Paaiškėjo „Maxima“ programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojai

2019 m. gegužės 13 d.

Po ekspertų komisijos vertinimo ir balsavimo internete paaiškėjo devynios su šveitimu ir mokymusi visą gyvenimą susijusios bendruomenių iniciatyvos, kurių įgyvendinimui lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skirs 80 tūkst. eurų. Penktus metus vykdomos programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojai atrinkti iš 94 pateiktų paraiškų. Paramos fondą šiemet pasidalins bendruomenės iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Skuodo, Rokiškio miestų ir rajonų.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Kristina Meidė sako, kad visi laimėję projektai turi potencialą prisidėti prie bendruomenių stiprinimo, jos narių švietimo, geresnių galimybių tobulėti, integracijos bei socialinės atskirties mažinimo.

„Šiemet „Mes – bendruomenė“ programa sulaukė rekordinio skaičiaus paraiškų, iš kurių didžioji dalis – tikrai prasmingos ir įdomios idėjos. Kartu su kompetentingais ekspertais iš pateiktų projektų siekėme atrinkti tuos, kurie turi didžiausias galimybes prisidėti prie teigiamų pokyčių, sukurti realias savišvietos ir mokymosi galimybes, suteikti naudą bendruomenių nariams iš skirtingų socialinių grupių“, – sako K. Meidė.

Vietoje iš pradžių numatytų aštuonių projektų finansavimo, buvo išrinkti devyni laimėtojai, nes aštuntą ir devintą vietas užėmę projektai surinko vienodą balų skaičių, o paramos fondo lėšų užteko visų devynių projektų finansavimui.

Lėšos – inovatyvioms mokymosi platformos

Šių metų „Mes – bendruomenė“ programos lėšos padės sukurti sporto aikštyną Melkio mokyklos Vilniaus rajone vaikams, tėvams ir aplinkinių gyvenviečių žmonėms, taip pat leis įrengti išmaniąją STEAM užsiėmimų erdvę Rokiškyje, kuri padės ugdyti kūrybingą ir inovatyvią bendruomenę. Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centre besilankantiems įvairių socialinių grupių vaikams finansavimas suteiks galimybę pažinti virtualius žaidimus ir konstruoti lego robotus, didins jų užimtumą ir užklasinės veiklos galimybes. Vilniuje įsikūręs paramos vaikams centras sieks padėti tėvams ir vaikams rasti bendrą kalbą bei suteiks žinių, kaip elgtis įtemptose situacijose bei išvengti tarpusavio nesutarimų.

Tarp laimėjusių projektų ir Všį „Smėlio pilys“ iniciatyva vystyti inovatyvių ugdymo metodų centrą „Remida“. Jame įsitraukiant bendruomenės nariams organizuojamos parodos ir kūrybinės dirbtuvės, kurių tikslas prisidėti prie aplinkosaugos gerinimo, suteikti vertę nenaudojamiems daiktams ir ugdyti vaikų bei suaugusiųjų sąmoningumą, pagarbą aplinkai, daiktams ir žmonėms. Tuo metu Skuodo savišvietos klubas „Mes – bendruomenė“ programos lėšas panaudos kurdamas geresnes mokymosi visą gyvenimą galimybes Skuodo gyventojams.

Kauno rajone veikiantis Akademijos bendruomenės centras programos lėšas panaudos modernios daugiafunkcinės pavėsinės statyboms. Ši pavėsinė taps vieta bendruomenės susibūrimams, edukaciniams užsiėmimams, kūrybinėms dirbtuvėms, kino filmų peržiūroms. Šiaulių rajono Aukštelkės bendruomenė įrengs laisvos edukacijos erdves šiuo metu veikiančiame daugiafunkciniame bendruomenės centre, o Všį „Amici Art“ įtraukdama mokytojus, mokslininkus, inovacijų kūrėjus ir verslininkus sieks sukurti unikalią terpę Kauno miesto moksleivių švietimui. 
 
Bendruomenės demonstruoja brandą

Bendruomenių pateiktas paraiškas vertinęs ekspertas Mykolas Lepeška taip pat pažymi, kad bendruomenės pateikė daug gerų paraiškų, kurioms iki laimėtojų devintuko pritrūko išties nedaug.

„Matosi, kad projektus pateikusios bendruomenės suvokia edukacijos, užimtumo ir mokymosi visą gyvenimą svarbą, turi idėjų, kaip šiuos procesus paskatinti, sukurti reikiamas platformas bendruomenės narių įtraukimui. Projektai yra realistiški, turintys konkrečius tikslus ir racionalų finansavimo poreikį. Tai rodo bendruomenių brandą, siekį įgyvendinti projektus savo narių ir visos visuomenės labui“, –  sako M. Lepeška.

Vertinant projektus iš beveik šimto pateiktų paraiškų buvo atrinkta 15, patekusių į trumpąjį sąrašą. Iš jo nepriklausomi ekspertai, vertintojų komisija ir internetu balsuojantys gyventojai išrinko 9 laimėtojus. Svarbiausi kriterijai išrenkant laimėtojus buvo projektų ambicingumas ir poveikis bendruomenei, ilgaamžiškumas, galimybės įtraukti skirtingas visuomenės grupes, išskirtinumas ir galimybės siūlomą modelį pritaikyti kitose bendruomenėse.

Laimėjusios bendruomenės bus apdovanotos gegužės 31 d. vyksiančiame renginyje. Visi į trumpąjį sąrašą patekę paraiškų teikėjai taip pat bus kviečiami dalyvauti specialiuose mokymuose ir kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu bendruomenės galės gauti naudingos informacijos, padėsiančios projektus sėkmingai įgyvendinti ir viešinti.

Kiekvienas iš laimėjusių projektų gaus iki 10 tūkst. eurų siekiančią paramą. „Mes – bendruomenė“ programos lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. projekto vertės.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba