Maxima“ augančius atlyginimus lėmė tiek išplėsta skatinamųjų premijų skyrimo tvarka, tiek dar 2021-ųjų pradžioje papildomai 8 mln. eurų padidintas bazinių atlyginimų fondas.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu jaučiame pareigą kaip įmanoma paskatinti savo darbuotojus, kad jie jaustųsi tiek emociškai, tiek finansiškai saugūs. Nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios ėmėmės visų būtinų priemonių, kad užtikrintume savo darbuotojų saugumą ir gerovę. Saugi ir motyvuojanti darbo aplinka yra mūsų prioritetas“, – pabrėžia J. Bivainytė, „Maximos“ generalinė direktorė

Visi „Maximos“ darbuotojai yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu, taip pat susirgus ir gydantis ligoninėje nuo COVID-19 infekcijos bendrovė savo lėšomis skiria pašalpą. Darbuotojams yra numatytas platus socialinių naudų paketas bei įvairios išmokos, kurios įtvirtintos Kolektyvinėje sutartyje.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba