Startuoja „Maximos“ iniciatyva „Mes – bendruomenė“: gyventojai kviečiami atgaivinti tai, kas pamiršta

2020 m. vasario 20 d.

Į tradicijų ir papročių išsaugojimo svarbą dėmesį atkreipiantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ šiemet tęsia savo iniciatyvą „Mes – bendruomenė“. Šiandien, vasario 20-ąją, startuoja šeštus metus vykstantis projektas, kuris šiemet skirtas antram kvėpavimui suteikti ir kviečia atgaivinti ne tik daiktus bei aplinką, bet ir užmirštas lietuviškas tradicijas. Kaip teigia „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė, projekto metu visos šalies bendruomenės kviečiamos teikti paraiškas ir savo projektų finansavimui laimėti iki 10 tūkst. eurų, o bendrą fondą sudaro 90 tūkst. eurų: didžiausia suma per visą iniciatyvos „Mes – bendruomenė“ istoriją.

Prikelti tai, kas pamiršta

Jau šeštus metus vykstantis projektas „Mes – bendruomenė“ – tai iniciatyvų konkursas, skirtas prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių, kuriant alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes bei vystant edukacijos, kultūros, sporto infrastruktūrą.

„Galvodami šių metų projekto kryptį nusprendėme atsigręžti į praeitį, į tai, ką šimtmečius puoselėjo mūsų protėviai, tačiau dabartiniais laikais tai galbūt yra kiek primiršta. Juk mūsų tautos pagrindą sudaro ne tik apčiuopiamas paveldas, bet ir tokie žmogiškumu paremti dalykai kaip įvairūs papročiai ir tradicijos. Būtent todėl norime visa tai prikelti naujam gyvenimui, supažindinti jaunąją kartą su tuo, kas liko užmarštyje“, – teigia K. Meidė.

„Maximos“ vadovė atkreipia dėmesį ir į simbolinę šiųmečio projekto „Mes – bendruomenė“ krypties prasmę. Būtent šiemet yra minimas Lietuvos valstybės atkūrimo 30-metis, žymintis vieną reikšmingiausių įvykių šalies istorijoje. „Juk ne veltui sakoma, kad valstybė gyva tiek, kiek yra gyvi ir aktyvūs tos šalies gyventojai bei jų kultūra. Šiuo atveju tikimės, kad Lietuvos bendruomenės bus aktyvios siekiant suteikti antrą kvėpavimą mūsų tradicijoms ir taip puoselėjant tautiškumą, išlaikant mūsų visų vienybės pamatą“, – priduria ji.

Iniciatyvoms skirs solidžią sumą

Teikti savo paraiškas „Mes – bendruomenė“ projektui bendruomenės kviečiamos nuo vasario 20-osios. Iš viso šiemet buvo išgrynintos trys kryptys, pagal kurias galima pretenduoti į finansavimą: antrą gyvenimą bendruomenės gali suteikti tradicijoms, daiktams bei aplinkai ir infrastruktūrai.

„Manome, kad šios kryptys padės pačioms bendruomenėms apsispręsti, kokios idėjos realizavimo imtis. Turintys idėjų atgaivinti kažkokius renginius, galbūt tautinių dainų koncertus ar amatų būrelius turėtų paraišką orientuoti į tradicijų kryptį. Tiems, kurie pasiryžę restauruoti ir naujam gyvenimui prikelti senovinius daiktus, pavyzdžiui, audimo stakles ar baldus, skirta daiktų kryptis. Galiausiai, norintys prisidėti prie aplinkos atnaujinimo, įkurti ar restauruoti kokią žaidimų aikštelę arba kitą erdvę, turėtų rinktis aplinkos ir infrastruktūros kryptį“, – aiškina „Maximos“ vadovė.

K. Meidė atkreipia dėmesį, kad minėtoje programoje gali dalyvauti bendruomenes vienijančios nevyriausybinės ir ne pelno siekiančios organizacijos. Savivaldybės administracija gali teikti tik vieną paraišką su viena organizacija.

„Lygiai mėnesį nuo projekto pradžios lauksime bendruomenių paraiškų. Tuomet iš visų paraiškų bus atrinktas sutrumpintas dalyvių sąrašas. Vėliau, po kompetentingos ekspertų komisijos įvertinimų ir balsavimo internete, paaiškės, kurioms idėjoms bus skirtas finansavimas“, – pasakoja „Maximos“ generalinė direktorė.

Šiemet „Maxima“ iš viso bendruomenių idėjų įgyvendinimui skirs rekordinę sumą pinigų – 90 tūkst. eurų. Kiekviena bendruomenė projekto finansavimui galės gauti iki 10 tūkst. eurų. „Mes – bendruomenė“ programos lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės.

„Neabejojame, kad tai paskatins bendruomenes iš visų Lietuvos kampelių pasiūlyti savo idėjas, o jas įgyvendinus naudą pajus visi tautiečiai. Tą jau spėjo įrodyti ankstesnių metų projekto „Mes – bendruomenė“ dalyviai, pademonstravę savo brandą, ambicingumą ir kūrybiškumą“, – įsitikinusi K. Meidė.

Apie bendrovę „Maxima“
Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba