TOP5 vietos Lietuvoje pagal Orijų: neišleisite daug pinigų ir pamatysite tai, ko dar nematėt

2021 m. birželio 22 d.

Autorė: Agnė Keizikienė
Šaltinis: delfi.lt
 


Orijus Gasanovas. Šaltinis: BeFunky-Collage

Šią vasarą daugelis lietuvių linkę atostogas praleisti gimtinėje, todėl patarimai, kur nuvažiuoti, ką pamatyti ir ko paragauti – išties pravers kiekvienam. Keliautojas Orijus Gasanovas pasidalijo savo TOP5 vietomis Lietuvoje, kurias rekomenduoja aplankyti ir kitiems.

1. Labanoro miestelis

„Nors tose apylinkėse lankiausi ne kartą, pirmą sykį užsukau į šį nedidelį miestelį ir buvau maloniai nustebintas. Man ten labai patiko. Yra nedidelis viešbutukas, restoranas, viskas atrodo tarsi iš pasakos. Tikrai rekomenduoju nepravažiuoti pro šalį“, – sakė patyręs keliautojas.

2. Panemunės kelias nuo Kauno iki Jurbarko


Panemunės kelias. Šaltinis: Šakių TIC

„Tai nedidelis atstumas, bet kupinas gražių vaizdų. Pasirinkę jį, pravažiuosite daug mažų miestelių, kuriuose galima sustoti, paragauti vietinio maisto, pasigrožėti apylinkėmis. Kelias driekiasi palei Nemuną, yra daug gražių, fotogeniškų vietų, kur galima pasijusti it užsienyje“, – pasakojo Orijus.

3. Keisčiausias viešbutis Lietuvoje „Oreivių užuovėja“

„Nakvynė Širvintų rajone, netoli kelio Vilnius–Ukmergė įrengtame viešbutyje „Oreivių užuovėja“, nebus įprasta viešnagė, o daugiau nuotykis. Vienas pirmųjų Lietuvoje oro baliono pilotų Arvydas Dirmeikis su žmona Danguole iš sostinės persikėlė gyventi arčiau gamtos ir įkūrė čia neįprastą sodybą. Kiekvienas kambarys čia yra skirtingas, bet visi atspindi vieną temą – lietuviškas kaimas. Pavyzdžiui, kambaryje, vadinamame „Gaspadorius“ vietoje lovos yra vežimaitis, galima miegoti ant šiaudų, o štai žvejo kambaryje kabo ne tik tikri tinklai, bet ir tikros džiovintos žuvys. Tad jei norite egzotikos, niekur toli nereikia važiuoti“, – pasakojo Orijus.

4. Lentvaris


Grafo Tiškevičiaus dvaras. Šaltinis: DELFI / Domantas Pipas

Tiems, kas nenori nutolti nuo sostinės, Orijus rekomenduoja apsilankyti Lentvaryje. „Pasidarykite sau nuotykį. Sėskite į traukinį ir nuvažiuokite į Lentvarį. Iš Vilniaus užtruksite vos 15 minučių.  Lentvaris turi nuostabų parką, paplūdimį aplink ežerą, ten yra vieni skaniausių Lietuvoje čeburėkai. Kainos nesikandžioja. Yra kurortinių vietų maudynėms. Pačioje stotyje įkurta meno ir susitikimų erdvė. Tai tikrai gražus miestelis, tik, deja, daugelis jį aplenkia, skubėdami autostrada“, – sakė Orijus.

5. Klaipėda


Klaipėda. Šaltinis: Klaipėdos TIC

 „Jau keletą metų pastebiu, kaip viskas gražėja ir gerėja Klaipėdoje. Aš ją vadinu lietuviška Barselona. Tai yra didelis miestas prie jūros, kuriame yra daug viešbučių, restoranų, bet žmonės vis tiek kažkodėl grūdasi į Palangą ar Nidą, kur permoka daugybę pinigų. Klaipėda turi ne vieną nuostabų paplūdimį. Yra ir šunų paplūdimys, ir laukinių paplūdimių. O kur dar  Smiltynės ar Melnragės paplūdimiai. Viešbučiai čia yra daug pigesni nei Palangoje, yra daug vietų, kur galima labai skaniai pavalgyti. Viena tokių – menininkų kiemelis „Hofas“, kur įsikūrę įvairūs maisto vagonėliai. Išties rekomenduoju nepravažiuoti Klaipėdos, o sustoti ir praleisti čia laiko“, – sakė keliautojas.

 
Autorė: Agnė Keizikienė
Šaltinis: delfi.lt
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/multimedija/pasiimkite-is-vasaros-viska/ 

 

 

 
 

Pagalba