„Maximos“ pirkėjai buvo dosnūs: „Maisto bankui“ paaukota arti 100 tūkst. maisto produktų

2023 m. kovo 21 d.

Penktadienį ir šeštadienį visoje Lietuvoje vykusios tradicinės „Maisto banko“ akcijos metu nepasiturintiems žmonėms lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai paaukojo beveik 100 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos priemonių. Bendra paaukotų prekių ir piniginės paramos vertė siekia 166 tūkst. eurų.

„Savaitgalis, kai drauge su „Maisto banku“ mūsų parduotuvėse organizuojame labdaros akciją – visuomet ypatingas. Kai ir mes, ir mūsų lankytojai jaučiame bendrystę, prisidėdami prie kilnaus tikslo, prisimindami, kaip svarbu pasirūpinti stokojančiais ir susivienyti kuriant tvirtą, atvirą, supratingą visuomenę. Kiekvieno indėlis šioje akcijoje kažkam yra galimybė išgyventi, pamaitinti šeimą“, – kalba Renata Kežionienė, „Maximos“ Rinkodaros departamento direktorė.

Tradicinė „Maisto banko“ akcija penktadienį ir šeštadienį vyko 116-oje „Maximos“ parduotuvių. Jos metu „Maisto banko“ savanoriams buvo galima perduoti maisto produktų, higienos reikmenų, kurie bus išdalinti tiems, kam jų labiausiai reikia: mažas pajamas gaunantiems asmenims ar šeimoms, netekusiems darbo, neįgaliems ar pagyvenusiems žmonėms, karo pabėgėliams ir kt.

Prekybos tinkle „Maxima“ pirkėjai dosniai aukojo įvairius ilgo galiojimo maisto produktus, higienos prekes: makaronus, kruopas, aliejų, mėsos ir daržovių konservus, miltus. Pirkėjai išgirdo ir prašymą nepasiturintiems nupirkti kiek brangesnių, retai ant jų stalo atsirandančių, produktų, pavyzdžiui, kavos, arbatos, sausainių, šokolado. 

Pagelbėti nepritekliuje gyvenantiems žmonėms buvo galima ne tik perkant maistą, bet ir pinigais – nuskenavus savanorių dalintas skrajutes ir tokiu būdu skiriant 5 eurus. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 16 tūkst. eurų.

Aktyviausiai akcijoje dalyvavo didžiųjų šalies miestų „Maxima“ parduotuvių lankytojai, taip pat išskirtinai aktyviai įsitraukė Marijampolės, Palangos bei Utenos gyventojai. Tačiau žmonės „Maisto banko“ savanoriams maistą aukojo visoje šalyje.

„Labai džiugina, kad tikrų geradarių yra ir tose savivaldybėse, kuriose pragyvenimo lygis kiek žemesnis nei sostinėje ar kituose didžiuosiuose miestuose. Kiekvienas akcijos dalyvis prisidėjo, kiek galėjo – juk šios akcijos esmė yra atjauta silpnesniems ir susitelkimas“, – pastebi R. Kežionienė.

Netrukus visi paaukoti produktai bus paskirstyti 323 įvairiausioms ne pelno siekiančioms organizacijoms, besirūpinančioms vargingai gyvenančiais žmonėmis. 

„Maxima“ su „Maisto banku“ bendradarbiauja jau 20 metų. Kiekvieną mėnesį „Maisto banko“ globojamiems žmonėms prekybos tinklas skiria maisto produktų vidutiniškai už 40-50 tūkst. eurų. Taip sunkiai gyvenančius žmones kelis kartus per savaitę pasiekia įvairūs maisto produktai: duonos gaminiai, bakalėjos prekės ir kt.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba