Specialistas pasakė, kokia bauda laukia už kepsninės kūrimą netinkamoje vietoje

2021 m. birželio 07 d.

Autorė: Agnė Keizikienė
Šaltinis: delfi.lt
 


Aurelijus Česūnas. Šaltinis: DELFI

Šylant orams, vis dažniau net ir daugiabučių balkonuose galima užuosti ant grilio kepamos mėsos kvapą. Išpopuliarėjus uždaroms kepsninėms, žmonės drąsiai čirškina šašlykus, dešreles ar daržoves. Bet ar žinojote, kad bendrosios gaisrinės saugos taisyklės tą daryti balkone draudžia? Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Aurelijus Česūnas papasakojo, kokios yra grilinimo taisyklės, kokios gresia baudos už jų nepaisymą ir kaip dažnai tenka vykti į iškvietimus dėl grilių kūrenimo.

Anot specialisto, bendrosios gaisrinės saugos taisyklės, kurios yra privalomos visos Lietuvos gyventojams, sako, kad kieto kuro (anglimis ir malkomis) kepsnines galima kūrenti ne arčiau nei 6 metrai nuo pastatų. Tai reiškia, kad draudžiama kepti balkonuose, terasose ir ant pastatų stogų. 6 metrų spinduliu neturi būti jokio pastato ar net tvoros. „Tiesa, reikia paminėti, kad svarbu atsižvelgti į gamintojo numatytą instrukciją. Kiekvienas gamintojas numato, kaip reikia tinkamai naudotis tuo daiktu. Jei instrukcijoje parašyta, kad saugu kūrenti viduje, išeina tokia dviprasmybė, nes įstatymas sako vieną, o gamintojas tvirtina kitą. Vis dėlto man dar neteko matyti įrenginių, kurių gamintojas numatytų, kad saugu juos kūrenti viduje“, – sakė A. Česūnas. Jis patvirtino, kad tokios taisyklės galioja ir sparčiai populiarėjančioms uždaro tipo kepsninėms. „Jos yra šiek tiek saugesnės, bet pavojus atsiranda, kai jas atidarome. Todėl tokie griliai nėra išimtis ir jiems taip pat galioja minėtos taisyklės“, – tvirtino pašnekovas.

Jis teigė, kad 2020 metais gavo nemažai iškvietimų dėl netinkamoje vietoje kūrenamo grilio, bet dauguma jų buvo nepagrįsti – tai reiškia, kad žmonės užgesindavo, iki atvykstant specialistams. Iš viso praėjusiais metais buvo trys kepsninių sukelti gaisrai. „Šiemet buvo vienas iškvietimas dėl gaisro balkone. Kaimynai paskambino, pasakė, kad balkone dega kepsninė, bet kai atvažiavome, pasirodo, degė nedidelis šiltnamis“, – pasakojo A. Česūnas.

Smalsu, kokia gi bauda laukia už šašlykų kepimą balkone? Pasirodo, už pažeidimus, dėl kurių gali kilti gaisras, tai būtent grilio kūrenimą, bauda yra nuo 10 iki 70 eurų.

 
 
Autorė: Agnė Keizikienė
Šaltinis: delfi.lt
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/multimedija/pasiimkite-is-vasaros-viska/ 

 
 
 

Pagalba