„Maximos“ pirkėjai išgirdo pagalbos prašymą – per dvi dienas paaukojo daugiau nei 100 tūkst. maisto produktų

2022 m. spalio 18 d.

Penktadienį ir šeštadienį visoje Lietuvoje vyko tradicinė „Maisto banko“ labdaros ir paramos fondo maisto rinkimo akcija, kurios metu kviesta maistu paremti nepasiturinčius. Aktyviai lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse aukoję žmonės vargstantiems skyrė 104 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos priemonių, kurių bendra vertė siekė beveik 145 tūkst. eurų.

„Kaskart dalyvaudami akcijoje didžiuojamės savo pirkėjais, kurie nelieka abejingi tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Suprantame, kad dabartinė situacija finansinių iššūkių atnešė nemažai daliai žmonių, tad esame be galo dėkingi kiekvienam, kuris pasidalijo maistu ir reikalingomis higienos priemonėmis su vargstančiais. Tokios akcijos dabar kritiškai svarbios – jos ne tik padeda maisto ant pažeidžiamų žmonių stalo, bet ir stiprina mūsų visų vienybę“, – sako „Maximos“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovė Ernesta Dapkienė.

Kilni akcija penktadienį ir šeštadienį vyko 122 „Maximos“ parduotuvėse visoje šalyje. Jos metu „Maisto banko“ savanoriams buvo galima perduoti maisto produktų, higienos reikmenų kurie bus išdalinti tiems, kam jų labiausiai reikia: mažas pajamas gaunančioms šeimoms ir asmenims, darbo netekusiems, neįgaliems ar pagyvenusiems žmonėms, benamiams, karo pabėgėliams ir kt.

Geradariai daugiausiai aukojo ilgo galiojimo maisto produktų: makaronų, kruopų, aliejaus, cukraus, arbatos, ryžių, miltų, konservų (žuvies, mėsos, daržovių), sausų pusryčių, sultinio, uogienių ir kt.

Žmonės taip pat atsiliepė į prašymą aukoti ir tų produktų, kurie skurdžiau gyvenantiems yra tapę prabangos prekėmis: kavos, sausainių, šokolado.

Kartu su maisto produktais „Maxima“ parduotuvėse žmonės skurstantiems skyrė ir higienos priemonių už daugiau nei tūkstantį eurų.

Aktyviausiai akcijoje dalyvavo didžiųjų Vilniaus, Kauno ir Šiaulių „Maxima“ parduotuvių lankytojai, tačiau žmonės „Maisto banko“ savanoriams maistą nešė visoje šalyje – nuo Anykščių iki Žiežmarių.

„Natūralu, kad daugiausiai produktų sulaukta parduotuvėje, kur yra ir didžiausias lankytojų srautas – Vilniaus „Akropolyje“. Bet paaukotų prekių kiekį apsprendžia ne tik parduotuvės dydis. Pavyzdžiui, maloniai džiugino šilainiškiai, kurie Šarkuvos gatvėje esančioje gerokai mažesnėje „Maximoje“ paaukojo kone tiek pat maisto produktų. Lenkiame galvą ir prieš Ringaudų gyventojus, kur vos šešiems parduotuvėje dirbusiems savanoriams paaukota daugiau nei 1,1 tūkst. produktų“, – dėkoja E. Dapkienė.

Akcijos metu surinkti maisto produktai ir higienos reikmenys bus išskirstyti po 330 ne pelno siekiančių organizacijų, kurios pasirūpins, kad jie pasiektų vargstančius.

„Maxima“ su „Maisto banku“ bendradarbiauja jau 19 metų. Kiekvieną mėnesį „Maisto banko“ globojamiems žmonėms prekybos tinklas skiria maisto produktų vidutiniškai už 40-50 tūkst. eurų. Taip sunkiai gyvenančius žmones kelis kartus per savaitę pasiekia įvairūs maisto produktai: duonos gaminiai, bakalėjos prekės ir kt.


Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba