„Maximos“ iniciatyva darbuotojams pasiteisino – darbą pradeda antroji „Greičio valdyba“

2021 m. spalio 27 d.

Spalio 1 d. į pirmąjį posėdį rinkosi jau antroji iš lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojų sudaryta „Greičio valdyba“. „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė džiaugiasi, jog pernai įmonėje išbandytas „Greičio valdybos“ formatas itin pasiteisino: visi pirmosios kadencijos nariai sustiprino savo kompetencijas ir tęsia karjerą grupės įmonėse. Naujai atrinktas „greičio aštuonetukas“ su kolegomis – mentoriais toliau ieškos verslo iššūkių sprendimo būdų ir prisidės prie vidinių įmonės pokyčių.

Šiemet „Greičio valdybos“ atrankoje dalyvavo beveik pusantro šimto „Maximos“ darbuotojų, iš kurių 34 pateko į antrąjį etapą. Iš jų buvo atrinkti aštuoni, kurie pradeda pusmetį truksiančius darbus. Pretenduoti į šią valdybą galėjo bet kuris prekybos tinklo darbuotojas nepriklausomai nuo užimamų pareigų ir darbo vietos.

Prekybos tinklo „Maxima“ vadovės J. Bivainytės teigimu, ši vidinė iniciatyva suteikia visokeriopą naudą tiek darbuotojams, tiek įmonei. Anot jos, bendraudami su didesnę patirtį turinčiais kolegomis  – mentoriais, greitiečiai gali pagilinti žinias ir stiprinti praktinius įgūdžius, o įmonė – greičiau pamatyti galimybes kaip išspręsti svarbius prekybos tinklui klausimus.

„Praėjusių metų pavyzdys rodo, kad vykdydami tokio pobūdžio iniciatyvą auga ir tobulėja visi: mentoriai gauna vertingų įžvalgų iš kolegų, o šie – semiasi strateginio planavimo patirties ir gali įrodyti savo motyvaciją, taip atverdami sau karjeros perspektyvas. Tai neabejotinai sustiprina ir integruoja komandą, keičia organizaciją teigiama linkme, nes kuo daugiau aktyvių, naujovėms imlių žmonių gali realizuoti savo gebėjimus, tuo geriau ir pačiam verslui“, – įsitikinusi J. Bivainytė.

Pasak jos, vienas „Greičio valdybos“ tikslų – tobulinti įmonės veiklos modelį bei ieškoti anksčiau nemėgintų, novatoriškų sprendimų, kurie pagerintų tiek darbuotojų, tiek ir klientų patirtį.

„Nors naujosios komandos narių veiklos sritys itin skirtingos, tačiau tai leis į sprendžiamus klausimus pažvelgti kitokiu kampu. O pridėjus jų entuziazmą ir gebėjimą šviežiai pažvelgti į iššūkius, tikimės itin produktyvios kadencijos“, – sako J. Bivainytė.

Šių metų „Greičio valdybą“ sudaro „Maxima XX“ dydžio parduotuvių direktoriai Akvilė Tupčiauskaitė, Giedrius Sudintas ir Vaida Mickytė, parduotuvių vystymo vadybininkė Eglė Meškauskaitė, gamybos grupės vadovė Goda Ziutelytė, finansų analitikas Justinas Biskus, pirkėjų lojalumo vadybininkė Milda Šimkienė ir verslo įžvalgų analitikas Vilius Aleksynas.

Aštuoniems projekto dalyviams jo metu talkins „Maximos“ generalinė direktorė J. Bivainytė ir dar septyni mentoriai – Personalo departamento direktorė Tatsiana Ihnatovich, Pirkimų departamento direktorius Marius Tilmantas, Pardavimų departamento direktorė Edita Nomicė, IT aptarnavimo departamento direktorius Tomas Bazys, Prekybos departamento direktorius Darius Zalieckas, Regiono direktorė Kristina Jakubauskienė ir Parduotuvių formatų vystymo skyriaus vadovė Aurelija Šimkevičiūtė.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba