Prasideda „Lietuvos Maximalistų“ atranka: stipendijų fonde 100 000 eurų

2022 m. birželio 20 d.

Jau 20 kartą lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ stipendijomis apdovanos gerai besimokančius, iniciatyvius, sumanius ir talentingus 1–12 klasių moksleivius. Šiais metais „Lietuvos Maximalistų“ stipendijų fondas siekia net 100 tūkst. eurų, todėl paskatinti bus daugiau nei 100 gabiausių moksleivių. „Lietuvos Maximalistai“ bus renkami mokslo, meno, muzikos, sporto, visuomeniškumo, inovacijų, ekologiškumo ir pažangumo srityse.

„Šiais metais minime ne tik 30-ąjį „Maximos“ gimtadienį, bet ir moksleivių skatinimo programos dvidešimtmetį. „Lietuvos maximalistų“ programos ilgaamžiškumas puikiai iliustruoja šios programos vertė ir svarbą. Talentingų ir gabių moksleivių skatinimas buvo ir bus mūsų, kaip lietuviško tinklo, prioritetas, nes motyvuoti ir ambicingi jauni žmonės savo darbais ir pasiekimais garsins mūsų šalį, ves ją į priekį“, – sako „Maximos“ generalinis direktorius Tomas Rupšys.

Iš viso „Lietuvos Maximalistų“ stipendijoms šiemet bus skirta 100 tūkst. eurų. Programos laimėtojais tapusiems moksleiviams visus mokslo metus kiekvieną mėnesį bus skiriamos 100 arba 200 eurų dydžio stipendijos.

Konkurse kviečiami dalyvauti įvairiausių gabumų turintys vaikai, todėl stipendijas moksleiviai galės gauti net 8 skirtingose kategorijose: mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo.

Moksleiviai, norintys dalyvauti programoje „Lietuvos Maximalistai“, projekto anketą gali užpildyti iki liepos 20 d. prekybos tinklo „Maxima“ interneto svetainėje. Komisija, atrinkdama būsimuosius „Lietuvos Maximalistus“, vertina ne tik objektyvius mokslo rezultatų pasiekimus – pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bet ir moksleivių motyvacinius laiškus. Juose moksleivis turėtų pagrįsti, kodėl būtent jis turėtų tapti „Lietuvos Maximalistu“, pasidalinti savo pasiekimais ir ateities lūkesčiais ar svajonėmis.

Šių metų „Lietuvos Maximalistų“ komisiją sudaro Lietuvos mokslų akademijos narys Eugenijus Butkus, Inovacijų agentūros atstovai, Lietuvos Kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, ekologė Edita Medeina Jakubauskaitė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Donatas Katelė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja-ekspertė Jonė Janiukštienė, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentė Ringa Baltrušaitė ir „Maximos“ atstovai.

Vien praėjusiais metais „Lietuvos Maximalistais“ pretendavo tapti daugiau nei pusė tūkstančio talentingų ir įvairiais pasiekimais pasigirti galinčių šalies moksleivių. Per du dešimtmečius moksleivių skatinimo programos gyvavimo metų prekybos tinklas „Maxima“ jau skyrė daugiau kaip 0,6 mln. eurų Lietuvos moksleivių pažangumui skatinti.

Dalyvavimo taisykles ir registracijos formą rasite čia: https://www.maxima.lt/maximalistai. Paraiškas galima teikti iki liepos 20 d.

Pagalba