„Maximos“ parduotuvėse įsigydami N. Marčėnaitės iliustracijomis puoštus maišelius padėsite „SOS vaikų kaimams“

2019 m. gegužės 06 d.

Lapė, globojanti kiškį – tokia menininkės Nomedos Marčėnaitės sukurta iliustracija puošia specialius lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkinių maišelius, kuriuos pirkdami gyventojai prisidės prie paramos organizacijai „SOS vaikų kaimai“. Motinos dieną prasidėjusios ir du mėnesius vyksiančios akcijos metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijos globojamų vaikų ugdymui, užklasinei veiklai, terapiniams užsiėmimams, vaikams padedančių specialistų paslaugoms ir kitiems mažųjų poreikiams tenkinti.

Akciją tęsia po praėjusių metų sėkmės

 Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Kristina Meidė sako, jog „SOS vaikų kaimai“ atlieka didžiulį darbą, kad be tėvų augantys vaikai turėtų kuo geresnes sąlygas įgyti reikiamų įgūdžių, lavinti savo gebėjimus ir pasiruošti savarankiškam gyvenimui. Vis dėlto, K. Meidės teigimu, tam reikia ne tik organizacijos darbuotojų ir savanorių atsidavimo, bet ir finansinės paramos.

 „Deja, ne visi vaikai gali džiaugtis vaikyste be rūpesčių, tačiau visi nusipelno turėti sąlygas užaugti savimi pasitikinčiais visuomenės nariais. Tam reikalinga mūsų visų parama. Po didelio visuomenės dėmesio sulaukusios pernykštės akcijos šiemet drauge su „SOS vaikų kaimais“ ir Nomeda Marčėnaite ją kartojame. Tikiu, kad ir šiais metais kiškį globojanti lapė paskatins gyventojus ištiesti pagalbos ranką likimo nuskriaustiems vaikams“, – sako K. Meidė.

 „Maximos“ parduotuvėse įsigydami pirkinių maišelius su Nomedos Marčėnaitės kurtomis iliustracijomis praėjusiais metais per šešias savaites pirkėjai vaikams iš viso paaukojo daugiau nei 28 tūkst. eurų. Už šias lėšas reikiama pagalba buvo suteikta keturiolikai „SOS vaikų kaimų“ vaikų, kurie iki šiol kartą arba du per savaitę lankosi pas jiems padedančius specialistus, dalyvauja specialiuose užsiėmimuose.

Į pagalbą vaikams – terapinis šuo

Devynmetė Simona – viena iš šių vaikų. Prieš kelerius metus į SOS vaikų kaimą patekusi mergaitė turėjo didelių psichologinių traumų ir negebėjo reikšti emocijų. Mergaitė buvo labai uždara, ilgą laiką galėjo prabūti kambaryje su niekuo nebendraudama. Tiek SOS mama, tiek kiti psichologai bandė mergaitei padėti, tačiau pirmus metus tai sunkiai sekėsi. Iki tol, kol mergaitė pradėjo lankyti kaniterapijos užsiėmimus.

Kaniterapijos užsiėmimuose į pagalbą pasitelkiamas šuo, išlaikęs terapinio šuns egzaminą ir turintis specialų pažymėjimą. Šuo tokioje terapijoje atlieka tarsi tarpininko vaidmenį. Dažnai tai, ko vaikas nedrįsta pasakyti suaugusiajam, įvairiomis formomis atskleidžia terapiniam šuniui – pavyzdžiui, jam piešdamas ar rašydamas laiškus. Tokiu būdu specialistams pavyksta pamatyti vidinį vaiko pasaulį ir mažajam padėti.

Simonai kaniterapijos užsiėmimai, kuriuos lankyti galimybę suteikė „Maximos“ pirkėjai įsigiję akcijos maišelius rudenį vykusios akcijos metu, padėjo išmokti reikšti emocijas, pradėti pasitikėti suaugusiaisiais, atsiverti aplinkiniams. Dabar mergaitė ir pati namuose augina iš globos namų paimtą šuniuką, juo rūpinasi, o jos gyvenimas dėl to tapo aktyvesnis. Mergaitė kaniterapijos užsiėmimus lanko kartą per savaitę, taip pat bendrauja su psichoterapeutu.

Paramos reikia tūkstančiui vaikų

„SOS vaikų kaimų“ Lietuvos draugijos direktorė Liudovika Pakalkaitė sako, kad vienam vaikui skirtas užsiėmimas ar specialisto konsultacija kainuoja 30 eurų, todėl norint visiems vaikams suteikti nuolatinę pagalbą reikia išties nemažai lėšų.

„Pagalbos reikia tūkstančiui vaikų, tad lėšų poreikis per metus siekia apie 3 mln. eurų. Ir nors visuomenė tampa vis jautresnė bei atsakingesnė, o prie paramos prisideda vis daugiau verslų, itin svarbus yra tokios veiklos tęstinumas. Juk siekiant ugdyti vaikus, padėti jiems užaugti, neužtenka vienos pamokėlės ar užsiėmimo per metus – reikia nuolatinio dėmesio ir pastangų. Dėl to džiugu, kad prie akcijos jau antrus metus padovanodama savo iliustracijas prisideda Nomeda Marčėnaitė, o ilgametis mūsų fondo rėmėjas – lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ – ir vėl geranoriškai dalyvauja šiame projekte“, – sako L. Pakalkaitė.

Svarbus visos visuomenės rūpestis

L. Pakalkaitė viliasi, kad originalios iliustracijos ant pirkinių maišelių gyventojams primins šios akcijos tikslą ir prasmę. Ant „SOS vaikų kaimų“ Lietuvos draugijos direktorės, kiškį prie savęs glaudžianti lapė simbolizuoja rūpestį visais vaikais – nesvarbu, kokia jų gyvenimo istorija. Tai priminimas ir įrodymas, kad be kiškienės likusiu mažuoju kiškiu yra pasirengę pasirūpinti kiti miško gyventojai.

„Kiekvienas vaikas turi skirtingų poreikių, todėl surinktos lėšos bus naudojamos įvairioms veikloms: sporto būreliams, dailės terapijai, terapijai su gyvūnais, logopedo paslaugoms ir kitiems ugdymo užsiėmimams apmokėti. Jie globojamiems vaikams labai svarbūs, nes padeda ugdyti savivertę ir pasitikėjimą savimi, socialinius įgūdžius, leidžia užtikrinti psichologinę mažųjų sveikatą. Visa tai būtina, kad užaugę šie vaikai savarankiškai kurtų savo ateitį ir galėtų gyventi visavertį gyvenimą“, – pabrėžia L. Pakalkaitė.

Pirkinių maišelius su N. Marčėnaitės kurtomis iliustracijomis gyventojai gali įsigyti „Maximos“ parduotuvėse visoje Lietuvoje.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba