Praėjusių metų „Lietuvos Maximalistai“ ragina nepraleisti progos: prasideda registracija – stipendijų fonde 110 tūkst. eurų

2023 m. rugpjūčio 01 d.

Prekybos tinklas „Maxima“ 21-ą kartą pradeda registraciją stipendijoms – jas skirs kūrybingiems, talentingiems ir gerai besimokantiems 1-12 klasių mokiniams visiems artėjantiems mokslo metams. Šiemet „Lietuvos Maximalistų“ stipendijų fondas sieks net 110 tūkst. eurų, o jis bus skirtas gabiausiems moksleiviams 8 kategorijose: mokslo, meno, muzikos, sporto, visuomeniškumo, inovacijų, ekologiškumo ir pažangumo srityse.

 

Konkurso laimėtojais tapusiems moksleiviams visus mokslo metus kiekvieną mėnesį bus skiriamos 100 arba 200 eurų dydžio stipendijos. „Praėjusiais metais prekybos tinklas turėjo didžiausią iki tol „Lietuvos Maximalistų“ stipendijų fondą – 100 tūkst. eurų, kuris atiteko 114-ai šalies gabių ir talentingų moksleivių. Šiais metais konkursui vykstant 21 kartą, neketiname sustoti ir fondą padidinome iki 110 tūkst. eurų. Tiek šio konkurso ilgaamžiškumas, tiek kasmet gaunamas paraiškų skaičius įrodo iniciatyvos vertę ir svarbą Lietuvos moksleiviams. Siekiame motyvuoti talentingus ir gabius mokinius bei skatinti juos siekti dar daugiau“, – sako Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė.

 

Stipendijas panaudojo savo talentų augimui

Praėjusiais metais konkursą muzikos srityje laimėjusi septyniolikmetė Liepa Jurgutavičiūtė atvirauja, kad dalyvauti šiame projekte paskatino noras dalintis muzika ir nuolatos išbandyti save.

„Kelias į sėkmę yra kupinas nusivylimų, todėl sėkmės istorija yra rezultatas, kurį pasiekiame pasišvęsdami savo profesijai ir įdėdami labai daug darbo. Didelę mano įkvėpimo dalį sudaro įvairūs muzikantai su kuriais turėjau progos pabendrauti ar išgirsti, pasidalinti mintimis apie muziką, tačiau įkvėpimo tobulėti semiuosi iš visko: paragautų patiekalų, aplankytų vietovių, pamatytų filmų ar perskaitytų knygų“, – dalijasi praėjusių metų „Lietuvos Maximalistų“ laimėtoja.

L. Jurgutavičiūtė laimėtą stipendiją panaudojo įvairiems konkursams ir meistriškumo pamokoms: „Siekiu nuolatos tobulinti savo muzikinį išsilavinimą. Šią vasarą turėjau progą sudalyvauti vasaros akademijoje „Youth Classics SIMA“, vykusioje Šveicarijoje į kurią suvažiavo dalyviai iš 25-ių viso pasaulio šalių. Paaiškėjo, kad aš buvau pirmoji ten dalyvavusi lietuvė“.

Inovacijų kategorijoje pagrindinį prizą laimėjusį penkiolikmetį Igną Cimnolonską konkurse paskatino dalyvauti mokytojai.

„Mano pirmoji pažintis su robotika įvyko antroje klasėje, jau tada itin mėgau konstruoti ir programuoti „Lego“ robotus. Matydama mano susidomėjimą mokytoja duodavo vis sudėtingesnes užduotis ir tai dar labiau motyvavo. Vėliau pradėjau mokytis 3D projektavimo, elektros grandinių jungimo, programavimo, bandžiau kurti savo robotus, dalyvauti konkursuose ir varžybose. Turiu itin didelį artimųjų ir mokytojų palaikymą ir tai skatina tobulėti. Mano sėkmė – tai nuoseklus darbas neskaičiuojant nei laiko, nei jėgų“, – pasakoja jaunuolis.

I. Cimolonskas Maximalisto stipendiją investavo į drono dalis, hobius ir projektus, su kuriais sieks dar geresnių rezultatų.

Sporto kategorijoje pagrindinę stipendiją laimėjusi šešiolikmetė Smiltė Plytnykaitė dalijasi, kad ją konkurse paskatino dalyvauti mama: „Nuo mažens buvau aktyvi ir sportiška, tačiau plaukimas man sekėsi geriausiai. Siekti gerų rezultatų šioje sporto šakoje mane įkvepia mano treneriai, šeima ir draugai sportininkai. Džiaugiuosi, jog dalyvavau šiame konkurse, laimėjimą panaudojau atsistatymui po varžybų – masažams ir poilsiui. Kviečiu nepraleisti progos dalyvauti ir kitus, nes gauti įvertinimą už savo pasiekimus – itin geras jausmas“.

 

Beveik milijonas eurų stipendijoms

Vien praėjusiais metais „Lietuvos Maximalistais“ pretendavo tapti daugiau nei pusė tūkstančio talentingų ir įvairiais pasiekimais pasigirti galinčių šalies moksleivių. Per du dešimtmečius moksleivių skatinimo programos gyvavimo metų prekybos tinklas „Maxima“ jau skyrė daugiau kaip 0,7 mln. eurų Lietuvos moksleivių talentams ir motyvacijai auginti.

Moksleiviai, norintys dalyvauti konkurse „Lietuvos Maximalistai“, registracijos anketą gali užpildyti iki rugsėjo 1 d. prekybos tinklo „Maxima“ interneto svetainėje: https://www.maxima.lt/maximalistai. Komisija, atrinkdama būsimuosius Maximalistus, vertins ne tik objektyvius moksleivių pasiekimus – pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bet ir jų motyvacinius laiškus. Juose moksleivis turėtų pagrįsti, kodėl būtent jis turėtų tapti Maximalistu, pasidalinti savo pasiekimais ir ateities lūkesčiais ar svajonėmis.

Šių metų „Lietuvos Maximalistų“ komisiją sudaro dėstytoja, ekologė Laima Česonienė, VILNIUS TECH universiteto docentė ir Strateginės partnerystės centro direktorė Milena Seržantė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro meno departamento vadovė bei muzikologė Jurgita Skiotytė-Norvaišienė, menininkė Agnė Kišonaitė, buvęs Olimpinio švietimo direkcijos direktorius, Lietuvos gimnastikos federacijos prezidentas Algimantas Gudiškis, istorikė, LRT laidos „Vardan tos“ vedėja ir Raudonojo kryžiaus organizacijos komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė, Lietuvos inovacijų centro specialistas Artūras Jakubavičius ir „Maximos“ atstovai.

Dalyvavimo taisykles ir registracijos formą rasite čia: https://www.maxima.lt/maximalistai

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba