Savo darbuotojams „Maxima“ ir toliau moka priedus už darbą karantino sąlygomis

2020 m. gegužės 13 d.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ jau antrą mėnesį iš eilės savo darbuotojams išmoka papildomus motyvacinius priedus už darbą karantino sąlygomis. Už balandžio mėnesį iš viso bus išmokėta daugiau nei 1,1 mln. eurų skatinamųjų premijų. 

„Laikausi pozicijos, kad savo darbuotojams turime užtikrinti ne tik saugią darbo aplinką, bet ir papildomas motyvacines priemones už darbą šiuo sudėtingu ir įtemptu laikotarpiu. Su balandžio mėnesio darbo užmokesčiu išmokėsime papildomus priedus už šio mėnesio darbą karantino sąlygomis“, – sako „Maxima LT“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Darbuotojų motyvaciniai priedai už balandžio mėnesį sieks daugiau nei 1,1 mln. eurų. Iš jų beveik 0,6 mln. eurų yra papildomai priedai už darbą karantino sąlygomis. Pernai balandį „Maxima“ savo darbuotojams buvo skyrusi 0,7 mln. eurų skatinamųjų premijų.

Papildomus priedus už darbą per karantiną „Maxima“ savo darbuotojams moka jau antrą mėnesį iš eilės. Motyvaciniai priedai bus išmokami 9,4 tūkst. įvairių padalinių darbuotojams, didžioji dalis – 8,4 tūkst. – yra dirbantys parduotuvėse. Motyvaciniai priedai sudarys apie 16 proc. darbo užmokesčio. Administracijos vadovams priedai mokami nebus.

Balandžio mėnesį, palyginus su kovu, „Maximos“ parduotuvių darbuotojai faktiškai dirbo 14 proc. mažiau darbo laiko: pats mėnuo viena diena buvo trumpesnis, taip pat nedirbta Velykų sekmadienį bei visą balandį dėl karantino buvo sutrumpintas parduotuvių darbo laikas. Dirbantiems parduotuvėse mokamas valandinis darbo užmokestis ir nežiūrint ženkliai mažiau išdirbtų valandų, „Maximos“ darbuotojai dėl papildomų priedų gaus panašų darbo užmokestį kaip ir kovo mėnesį.

Tebesitęsiant karantinui, pasak „Maximos“ vadovės J. Bivainytės, pagrindiniu prioritetu išlieka darbuotojų bei klientų saugumas. Prekybos tinklo darbuotojai pusmečiui yra apdrausti specialiu draudimu nuo COVID-19 infekcijos. Apsaugos priemonių savo darbuotojams ir pirkėjams „Maxima“ yra atsigabenusi specialiais užsakomaisiais skrydžiais iš Kinijos bei turi pasirašiusi kontraktus ir nuolat papildo šių priemonių likučius.

Padidintam saugaus apsipirkimo „Maximos“ parduotuvėse palaikymui kas mėnesį papildomai yra skiriama apie 0,4 mln. eurų.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba