Pirmoji šalies ponia: Svarbi kiekvieno ankstuko gyvybė

2021 m. kovo 02 d.

Pirmas neišnešiotiems naujagimiams skirtas paramos projektas Lietuvoje „Ankstukai“ 8-uosius veiklos metus ir pavasario paramos akciją pradeda su augančia bendruomene bei pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės palaikymu. Nors Lietuva – viena Europos ir pasaulio lyderių neišnešiotų naujagimių medicininės priežiūros srityje, kovą už gyvybę šalyje kasmet vis dar pralaimi beveik kas antras kūdikis, gimęs mažesnio nei 1 kg svorio. „Ankstukai“ intensyviai veikia, kad akcijos metu surinkta parama, skiriama dalis gyventojų pajamų mokesčių padėtų išgelbėti kuo daugiau mažiausiųjų gyvybių.
 
Pasak pirmosios šalies ponios D. Nausėdienės, bendruomeniškumas ir nuoširdus silpnesnio palaikymas turėtų būti visų mūsų tikslas. Nors indėlis bei galimybės paremti labai skirtingos, tačiau net ir mažiausias palaikymo ženklas už gyvybę kovojantiems mažyliams bei jų šeimoms yra itin svarbus patvirtinimas, kad sunkioje kovoje jie ne vieni.

„Kiekvienas Lietuvos kūdikis, nesvarbu, ar gimęs sostinėje, ar nedideliame kaimelyje, yra svarbus, todėl mūsų gebėjimas užtikrinti sveiką ir laimingą kūdikystę bei vaikystę yra be galo atsakingas uždavinys. Patiems mažiausiems Lietuvos kūdikiams priežiūros ir medikų bei tėvelių rūpesčio reikia dar daugiau, o suteikiant pagalbą kiekviena minutė gali būti lemiama. Mūsų parama gali padėti išgelbėti dešimtis gyvybių, todėl kiekvieno atjauta ir palaikymas ankstukams šioje nepailstamoje kovoje yra neįkainojami“, – sako paramos projekto „Ankstukai“ globėja Diana Nausėdienė.

Pasak neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ ir paramos projekto „Ankstukai“ vadovės Astos Speičytės-Radzevičienės, ilgametės projekto veiklos padėjo atpažinti didžiausius, atsikartojančius iššūkius, su kuriais susiduria anksčiau gimę kūdikiai bei jų šeimos, o įgyta patirtis padeda kryptingai teikti pagalbą, kad  mažiausiųjų kova už gyvybę pamažu taptų bent šiek tiek lengvesnė.

„Per septynerius metus Lietuvos žmonių gerumo dėka neonatologijos skyrius ligoninėse visoje Lietuvoje pasiekė gyvybiškai svarbi medicinos įranga, sukurtos emocinės bei psichologinės pagalbos platformos, pirmosiomis dienomis netikėtai anksčiau laiko gimusio kūdikio tėvams gelbsti specialūs šeimoms įteikiami „Ankstuko šeimos kraiteliai“. Nors nukeliavome toli, o profesionalūs medikai Lietuvoje daro stebuklus, tačiau kasmet kovą vis dar pralaimi dešimtys ankstukų. Privalome susitelkę toliau siekti paties svarbiausio tikslo – palaikyti silpniausius jų gyvenimo kovoje ir išgelbėti kuo daugiau ankstukų gyvybių.“, – sako A. Speičytė-Radzevičienė.

Šiais metais paramos projekto „Ankstukai“ metu surinktos lėšos bus skiriamos ankstukų medicininei ir jų šeimų psichologinei pagalbai užtikrinti: 30 tūkst. Eur kainuojančiam inovatyviam neišnešiotų naujagimių inkubatoriui įsigyti, „Ankstukų“ pagalbos linijos veiklai, kanuojančiai 15 tūkst. Eur per metus, 60 tūkst. Eur per metus kainuojantiems būtinosios pagalbos „Ankstukų kraiteliams“, nuo skausmo trapius ankstukus saugantiems specialiems beskausmiams medicininiams pleistrams įsigyti. Daugiau apie paramos poreikius: https://www.ankstukai.lt/kas-mes.

„Džiaugiamės, kad pavasarį tradiciškai pradedame su šia prasminga paramos akcija. Nors dalis mūsų turbūt net neįsivaizduojame, kokie maži ir trapūs yra anksčiau laiko gimę kūdikiai, tačiau juos palaikyti gali kiekvienas. Kovo – Birželio mėnesiais pirkdami „Ankstukų“ akcijos ženklu pažymėtas prekes mūsų parduotuvėse arba aukodami į specialias akcijos dėžutes, kurias rasite prie kasų, prisidėsite prie didelės ir jautrios „Ankstukų“ bičiulių bendruomenės bei padėsite Lietuvos mažiausiems stipriau kibtis į kiekvieną naują gyvenimo dieną“, – sako tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Visos paramos akcijos metu ankstukus palaikyti taip pat galima, skiriant dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM), aukojant www.ankstukai.lt/aukoti bei pavedimu. Daugiau informacijos apie projektą: www.ankstukai.lt.

Kontaktai: Asta Speičytė-Radzevičienė, asta@neisnesiotukas.lt, 8 615 57028.

Pagalba