„SOS vaikų kaimų“ aplinkai draugiški maišeliai jau pasiekė „Maximos“ lentynas

2020 m. liepos 10 d.

Nuo liepos lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ pirkėjai, įsigydami „SOS vaikų kaimų“ pirkinių maišelius, prisidės prie paramos šiai organizacijai. Šiemet pirkėjams yra siūlomi ir popieriniai, ir plastikiniai maišeliai, kurie yra pagaminti iš Lietuvoje surinktų perdirbtų medžiagų. Tinkamai surūšiavus, juos galima prikelti antram gyvenimui. Už pirkinių maišelius surinktos lėšos bus skirtos organizacijos globojamų vaikų ugdymui, užklasinei veiklai, terapiniams užsiėmimams, vaikams padedančių specialistų paslaugoms ir kitiems mažųjų poreikiams tenkinti.

„SOS vaikų kaimai“ atlieka didžiulį darbą, kad be tėvų augantys vaikai turėtų kuo geresnes sąlygas įgyti reikiamus įgūdžius, lavinti savo gebėjimus ir pasiruošti savarankiškam gyvenimui. Vien darbuotojų atsidavimo nepakanka, tam reikalinga ir finansinė parama. Prie vaikų gerovės prisidedame patys, kviečiame tai daryti ir mūsų pirkėjus. Didžiuojuosi, kad socialines akcijas vykdome remdamiesi tvariais ir gamtai draugiškais sprendimais“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

„SOS vaikų kaimai“ prisiima atsakomybę rūpintis tais vaikais, kurie negali augti socialiai tvirtose šeimose. Mes įsitikinę, kad laimingos, sveikos visuomenės pagrindas pirmiausia yra tvirta šeima. Inicijuodami socialines akcijas stengiamės pakviesti ne tik prisidėti prie mūsų veiklos ir paaukoti, bet ir šviesti Lietuvos visuomenę apie šeimą, jos vertybes ir galimybę dalintis meile“, – teigia „SOS vaikų kaimų“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Indrė Čepulytė.

Socialinės akcijos – draugiškos aplinkai

Nevyriausybinė organizacija „SOS vaikų kaimai“ kasmet vykdydami socialines iniciatyvas kviečia ne tik padėti 1000-čiui Lietuvos vaikų turėti laimingą vaikystę, bet ir atsigręžti į gamtai daromą žalą. Jau trečius metus „SOS vaikų kaimai“ ir „Maxima“ siūlo Lietuvoje surinkto ir perdirbto plastiko maišelius, papuoštus ypatingu puikiai pažįstamos menininkės Nomedos Marčėnaitės piešiniu. Šiemet šiuos maišelius papildė ir popieriniai.

„Inicijuodami socialines iniciatyvas stengiamės pakviesti ne tik prisidėti prie mūsų veiklos ir paaukoti, bet ir šviesti Lietuvos visuomenę. Nuo liepos visose didžiosiose „Maxima“ parduotuvėse pasirodys Lietuvoje surinkto ir perdirbto plastiko bei popieriaus maišeliai“, – teigia I. Čepulytė.

Tuo tarpu „Maximos“ atstovė E. Dapkienė dalijasi, kad sprendžiant, kokį maišelį rinktis, svarbiausia atsižvelgti, ar jis gali būti perdirbtas bei ar yra pagamintas iš perdribtų medžiagų.

„Šiemet su „SOS vaikų kaimais“ nusprendėme turėti ir popierinius, ir plastikinius maišelius. Abi šios prekės pagamintos iš Lietuvoje surinktų perdirbtų medžiagų. Šiuo metu mokslininkai dar neatsakė į klausimą, kurie maišeliai yra draugiškesni aplinkai. Tad kiekvienas turime domėtis, būti sąmoningais bei priimti savo sprendimą. Svarbu, kad ir popieriniai, ir plastikiniai maišeliai pagaminti iš Lietuvoje surinktų perdirbtų medžiagų. Tokiu atveju žala, daroma gamtai dėl transportavimo, yra ženkliai mažesnė“, – sako ji.

Atsakomybė suteikti pirkėjams aplinkai draugiškas alternatyvas

E. Dapkienė priduria, kad „Maxima“ vadovaujasi žiedinės ekonomikos principais, kurių pagrindinis tikslas – žaliavų perdirbimas, atliekų rūšiavimas ir jų panaudojimas dar kartą: „Mūsų įmonės veikloje susidariusios atliekos yra rūšiuojamos ir perdirbamos. Labai svarbus yra ir gyventojų, kurie turi keisti vartojimo įpročius, indėlis: rinktis tvarią prekę, pagamintą jau iš perdirbtų medžiagų, rūšiuoti atliekas ir tokiu būdu sudaryti sąlygas jų perdirbimui. Mūsų atsakomybė vartotojams suteikti galimybę visa tai padaryti. O tai reiškia, kad pirkinių maišeliai, kuriuos siūlome pirkėjams, taip pat turi būti pagaminti iš perdirbamų medžiagų“, – teigia E. Dapkienė.

„Maximos“ parduotuvėse įsigydami pirkinių maišelius su Nomedos Marčėnaitės kurtomis iliustracijomis praėjusiais metais vaikams iš viso paaukojo daugiau nei 25 tūkst. eurų. Visa gauta parama, surinkta iš šių maišelių pardavimo, bus skirta investicijai į „SOS vaikų kaimų“ globojamų vaikų mokslus.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba