Rugsėjui artėjant – kokia mokyklinio krepšelio kaina šiemet?

2020 m. liepos 30 d.

Kol daugelis gyventojų toliau planuoja vasaros išvykas, mokyklinio amžiaus vaikų turintys tėvai jau pradeda galvoti ir apie artėjančius mokslo metus. Ilgametė lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ patirtis rodo, jog klientai savo vaikų mokykliniais reikmenimis ima rūpintis nuo pat rugpjūčio pradžios. O liepos viduryje atlikta lojalių prekybos tinklo apklausa atskleidžia, kad didžiausia dalis (37 proc.) tėvelių vieno vaiko mokyklinių prekių krepšeliui šiemet planuoja skirti nuo 51 iki 100 eurų.

Išlaidas mokykliniam krepšeliui lemia individualūs poreikiai

Beveik trečdalis (31 proc.) tėvų vieno vaiko mokyklinėms prekėms šiemet planuoja skirti 101-200 eurų, o 17 proc. tam ketina išleisti daugiau nei 200 eurų. Dešimtadalis gyventojų aprūpindami savo atžalas mokykliniais reikmenimis planuoja įtilpti į 11-50 eurų biudžetą vienam vaikui.

„Be abejo, išlaidos mokyklinėms prekėms labai priklauso nuo kiekvieno individualių poreikių ir norų. Vis tik esminius mokyklinius reikmenis galima susipirkti ir neišleidžiant itin didelių sumų – ypač, jei pasinaudojama įvairiomis akcijomis ir taikomomis nuolaidomis. Nemažai jų pasiūlysime nuo liepos 31 dienos mūsų parduotuvėse startuojančioje tradicinėje mokyklinėje mugėje, kurios metu bus galima rinktis iš daugiau nei 3 tūkst. skirtingų mokyklai skirtų prekių“, – sako Ernesta Dapkienė, prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

E. Dapkienė pažymi, kad išlaidos mokykliniams reikmenims priklauso ir nuo to, į kurią klasę vaiką ruošiamasi leisti. Pavyzdžiui, mokyklinių prekių pirmokams išlaidos paprastai būna didesnės, nes šiems vaikams reikia supirkti visus būtinus reikmenis – pradedant pieštukais ir baigiant kuprine. Tuo metu kitų klasių moksleiviai daugeliu atvejų pieš naujus mokslo metus savo mokyklinių reikmenų krepšelį tik papildo.

Prekybos tinklo atstovė taip pat teigia, kad susidomėjimą mokyklinėmis prekėmis prekybos tinklas įprastai fiksuoja nuo pat rugpjūčio mėnesio pradžios. O piką apsipirkimas mokyklai įprastai pasiekia maždaug 34 metų savaitę, t.y., rugpjūčio mėnesio viduryje.

Mokyklinių prekių krepšelius koreguoja pandemija

Kaip rodo „Maximos“ atlikta apklausa, populiariausiomis mokyklinėmis prekėmis išlieka kanceliarinės rašymo, popieriaus ir piešimo priemonės, kurias šiemet ketina įsigyti didžioji dauguma (82-91 proc.) mokyklinio amžiaus vaikų turinčių šalies gyventojų. 62 proc. gyventojų į mokyklinių pirkinių krepšelį šiemet įtrauks ir vaikišką avalynę, 57 proc. vaikiškus rūbus, o trečdalis – pieštukinę. Naujas mokyklines kuprines savo vaikams šiemet planuoja pirkti tik 18 proc. tėvų.

Dėl koronaviruso nulemtos situacijos 17 proc. gyventojų ruošdamiesi naujiems vaikų mokslo metams šiemet ketina pasirūpinti ir nuotolinio mokymosi priemonėmis – ausinėmis, kompiuteriu, planšete, internetine kamera ar mikrofonu. Be to, 60 proc. tėvų atskleidė, kad ruošdami vaikus mokyklai šiemet daugiau dėmesio skirs jų imuniteto stiprinimui, o 56 proc. higienos įpročių ugdymui.

Apklausa taip pat parodė, kad dažniausiai visų reikiamų mokyklinių prekių gyventojai įsigyja per 2-3 kartus. Tiek apsipirkimų prireikia 61 proc. gyventojų. Tuo metu 22 proc. tėvų ruošdami vaikus mokyklai į parduotuves vyksta daugiau nei tris kartus. Per vieną kartą vaikus mokykliniais reikmenimis aprūpina 17 proc. tėvų. Daugiau kaip trečdalis (35 proc.) mokyklinio amžiaus vaikų turinčių gyventojų visas mokyklai reikalingas prekes renkasi kartu su atžalomis, o 59 proc. drauge perka dalį prekių.

Šių metų liepos viduryje atliktoje apklausoje dalyvavo 1848 atsitiktinai atrinkti mokyklinio amžiaus vaikų turintys „Maximos“ klientai visoje Lietuvoje.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba