Skelbiama akcijos „Tau ledai, o jiems – delfinų pagalba“ registracijos pradžia – kviečia siųsti anketas

2023 m. rugsėjo 04 d.

Prekybos tinklas „Maxima“, kartu su partneriais „Premia KPC“ ir Lietuvos jūrų muziejumi, visą vasarą pirkėjus kvietė prisijungti prie socialinės akcijos „Tau ledai, o jiems – delfinų pagalba“. Nuo šiandien skelbiama registracijos terapijoms gauti pradžia, o 15-a šeimų, auginančių specialiųjų poreikių turinčius vaikus, bus išrinktos ir į nepamirštamus susitikimus su delfinais pakviestos jau spalio mėnesį.

 

Vasaros laikotarpį visose „Maxima“ parduotuvėse jau šeštus metus iš eilės vyko socialinė akcija „Tau ledai, o jiems – delfinų pagalba“. Kiekvienas, pirkęs specialiu ženklu pažymėtų „Klasika“ ledų porciją, galėjo prisidėti prie nepamirštamos dovanos specialiųjų poreikių turintiems vaikams suteikimo – galimybės sudalyvauti terapiniuose užsiėmimuose su delfinais ir pasidžiaugti jų draugyste bei teikiama įvairiapuse nauda.

Nuo šiandien (rugsėjo 4 d.) socialinės akcijos iniciatoriai skelbia anketų priėmimo laikotarpį. Atrankoje norinčios dalyvauti šeimos yra kviečiamos iki rugsėjo 8 d. (imtinai) registracijos anketą bei visus reikiamus dokumentus siųsti registruotu paštu, adresu: Lietuvos jūrų muziejus, Delfinų terapijos centras, Smiltynės g. 3, LT-93100, Klaipėda.

Rugsėjo pabaigoje, iš srities ekspertų sudaryta komisija, vertins registracijos metu gautas anketas ir išrinks 15-a specialiuosius poreikius turinčių vaikų, kurie bus pakviesti į nepaprastus susitikimus su delfinais: kiekvienas vaikas turės galimybę sudalyvauti net 10-yje užsiėmimų, kurio vieno kaina siekia 120 Eur.

Detalią informaciją apie akciją bei reikiamus pateikti dokumentus galite rasti čia: https://muziejus.lt/lt/paslaugos/delfinu-terapijos-centras

 

Padėta jau 80-iai šeimų 

„Dėkojame kiekvienam mūsų klientui, kuris prisidėjo prie šios jautrios ir ypatingos iniciatyvos. Per penkerius akcijos metus jau 80-iai šeimų visi kartu padovanojome unikalius susitikimus su delfinais, kurių dėka tėvai, matydami gerėjančią savo vaiko būklę, galėjo patirti išties neįkainojamas emocijas“, – kalba Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė, ir priduria, jog prasidėjus registracijos terapijoms gauti laikotarpiui, kviečia visas jų dar neišbandžiusias šeimas siųsti anketas.

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras turi daugiau nei 20-ies metų patirtį įgyvendinant bendravimo su delfinais užsiėmimus. Specialiai apmokyti gyvūnai puikiai jaučia žmogaus nuotaikas, supranta gestus, todėl jų terapija įvardijama kaip ypač veiksminga uždariems ir bendrauti nelinkusiems vaikams.

„Lietuvoje yra nemažai specialiųjų poreikių turinčių vaikų, kuriems kartais didžiausias iššūkis yra tiesiog bendravimas. Kai jautiesi kitoks, pasitikėti savimi darosi dar sunkiau, o juk išmokti bendravimo nebendraujant yra neįmanoma. Tam reikia kantraus, įkvepiančio, komunikabilaus mokytojo, kurį ir galime surasti delfinariume“, – sako Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Ji priduria, jog delfinai yra draugiškiausi bei nuoširdžiausi pagalbininkai vaikams, kuriems reikia išmokti pasitikėti savimi bei patirti teigiamų emocijų. Moksliškai įrodyta, kad po delfinų terapijos daugumai vaikų sumažėja baimė būti nesuprastiems, sustiprėja pasitikėjimas savimi ir kitais, tobulėja bendravimo įgūdžiai, o treniruotės vandenyje gerina motoriką, ramina, padeda koncentruoti žvilgsnį, atsipalaiduoti ir labiau pajausti savo kūną.

„Muziejaus draugystė su „Premia KPC“ ir prekybos tinklu „Maxima“ leidžia delfinų terapiją padovanoti ir sunkiau gyvenančioms šeimoms“, – teigia O. Žalienė.

Šios socialinės akcijos nauda neabejoja ir AB „Premia KPC“ generalinis direktorius Alvydas Malakauskas. „Labiausiai mus įkvepia vaikų, kurie dalyvauja terapijose, akivaizdus raidos ir būklės pokytis į gerąją pusę. Tai džiaugsmas tiek patiems vaikams, jų šeimoms, tiek ir mums. Kiekviena istorija kas kartą sujaudina iki širdies gelmių. Galiu drąsiai teigti, jog šis projektas yra unikalus ir labai reikalingas“, – sako jis.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba