Meškučių dirbtuvės vienija kilniam šv. Kalėdų tikslui: mažieji kurs išskirtines dovanas vienišiems senoliams

2021 m. gruodžio 06 d.

Po jaukų ir mielą, rankų darbo, kalėdinį meškutį vienišam senoliui. Tokią dovaną artėjančių šv. Kalėdų proga šalies senjorams ruošia lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ drauge su ne pelno siekiančiomis organizacijomis „SOS vaikų kaimai“ ir „Maltiečiai“ bei prie akcijos prisijungti kviečiamais vaikų darželiais. Mažieji meškučius specialiose dirbtuvėse pradės gaminti gruodžio 6-ąją ir kūrybinius darbus tęs keletą savaičių. Tuomet, prieš pat šv. Kalėdas, vaikų šedevrai, kartu su šventiniu maisto rinkiniu, bus padovanoti vienišiems senoliams ir taip taps šilumos, rūpesčio bei dėmesio vieni kitiems simboliu.

Skirtingas kartas vienijančios dirbtuvės

Šv. Kalėdas kurti kartu ir šventinio stebuklo laukimui sujungti skirtingų kartų žmones. Paskelbęs tokią kilnią misiją, sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė, prekybos tinklas šiemet pradėjo pasiruošimą gražiausioms metų šventėms. Kartu su ja ekranus išvydo ir kalėdinė reklama, kurios pagrindiniu herojumi tapo parduotuvėje rastas žaislinis meškutis.

„Šiemet kalėdinėje kampanijoje vaizduojamas žaislinis meškutis mūsų akyse įgavo kur kas gilesnę prasmę. Jis – gerumo, rūpesčio ir dėmesio vieni kitais simbolis. Pastarieji metai tapo tikru iššūkiu siekiant išsaugoti artimą ryšį. Todėl mūsų iniciatyvos tikslas – sustiprinti šią ypatingą skirtingų kartų giją bei pasirūpinti vieni kitais. Tikime, kad vaikai noriai jungsis prie „Meškučių dirbtuvių“ bei pasidalins ne tik rūpestingais rankų darbo meškučiais, bet ir į kiekvieno senolio namus bei širdis atneš vaikiško gerumo“, – pasakoja J. Bivainytė.

Maltiečių vaikų dienos centrams visoje Lietuvoje bus išsiųsti meškučių darymo rinkiniai – trafaretai ir priemonės dekorui. Taip pat kūrybinės meškučių dirbtuvės vyks ir „SOS vaikų kaimų“ organizacijos dienos centre. Čia meškučių gamybai vaikai naudos skirtingas medžiagas, įvairias technikas, o mažiesiems talkins ypatingas svečias – dailininkė, keramikė, televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Taip pat prie gerumo inciatyvos bus skatinami prisijungti ir visos Lietuvos darželinukai ir pradinukai.

„Džiaugiamės, kad prie meškučių dirbtuvių prisijungs ir mūsų globojami vaikai iš Vilniaus dienos centro. Paklausus šių vaikų, kas jiems yra Kalėdos, galima matyti, kad jie vis dar tiki stebuklais, o jų širdys – kupinos meilės ir rūpesčio. Todėl labai vertiname šią iniciatyvą, skatinančią vaikus dalintis meile su kitais. Šios iniciatyvos dėka dar kartą drauge įsitikinsime, kad rūpintis galima ne tik savimi, bet ir kitu. Tikime, kad šių dirbtuvių metu vaikai nors laikinai galės pamiršti sunkumus ir dar kartą patikėti Kalėdų stebuklais“, – džiaugiasi „SOS vaikų kaimų“ atstovė Indrė Čepulytė.

Pajėgos – trišalės

Ši kalėdinė „Maximos“ ir „SOS vaikų kaimų“ iniciatyva yra tik vienas iš daugelio nuolatinės bei ilgametės partnerystės projektų. Bendrovė organizacijos gimtadienio proga globojamiems vaikams yra dovanojusi renginį, vaišes bei pramogas.

Jiems „Maximos“ pirkėjai gali paaukoti ir atsiskaitydami kasose. Taip „SOS vaikų kaimams“ per pastaruosius penkerius metus parduotuvių lankytojų gerumo dėka padėta surinkti apie 140 tūkst. eurų. Visgi, pastebi J. Bivainytė, ši kalėdinė meškučių kūrimo iniciatyva skiriasi nuo kitų projektų.

„Vykdydami ją, suvienijome trišales pajėgas. Prie iniciatyvos prisijungė ir „SOS vaikų kaimų“ mažieji, ir „Maltos ordino pagalbos tarnyba“. Artėjant gražiausioms metų šventėms Maltiečių globojamiems senoliams pernai mūsų administracijos darbuotojai paaukojo savo kalėdines dovanas, senjorus kartu pasiekė šventiniai maisto rinkiniai. Šiemet pastarieji jiems taip pat bus įteikti, o drauge pradžiuginsime ir vaikų sukurtais meškučiais. Tokios dovanos taps rūpesčio, šilumos ir dėmesio vieni kitiems išraiška, kuri, tikimės, sustiprins stebuklingų ir jaukių šv. Kalėdų laukimą“, – šypsosi J. Bivainytė.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba